Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen elkeserít 1 éves...

Teljesen elkeserít 1 éves lányom viselkedése?!

Figyelt kérdés

Nagyon akaratos, hisztis gyerek. Kb. 4 hónapja kezdődtek a problémák, és egyre csak rosszabb. Egy percet sincs el egyedül, nem elég, ha csak lát, folyamatosan ott kell lennem a fél méteres körzetében, különben hisztizve jön utánam, rángatja rajtam a ruhát, hogy vegyem fel. De ha felveszem, az se jó neki, akkor le akar menni, és így tovább. Egy pohár vizet nem tudok úgy meginni, hogy ne mászna utánam morogva, ordítva. Ha valami nem úgy van, ahogy ő kigondolta, akkor veri magát a földhöz a hisztitől. Naponta kb. 10-15 ilyen hisztiroham kapja el. Na voltunk 1 éves státuszon, és ez tette be nálam teljesen a kiskaput. Eddig is sírt mindig az orvosnál, de ma a doktornő meg se tudta vizsgálva, úgy ordított, rúgott, vágott, amit ért, nem tudtuk lefogni.

Nagyon elszomorít, mert járunk össze hasonló korú gyerekekkel, és csak az én lányom tűnik ilyen kezelhetetlennek.

Tudnátok légyszi segíteni, hogy mit tehetnék vele, hogy néha el legyen magában is 10 percet, és ne legyen ennyire akaratos? Nagyon kiborít már, hogy reggeltől estig folyamatosan mellette kell ülnim, különben csak nyűglődés és hiszti az egész napunk.


2013. jan. 17. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a kéréseddel ellentmondásosnak fogod gondolni a válaszomat, de azért leírom:).

Légy vele most sokat, amennyit csak bírsz, és ha feltöltődik belőled, akkor megglesz az "útravalója" és le fog válni Rólad:).

Azt írod, 8 hónapos korában kezdődött. Az volt a szeparációs szorongásos időszaka, amikor a gyerekeknek fokozottan nagy szükségük, igényük van az anyjuk jelenlétére, a testkontaktusra. HA ez az igény nem elégítődik ki, akkor megmarad. Ahogy ezt már Maslow is "felfedezte"(szülséglet- piramis).

Tehát, próbáld elfogadni, hogy Rád van szüksége, add meg neki, és ha "kipipálod" ezt, akkor meglátod, le fog tudni szakadni Rólad:).

2013. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, elgondolkodtató. Természetesen vele vagyok egész nap, és nincsenek nagy vágyaim, csak mondjuk szeretnék úgy elmosogatni (ami kb. negyed óra), hogy közben ne ordítson ott a lábamnál folyamatosan. Az se zavar, ha jön utánam, csak az akaszt már ki eléggé, hogy ha nem 100%-osan vele foglalkozom, amikor ébren van, akkor kegyetlen hisztivel és nyűglődéssel reagálja le ezt.
2013. jan. 17. 15:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem:).

Nehéz időszak, és vannak ilyen gyerekek, akik ilyenkor fokozottan igénybe veszik az ember idegrendszerét.

Ami nekem kézenfekvő megoldásnak tűnik, hogy kérj kölcsön egy csatos hordozót vagy mei tait, ezeket nagyon könnyű használni, vedd hátra a kicsidet és teheted a dolgod hiszti nélkül:).

Én például a saját lányomot tapasztaltam, hogy már nagyobbacska korában is, ha felvettem magamra mikor nem bírt leszakadni rólam, akkor 10- 15 perc testközelség elég volt, és ment is a dolgára:).

2013. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a hordozás kilőve, próbáltuk, nagyon nem tetszett neki:(
2013. jan. 17. 15:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Kezet foghatnánk.A lányom pontosan ilyen volt,és én el voltam keseredve néhanap.Most 27 hónapos

nagylány,okos,aranyos,hisztis(nagyon)ja és kb 10 percet játszik egyedül,decimádom és nem tudok rá haragudni. :))

2013. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Legalább nem vagyok egyedül a problémával. Én se tudok haragudni rá, csak néha jó lenne, ha pár percig nem lógna rajtam. Már ott tarunk, hogy délután is ott kell feküdnöm mellette, hogy normálisan aludjon, mert ha elmegyek mellőle, azonnal bejelez a kis radarja, és kipattan a szeme!
2013. jan. 17. 22:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Egy évesen nálunk is tombolt a szep. szorongás. Ha mosogatni akartam (ezt írtad példának) és odajött a lányom, abbahagytam, nagy ölelés, ha húzott magával, mentem egy kicsit, majd pár perc múlva visszatértem a teendőmhöz. Persze előfordult, hogy hosszabb időre kellett felfüggesztenem, de volt amikor egész jól bevált ez. Meg kellett, hogy kapja a szeretetadagját, akkor ment kicsit dolgára. Sokszor mondókáztam, énekeltem neki közben, mutattam, mit csinálok, hogy érezze, foglalkozom vele. Ha a lábamnál toporgott, akkor nevetgélve énekeltem a bújj, bújj zöldágat például:) Ezekkel is nyertem egy-egy percet. Később azt is észrevettem, ha alvás előtt nagy ölelős, bújós, szeretgetős játokokat játszottam vele, utána jobban aludt (nem ébredt annyiszor). Elmúlik ez az időszak is, vagy legalábbis enyhül! Sokszor nehéz, de javíthatunk a helyzeten.
2013. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy alvásnál kipattan a szeme, ha eljössz mellőle. Én is úgy altatom a lányom, hogy melléfekszem, és előre félek, mikor jön az, hogy észreveszi, ha lelépek.
2013. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

azért ne lődd még ki a hordozást.lehet,hogy érdemes újra megpróbálni,hátha most bejön neki.A babák szeretni szokták.

Ha megszeretné,nagyon megkönnyítené a dolgod.

Milyen hordozót próbáltál?

2013. jan. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az egyik barátnőmnek van egy mai tai hordozója, azzal próbálkoztunk.
2013. jan. 18. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!