Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikresek, vagy akinek van...

Ikresek, vagy akinek van véleménye: mikortól kell a két gyerekkel külön is lenni, foglalkozni?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van, egy nagyobb lányka (4 éves múlt) és az egypetéjű ikerfiúk(, ők 2,5 évesek.)


Azt látom, érzem, hogy a lánykámmal külön is kell lennem, elmenni vele, úgy értem csak vele valahova, és ez meg is van, amilyen sűrűn csak tudom. Neki nehezebb ugye, mert ugye kapott két öcsit, ráadásul a fiúk nagyon jól megértik egymást, nagyon jól megvannak együtt, értik egymás mozdulatait, igazi ikrek, pillantásból megértik mit akar a másik, nagyon ritkán veszekednek, és mindig igazi oka van, nem valami kis butaság.

Elgondolkodtam tegnap, mikor a lányommal csajos délután volt éppen, hogy az ikrekkel nem kéne e ilyet csinálni, hogy csak egyikük legyen apával vagy velem? ELmenni, vagy nem tudom. Nem látom még hogy szükségük lenne erre, és itthon van természetesen olyan hogy egyiket-másikat külön megszeretgetem, beszélgetünk.

De el kéne menni velük külön is valami programra? Vagy mikortól ha igen? Vagy esetleg csak ha úgy látom és érzem, hogy kellene valamelyiknek ez?

Olyan furcsa lenne őket külön vinni valahova, ők mindig együtt voltak/vannak, nagyon szeretik egymást, az a természetes számukra, hogy ott van a másik.


Hallottam már több ikrestől is olyat, hogy ott a gyerekek már egész kicsi kortól "ölték egymást", mindig veszekedtek, stb, akkor biztosan már érezném hogy lépni kell, de ők egyátalán nem ilyenek.


Mi a véleményetek? Nem csak ikresek válaszára lennék kíváncsi, írhat akinek több gyereke, vagy csak szimplán véleménye van erről.


Köszönöm!


2013. jan. 12. 17:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Visszaolvastam a kérdést, és még egyszer leírom, az együtt elmenetelre gondolok külön egyik-egyik ikerrel, itthon ok, meg is van ez, ha igénylik.
2013. jan. 12. 17:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak egy gyerekes vagyok még de ha nem baj leírom a véleményem.


Én addig amíg nem látod,hogy az egyik vagy a másik igényelné a külön töltött időt nem erőltetném!Szerintem örülj neki,hogy nem kell 3 felé szakadnod és hogy az ikrek ilyen jól el vannak egymással!Lehet csak "rosszat" tennél velük mert ők annyira egymásra vannak hangolódva,9 hónapig érezték egymás szívverését lélegzését,lehet nem is bírnának egymás nélkül ellenni!

Addig míg nem látod erre az igényt ne erőltesd sztem.

2013. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem hármasikreim vannak, 2 évesek, 2 lány és 1 fiú, a lányok sem egypetéjűek. Nálunk már voltak eddig is külön programok, aminek az a praktikus oka, hogy egyedül 1 db felnőtt (akár én, akár a férjem), de tudunk 3 gyerekkel sehová elmenni, mert csak 2 kezünk van, ill. a babakocsik sem 3 személyesek voltak.

Pl. amikor az egyik beteg volt, akkor értelemszerűen csak vele mentem az orvoshoz (jó, ez annyira nem pozitív program), de volt, amikor csak receptért mentünk vagy vásárolni, vagy pl. ruhát, cipőt venni és próbálni, mert azt sem lehet 3 izgő-mozgóval, 1-gyel viszont bevállalható, szerencsére 1 méretet hordanak. Ezen kívül babás netes fórum találkozóra is mindig csak 1-1 gyerekkel tudok elmenni, természetesen nem mindig ugyanazzal, hanem sorba következnek. Voltam már ásványbörzén is az egyik lánnyal (ő a legbátrabb, ő nem igazán fél az idegenektől és a tömegtől). De mondjuk cukrászdába vagy állatkertbe nem mennék el csak az egyikkel, mert azt már kivételezésnek érezném. Vagy az is valahol külön program, hogy ha valamelyik beteg, akkor csak ő marad itthon valamelyik szülővel vagy a nagyival és a másik 2 megy bölcsibe. A nagyszülőkhöz eddig mindig 3-an együtt mentek. Én később mindenképpen tervezek nekik külön programokat, h már kialakul, hogy kit mi érdekel (pl. zenetanulás, sportok, képregény börze... autós/motoros, "fiús" dolgok ill. "lányos" programok). De ha mindegyik akar jönni valahová, akkor természetesen jön majd mind a 3.

2013. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!