Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem fura ez a kettős viselkedé...

Nem fura ez a kettős viselkedés? Lányom 4,5 éves lesz, az oviban szófogadó, csendes, visszafogott. Mókázik, játszik a többiekkel valamennyire, nagyon nem rajong az oviért, elvan, szereti, de itthon jobban szeret lenni.

Figyelt kérdés

Itthon viszont pörög, röhög, egyfolytában beszél, hangos, jön-megy. Ilyen, ha elmegyünk valahova, meg a nyári szünetben is, tehát nem csak azért ilyen, hogy a délelőtt "jóságát" délután kitombolja.

Múltkor volt egy ovis esemény az ovin kívűl, a lányom rohangált, nagyokat kacagott, őrültködött, a dadus le volt döbbenve, hogy ilyen is tud lenni ez a szolíd kislány. Nem mer ott "kiteljesedni"? Vagy ez jó is, mert végülis valamennyire ez a viselkedés az elvárt később, suliban is?


2013. jan. 10. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Az Óvonők felé va benne egy tartás, nem engedi el magát! Nagyon sok gyerek van így!

Ahogy írod, suliban is ez van!

2013. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen, bár ő kizárólag itthoni környezetben engedi el magát. Az óvónők úgy fogalmaztak, hogy az oviban túlfegyelmezi magát. Én látok benne jót is, és kevésbé jót is, igazából nem tudom eldönteni.
2013. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez az, ezt nem tudom én se, hogy jó-e ez.

Egyrészt nyilván jó, hogy dícsérik az óvónők és nincs vele gond, másrészt nézem az ovis képeket, kényszeredett mosoly mindig az arcán vagy az se, az itthoni képeken meg olyan őszinte, boldog vigyor.

2013. jan. 10. 11:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen, azzal a különbséggel hogy ő azt állítja nagyon szereti az ovit. A családlátogatáson az ovónők nem ismertek rá, mintha egy másik kislány lett volna. Szerintem azért viselkedik másképp, mert az oviban nem vagyok ott vele, nélkülem valahogy nincs az a biztonság hogy elengedje magát. Én is aggódok kicsit, hogy ez nem annyira jó.
2013. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez. De nálunk azt mondták, hogy nevelési probléma van itthon, és az oviban jól kezelik őket, ezért fogad szót ott és kezesbárány. Ő szinte szomorű az ovis képeken, bár szeret oviba járni.

Szóval azért eleven itthon, mert mi rosszul neveljük, nekünk ezt mondta egy pszichológus. tök jó.....

2013. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet a pszihológus véleményével, hogy nem neveljük jól őket. Ha belegondolsz te is másképp viselkedsz otthon, mint idegen helyen, tehát alkalmazkodsz. Talán csak próbálnak a gyerekek is alkalmazkodni más környezetben, és itthon meg örülnek hogy visszatérhetnek a sajátjukba és lazíthatnak egy kicsit, azért tombolják ki magukat otthon. Én próbálok inkább erre gondolni, és nem arra hogy valami baj van. Persze ha közben azt mondaná, hogy nem érzi jól magát az oviban, akkor tényleg valami baj lenne.

Természetes, hogy az oviban mások a szabályok mint otthon, mivel ott 20-30 másik gyerekhez kell alkalmazkodni, tehát nem csinálhat kedvére bármit. Ezért ez nem rossz nevelés kérdése, akik tízen vannak testvérek és hasonlóak a körülmények otthon mint egy oviban, azoknál a gyerekeknél biztos nincs kettős viselkedés.

4. voltam.

2013. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Várok még véleményeket, tapasztalatokat és köszi az eddigieket!
2013. jan. 31. 16:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Bár a kislányom még nem ovis, csak 2,5 éves, de jár pár délelőttöt családi napközibe és Ő is teljesen más ott, mint itthon. Engem ez nagyon meglepett, valahogy természetesnek vettem, hogy ott is állandóan mosolyog, jó kedvű, önálló. Pedig nem:-( Azt mondták, hogy ott inkább figyel, bár nevetni is szokott, és nem önálló. Itthon szinte már ott tartunk, hogy nem Ő főz, mert mindent Ő akar csinálni és csinál is. Nekem azt mondta a vezető, aki óvónőként dolgozott évekig, hogy még nem oldódott fel, pedig szeret odajárni.
2013. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a pszichológus, hogy azok a gyerekek akiknek van hol kiengedni a gőzt, közösségben mindig jól viselkednek. Az otthon elnyomottabb lurkók pedig a közösségben adják ki azt, amit otthon kapnak. Egyébként a közösségbeli viselkedés egyéniség függő is. Vannak akik közösségben nem tudnak olyan könnyen oldódni, de nem azért mert nem jól nevelték őket. Az én egyik kisfiam például nagyon zárkózott egyéniség. Nem az a bújós, csacsogós fajta. Így őt az óvónők nem zárták a szívükbe, de a tanárok sem. Kutya sem akart közel kerülni hozzá, mindenki tőle várta a közeledést. Ő meg nem fárasztja magát. Viszont ha egyszer valakit közel enged, azt nagyon tudja szeretni.
2013. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem anyósom (akit szeretek és tisztelek – csak azért jegyzem meg, mert az anyós szó már kicsit pejoratívan cseng:)) azt mondta annó, hogy kétféle gyerek van: aki otthon „rosszalkodik” és házon kívül „jó gyerek”, illetve aki máshol „rosszalkodik” és otthon „jó gyerek”. (Azért írom ezt idézőjelben, mert nem hiszek a rossz és jó gyerek kategóriákban, maximum a viselkedésük minősíthető így egy adott pillanatban.)


A kétféle típusból az a jobb, ha a gyerek máshol viselkedik – a vélt vagy valós – elvárásoknak megfelelően, és otthon „elengedi magát”, mert ez azt mutatja, hogy otthon biztos, szerető hátteret érez, ezért mer rosszcsontkodni. Másutt viszont figyel arra, hogyan kell viselkednie, ez is mutatja, hogy empatikus, érzékeny gyermek.


Szóval ne aggódj szerintem! :)

2013. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!