Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis/böcsis beiratásnál lehet...

Ovis/böcsis beiratásnál lehet többet megjelölni? Segitene aki már tul van rajta?

Figyelt kérdés

idén kell beiratnom a fiaim oviba ill bölcsibe.

mivel a nagy nem volt bölcsis, még nem tudom hogy megy ez. ok h vannak nyiltnapok s május elején a beiratás.

de lehet többet is megjelölni, ahová beiratom? vagy csak egybe?ha lehet többet akkor azt az intézmény tudja hogy ő pl csak 2.-3. a sorban? ha több helyre is bekerül én választok v a megjelölés sorrendjében(mint a fősuliknál)

vagy ha egyebe lehet beiratni9 s nem kerül be akkor utána lehet máshová is menni? köszi a segitséget!


2013. jan. 15. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nálunk központosítva van. területileg tartozunk egy központhoz, azon belül nálunk 5 ovi van, az összeset megjelölhetjük, de csak egybe fogják felvenni. adott sorrendet kellett írni, ha az elsőben nincs hely, a másodikba-harmadikba veszik fel.

mivel egy óvóda vezető van, így mindenről tud, ő dönt, mindent lát, ugye csak 1 papírt kellett kitölteni, azon belül én 4 ovit jelöltem meg :)

2013. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a bölcsi/ovi vezetőjét vagy érdeklődj az önkormányzatnál.

Nálunk a bölcsi kzpontosított, azaz az önkormányzat szociális osztályán kelle jelentkezni és sorrendben beírni, hogy melyik bölcsibe szeretnéd beadni a gyereket. Max 3-at lehet beírni. Ha esetleg ezek közül egyikben sincs hely, akkor még felajánlják a többiben is, ha van hely. (összesen 9 bölcsi van a kerületben, azt hiszem). Körzetek nincsenek.


Az ovinál viszont vannak körzetek és minden ovinak külön jelentkezési lapja van. A körzeti oviba elvileg biztosan felveszik, de ha nem oda akarod adni, akkor lehet máshová is jelentkezni, ott viszont a körzetesek előnyt élveznek és csak a szabad helyekre mehetnek körzeten kívüliek (kell indoklást írni). Így elvileg lehet, hogy több helyre is felveszik a gyereket. Ilyenkor a szülő dönt, és ahová végül nem mennek, azt le kell mondani, hogy a váróslitások be tudjanak kerülni.

2013. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!