Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom iszonyatosa...

2,5 éves kislányom iszonyatosan válogatós ami a kajákat illeti! Csak a sajtkrémes kenyeret, a csirkepörköltet nokedlival, a tarhonyát, a kakaót, meg az üveges bébikajákat hajlandó megenni! Már komolyan mondom, megőrülök! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Én is örülnék felnőttként, ha csak ezeket kellene ennem, a babádnak is hasonló az ízlése :)
2013. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Üveges bébikaját?Azt biztos hogy ennyi idősen nem adnék neki.Üvegesből milyet szeret?Próbáltál trükközni valamivel?Az én fiam is válogatós,nem eszik meg semmilyen gyümölcsöt,főzelékből 2-3 fajtát.De megeszi a krémlevest,levesgolyóval,így főzelék helyett azt adok neki.A csirkepöri az oké.Próbáltad a pörköltet gombával,borsóval kicsit dúsítani?Ha hagyod kicsit éhezni tehát ha nem eszik nincs más,később megkínálod ugyanazzal?Tejbegríz,rizs?Azt se szereti?
2013. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bizonyos életkorban élettani sajátoság, h csak pár ételt fogad el, ez a pszichológusok szerint a "kakaó-virsli-korszak", evolúciós magyarázata van, majd kinövi, ha lát benneteket jó ízzel, együtt enni, megjön a kedve máshoz is :)
2013. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdést én is tettem fel még a nyáron. Okosabb nem lettem azóta talán még kétfélét megeszik a lányom,de sajnos sok minden nem változott!:( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..
2013. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne aggódj. Az nagyobb baj lenne, ha semmit sem enne. :) Majd kinövi.

Ha oviba kerül, úgyis majd a többi gyereket fogja utánozni, és megeszi amit elé tesznek. :)

2013. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A második válaszolónak írom, hogy a tökfőzeléket, a cukkinit, a halat, a sütőtököt eszi üvegesből. Muszáj vagyok neki megvenni, hogy hozzá jusson a megfelelő tápanyagokhoz.

Mindenképp ki fogom próbálni amiket írtatok, remélem beválik. :)


Tényleg NAGYON KÖSZÖNÖM! :)

Mindenkinek ment a felfelé kezecske! ;)

2013. jan. 15. 20:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Jah! Igen, mondták már többen, h majd az oviban ,meg fog enni szinte mindent, de az csak szeptemberben lesz! Addig meg megőrülnék a kisasszony válogatásától! :D :D
2013. jan. 15. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:

"tökfőzeléket, a cukkinit, a halat, a sütőtököt eszi üvegesből."


Próbáld meg úgy hogy ezeket te magad elkészíted,beletöltöd bébiételes üvegbe és úgy adod neki!Egy kis trükk de hátha beválik!

2013. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, de nem sikerült! :( Viszont! Tegnap életében először megkóstolta, és meg is evett 1 egész narancsot! :)

Kicsit keményebben fogom kaja ügyileg. Ma sárgarépát fog enni husival, meg krumplival. :)

2013. jan. 17. 09:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálta ennyi idősen:) Rájöttem, h ha megkínálom valamivel, akkor kapásból nem eszi meg, de ha elkezdek enni és eszembe se jut megkínálni akkor jön kunyizni:) Ha ízlik neki akkor kér ő is.Nekem ez bevált:)
2013. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!