Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónők munkaköri leírásában...

Az óvónők munkaköri leírásában nem szerepel, hogy esetleg segíteni kéne a gyereket, hogy leszokjon az olyan rossz szokásról, ami nem tesz jót az egészségének?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném, ha óvónők is válaszolnának!!!!!!!!

Nem várom el, hogy neveljék a gyerekem, de ami ma történt, azon teljesen kibuktam.


2013. jan. 17. 14:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is. Sokan azt várják el, ahogy az elején is céloztam rá, hogy a szülő helyett nevelje a gyereket az óvónő, hogy mindazt, amit otthon nem sikerül elérni, majd megoldja az óvoda. Még fenyegetik is vele a gyereket, hogy majd az óvodában / iskolában megtanulod, hogy mi a rend. Hát nem.
2013. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az eletkorban meg mindent utanoznak, az en majdnem 3 kislanyom karomkodni tanul a nagyijatol!!!! aki pedagogus!!! es megosztja kis barataival az oviban, es ott nekem szolnak, hogy na de Anyuka!!!Ebben az esetben mit tennel??Anyosomnak nem tudom elmagyarazni, hogy ez nem vicces.Kepzelheted ram hogy kilehetnek a szulok, mert mire tanitotta a tobbit a lanyom.Az ovonenik pedig majd 30 gyereknek kell elmondjak, hogy nem szep szo es ne hasznaljatok! Erre varrjal gombot!
2013. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 őszirózsa válasza:
100%
A gyerek tanulása, nevelése nem korlátozható "csak" óvodára, és "csak" otthonra. Ő folyamatosan szemléli a világot.Te is neveled, nem csak az óvónéni. De attól félek, ha te rászólsz, hogy ne túrja az orrát, az lesz a válasza előbb vagy utóbb, hogy "leszarom" Mert Tőled ezt hallja...
2013. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Ja látom, ide is oda is írsz. Leírtam amit gondolok az üzidről.

(És bocs, nem vagyok tökéletes. Szoktam káromkodni. De nem a gyerek előtt...)

2013. jan. 18. 16:22
 25/25 anonim ***** válasza:

Gyerekorvos testvéremtől tudom, hogy a takonyban, abban a jó gennyes fajtában elpusztult baktériumok sejtfalának darabkái vannak. Ha ezt lenyeli a gyerek, az tényleg undorító látvány, de az egészségre teljesen ártalmatlan. Egyébként az immunerősítés céljából adott bronchovaxom kapszula is baktérium liofilizátumot tartalmaz, ami a bacik darabkáit jelenti. A leggyakrabban légúti fertőzést okozó baktériumokat teszik bele. A "turi-nyamizó" kisgyerek pedig pontosan a saját közösségében fertőző baktériumokból álló koktélt nyalogatja.

Szóval nyugodtan mondd meg a gyerekednek, hogy ez ronda látvány, hogy ha az arcán szétkeni a taknyot, még bőrfertőzést is kaphat, hogy piszkos lesz a keze, és főképpen azt hangsúlyozd, hogy mások előtt soha ne csinálja, de nem kell ennyire kétségbeesned, ez nem halálos bűn, nagyon sok kisgyerek csinálja ideig-óráig. Szerintem egyes felnőttek is,csak nekik már van annyi eszük, hogy sose fogod megtudni róluk.

2013. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!