Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külön alvó 6 évalatti nem...

Külön alvó 6 évalatti nem okoz magában kárt, ha éjjel felébred és elhagyja ágyát?

Figyelt kérdés

Kicsi korban a leggyakoribb az alvajárás. De ha nem erről van szó adott esetben, akkor se tartom kizártnak h pl. éjjel kiszédeleg a konyhába pl innivalóért, vagy másért, és megvágja magát késsel véletlen (a konyhában mindenki mindent kisgyerek számára elérhetetlen helyre tesz??), VAGY AKÁR CSAK ELESIK, az alvó szülő nem biztos, h felriad erre, főleg ha beüti a gyerek a fejét és még csak szólni se tud, nyikkanni se, kiáltani se; nem értem, miért alhat külön egy 6 év alatti a szülőktől?


Lehet h csak én aggódom túl, kérnék szépen magyarázatot, miért aludhat külön a pici gyerek? (A fentiek figyelembe vételével.)



2013. jan. 16. 14:52
1 2
 1/14 Jégtánc ***** válasza:
100%
Biztos hogy te aggódód túl,ez már nem túl egészséges.6 éves kisgyerek már nem olyan pici.Fiaimnak mindig odakészítettem az innivalójukat a szobájukba.Ha felébredtek,ittak.Pisilni kell kimentek.Azért aludhat külön,mert ő is egy önálló személyiség,és sokkal jobban kipiheni magát.Személy szerint nekem eszembe sem jut /jutott ilyesmi.
2013. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam fél éves korától külön szobában alszik.

Egy éves koráig volt bébiőr, így halottam ha felébred.

Most 3 éves elmúlt. Soha nem kelt fel éjjel, úgy hogy kijöjjön a szobájából.

Volt, hogy felébredt valamire, akkor kiabál, hogy Anya.

Ha reggel felkel, berohan a mi szobánkba, és bevetődik közénk :-)

Szerintem egy Anya ösztönösen úgy alszik, hogy közben a "füle a gyerekszobán van".


Úgy gondolom egy 6 év alatti gyerek ha nappal nem tesz kárt magában, álmában sem fog.

Így félthetnénk az óvodától is. Mi lesz ha kimegy a mosdóba és elájul, és beveri a fejét, stb...

2013. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Jégtánc ***** válasza:
Ja ,mindhárom gyermekem születése óta külön alszik,és tényleg ki vannak élezve az ösztönök.Arra felébredtem mikor kisebbek voltak a fiaim,és percekig ott álltak a szobaajtóban és nézték hogy alszom:)Egyébként bébiőrön keresztül már a legapróbb mocorgást is meg lehet hallani.
2013. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi aztán megtapasztaltuk ,hogy milyen egy alvászavaros kisgyerekkel az éjszaka ,most már 6 éves elmúlott,néha motyog álmában ,de :

-már újszülöttként sem tudott elaludni magától,3 évesen is magamon ringattam altatás gyanánt

-kb 3,5 évesen jöttünk rá,hogy pavorozik ,éjfél felé elkezdett ordítani,reszketni,beszélt össze-vissza,hidegverítékes volt

-volt olyan,hogy rezzenéstelen arccal sétált át a szobánkba mint egy zombi


Figyelemzavaros hiperaktív ,a mai napig képtelen magától elaludni,általában vele vagyok amíg el nem alszik,hagyom ,hogy kibeszélje magát és egyszercsak hirtelen elalszik végkimerülésben.


Nem is mertük volna külön altatni akkoriban amikor a legkifejezettebb volt a pavorozás,alvajárás .


A testvére egy pillanat alatt alszik el,ő teljesen más típus.

2013. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, szerintem ezt a dolgot alaposan túlaggódnod. Bár az én kislányom még csak 3 éves, de másfél éves kora óta szabad kijárása van az ágyából. Soha nem történt semmi. Nem szédeleg ki sehova, mert az innivalója az éjjeli szekrényére van készítve. Ha problémája akad, rögtön szól, és mivel én éberen alszom mióta anya vagyok, rögtön reagálok. Mivel ezt ő is tudja, szépen megvár az ágyában.

A konyhában semmit sem hagyok elől sem éjjel, sem nappal, mivel két kicsi gyerekem van.

Legvégül pedig én nem tartom egészségesnek, hogy együtt aludjon a szülő, és a kisgyerek (nem csecsemőkről beszélek).

2013. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek nem jönnek ki, ha valami kell nekik éjjel, akkor vagy szólnak, vagy nyöszörögnek, vagy sírnak, amíg az egyikünk felébred.

Szomszédos szobában alszanak. 3 és 5 évesek.

Kb. egy éves korig egy szobában alszunk a legkisebbel.

Mostani 7 hónapos.

2013. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk reggelre mindig eltűnik a mosatlan..lehet ez a magyarázat! ;)

Azért annak igen kicsi az esélye, hogy elesik és beüti a fejét és nem tud szólni..ilyen alapon rácsosban kéne altatni 6 éves koráig?! Bocsi de számomra abszurd, hogy ennyire aggódsz.

De vannak azok a sztorik a családban, hogy kicsiként valaki lefordul az ágyról, felébred, kiáltana a szülőért de nem tud.. majd szépen visszamászik és alszik tovább :)

2013. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne gyermeked, akkor tudnád, hogy igen, minden úgy van a lakásban, hogy ami veszèlyes a gyerekre, az el van rakva, vagy a gyereknek nem érhető el!
2013. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

S ha veled alszik, akkor odabilincseled az ágyhoz? Mert mellőled is ugyanúgy meglóghat...


Lányom amúgy 2,5 éves, külön alszik. Ha éjjel felkel, célirányosan bejön hozzánk. Eszébe sem jut megkeresni a pl. kést. :)

S csukott szemmel is úgy tudja az utat, hogy csak na.


Ja, és túlparázod.

Egy gyerek csinál ezt-azt, de felesleges azon agyalnod, hogy éjjel pont úgy fog elesni, hogy meg sem tud nyikkanni...

A nappalok sokkal veszélyesebbek, bár szerintem akkor is felesleges magadba magyarázni a szerencsétlenségeket.


S mi az a 6 éves korhatár?

Egy gyerek tiniként is művelhet hülyeséget, nem kell ahhoz kicsinek lennie...és a 16 évesedet már aztán végképp nem fogod az ágyadban altatni.


Amúgy sokkal okosabbak, ügyesebbek a gyerekek, mint hinnéd. S éjszaka is megmarad az eszük, és még használni is szokták.


Ja, és a kést el szoktuk rakni. Mivel gyerekünk van, figyelünk az ilyen dolgokra.

2013. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kisgyermekkorban nem ritka az alvajárás és ez esetbe nem tud szólni! (A pavor is kontrollálatlan állapottal jár ,de nem jellemző erre a mászkálás.) És nem feltétlen 6 évesről, hanem, mondom, 6 év ALATTIAKRÓL beszéltem, főleg 4 év alattiakról.


Szóval nem gondolom, h túlaggódom, csak elgondolkodtam, miért kezeli ennyire halál nyugodtan a kérdést sok szülő, pláne 4 év alatti gyermekei esetén...


Abból indultam ki az alvajárás nem ritka mivolta mellett főleg 3 éves korig nem tartom szerencsésnek még napközben sem, a gyermek ébrenlétekor sem egyedül hagyni őt, olyannyira, hogy külön helyiségbe se megyek át percekre. Nincs gyermekem, hanem foglalkoztam gyermekcsoportokkal, és babysitterkedtem már.


A 4. életév e tekintetben határeset napközben, de mi mindig nem tudom, éjjelre hogyan lehet arra alapozni, hogy "hátha sosem alvajáró a gyerek"... (??) Nem számít az életkor, ha éjjel kontrollveszteett pl. alvajáró állapotba kerül valaki! És 6 éves korig ez nem ritka!


Tessék elolvasni az egyik beíró sorait, aki alvajáró gyermekről írt.


Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat, és jöhetnek még, mert nem vagyok meggyőzve arról, hogy túlaggódom, bár meggyőzető vagyok erről.

2013. jan. 16. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!