Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves lányom nagyon...

3 és fél éves lányom nagyon gátlásos gyerektársaságban. Megváltozhat még?

Figyelt kérdés

Szeptember óta jár oviba, azt hittem, hogy az ovi változtat a helyzeten, de nem úgy néz ki.

Itthon az az igazi cserfes kislány, nagyszájú, mindig ő van a középpontban. Ismerős gyerekekkel nagyon jól kijön, sőt állandóan velük szeretne lenni, róluk beszél, tehát olyanok, akiket már régóta ismer. De idegen gyerekek társaságában nagyon gátlásos, nem tud feloldódni, és mindig igényli, hogy ott legyek mellette. Az oviban van egy két barátnője, azokkal játszik, de másokkal nem. Állítólag csendes is az oviban, tehát éppen ellenkezőleg viselkedik mint otthon. Nemrég egy gyerekprogramon voltunk sok idegen gyerek, volt egy bohóc, aki táncra meg mindenféle bohócságra invitálta a gyerekeket. Imádja az ilyesmit, beállhatott volna ő is a gyerekek közé, de csak velem akart, amikor odavittem és beállítottam a gyerekek mellé, elléptem tőle, akkor egyből sírni kezdett. Nyáron is próbálkoztam hasonlóval, hogy játsszon az idegen gyerekekkel, akkor azt mondta, hogy ő fél a gyerekektől. Akkor gondoltam az ovi majd megoldást hoz erre, de nem így lett. Pedig tudom hogy szereti a gyerekeket, csak az hiányzik hozzá, hogy megnyíljon, kezdeményezőbb legyen. Mit tehetnék, hogyan segítsek neki?

A férjem szerint hagyjam békén, mert még kicsi és változni fog, szerintetek? De azért szeretnék valahogy segíteni neki, mert tudom hogy ő is jobban érzi magát a gyerekekkel mint a mi társaságunkba, mondjuk ha elmegyünk valahova, játszóház vagy egyéb gyerekprogramra.

Emlékszem kiskoromban én is ilyen voltam, engem anyukám ismertetett meg barátokkal, aztán egyedül hagyott minket, én hagytam, de ő nem hagyja.


2013. jan. 14. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hosszabb folyamat lesz, ez a pár hónap ovi még nemsokat jelent. Az én lányom ugyanilyen volt, a csoportban volt 3 jóbarátja, a többiekhez hozzá se szólt, sőt az óvónőkkel is csak tavaszra kezdett kommunikálni (kiscsoportról beszélek). El voltam keseredve, és az óvónők nyugtatgattak, hogy ne féljek, lesz ő még bátor nagyovis. És lett! Most nagycsoportos. Nem a társaság közepe, sose lesz az, de ez nem is baj. Még mindig azzal a 3 gyerekkel játszik a legtöbbször és legszívesebben, akikkel kiscsoportban, de most már simán elvan a többiekkel is. Ő mindig az a fajta lesz, akinek hosszú idő kell megszokni egy új helyzetet, de majd beletanul szépen :) Azóta már olyan helyzetekben is helytállt, hogy pl. ovis angolra ő akart járni (én nem vagyok híve a dolognak), pedig senkit sem ismert a csoportból.

Szerintem a te lányod is ilyen. Hagyjatok neki időt, persze biztatgatni, bátorítani lehet, de erőltetni nem kell.

2013. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én is szeretném vinni őt tavasszal táncra vagy esetleg úszni, mindkettőt szeretné, de én persze nem lehetek ott vele. Félek hogy így mégsem akarna menni. Pedig nem foghatom a kezét úszás vagy tánc közben.

A másik hogy pl játszóházban ha én megyek vele mindenhova, alagutat mászni, csúszdázni stb., akkor jön ő is, tök jól érzi magát, de ha leülök, akkor áll és nem megy sehova, nem találja fel magát.

2013. jan. 14. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Igen, ez ismerős. Nekik az átlagosnál sokkal több időre van szükségük az új helyzetek megszokására. Én is a türelmet javaslom, mint a férjed. Az tök jó, hogy eljártok mindenfelé, hadd szokja az új helyzeteket.

Ja, és még valami. A mai napig azt tapasztalom a lányomnál (kb. középsős kora óta), hogy ha valamilyen társasági eseményen ott vagyok vele, akkor mindig rajtam csüng. Ha nem vagyok ott, akkor teljesen másképp viselkedik, felszabadultabb. Lehet, hogy nálatok is eljön ez az idő, lehet, hogy akár a tervezett különfoglalkozásokon.

2013. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!