Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiától székrekedés...

Tejallergiától székrekedés lehetséges?

Figyelt kérdés
Kislányom most 21 hós, egyéves korától esz a túrót sajtot, tejfölt főleg főzelékben, szóval főleg a savanyított tejtermékeket. Tejet csak akkor kapott, ha az aktuális főzelékhez kellett, viszonylag ritkán, egyébként nem itta, szopizott. Nemrég azonban megkóstolta és ízlett is neki, így reggelire 1-1,5 deci tejet szinte napi rendszerességgel ivott. Aztán észrevettem, hogy megritkulnak a kakik, addig naponta 1x-2x, sőt 3x is volt, lágyabb de nem híg (normális állagú). Most meg 2-3 naponként kemény bogyó, amivel küzdött is. Most kicsit szüneteltetem a tejet, visszaállt a gyakoribb, lágyabb széklet. Hasonlóval tapasztalatok? Forduljak ezzel orvoshoz? Ez már allergia?
2010. júl. 9. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
szia, én úgy tudom, tejallergia esetén inkább a hasmenés jellemző. legalábis nálunk úgy volt, hogy meglágyította a székletet.
2010. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fordulj. Ha tej megvonástól elmúlt a tünet, akkor a tej okozza. Bár a tejallergia-tejcukorérzékenység általában inkább hasmenést csinál.
2010. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj orvoshoz,mert ha tejallergiás az komolyabb gondokat is okozhat....ha csak tejcukor allergiás akkor az legtöbbször hasmenést okoz!De ha a tejbe teszel neki kakaót akkor az is okozhat kemény székletet!
2010. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!