Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti milyen módszerrel nevelitek...

Ti milyen módszerrel nevelitek a 2-3 körüli gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ha hisztizik inkább megbeszéled vele,vagy inkább a fenekére csapsz?Szokott büntetést kapni?Ha igen miért,és mit?
2013. jan. 17. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Hiszti közben nem lehet mélyértelmű beszélgetéseket folytatni. Talán a legjobb, ha figyelmen kívül hagyod. Hamar rájön majd, hogy nincs értelme.
2013. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

hisztire fenékrecsapás? erős túlzásnak érzem már a felvetést is.

akkor csapok a popsijára ha valami iszonyú veszélyeset csinál, pl. kiszalad az úttestre, felül az ablakpárkányba mikor nyitva az ablak és egy pillanatra elfordulok vagy ész nélkül elrohan előlem egy hegy tetején.

és vége is a listámnak, 3 évesem ezekért kapott eddig, hisztiért nem értem mi értelme lenne rácsapni?

büntit se kap azért, egyszerűen nem figyelek rá, átlépem és megyek a dolgomra. azért hisztizik mert akar valamit, ha nem kap figyelmet az épp elég büntetés.

ha valami rosszat csinál akkor megy a szobájába, az ágyán kell ülnie pár percig. vagy a rosszasággal kapcsolatba kitalálok valamit.

múltkor rájött a dili és földhöz vágta a kedvenc kisautóját aminek letört az ajtaja (elég drága makett autó). 1 hétig a hűtő tetején pihent az autó, direkt olyan helyre tettem, hogy lássa, de ne érje el.


óvónénik úgy büntetik, hogy kiültetik az öltözőbe a rosszakat 2 percre :)

2013. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hisztiért nem ütök a fenekére,nem figyelek,rá vagy beküldöm a szobájába bent vagy fél-1 percet és mikro kijön mintha kicserélték volna, ha már nagyon belelovalja magát,vagy igyekszem elterelni a figyelmét,fenekére akkor kap,ha 25ezerszer elmondtam valamit sem érdekli csinálja tovább ,nagyrészt azért mert magát vagy a környezetét is veszélyezteti,ha kapa fenekére vagy beküldöm a szobába akkor mindig elmondom miért csináltam,értelmes kisgyerek megérti csak az a fránya dackorszak(21 hónapos)
2013. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hisztikor önkívületi állapotba kerül a gyerek, olyankor nem használnak az észérvek! A verés meg végképp nem.

Mivel a hiszti azért van, mert még nem tudja az indulatait kezelni, ezért meg kell várni míg lecsillapodik, és nagyjából figyelmen kívül hagyni, amikor hisztizik.

Utána lehet jártatni a szád, bár van, hogy nem is emlékszik a gyerek miért hisztizett, ők még nem látják az összefüggéseket.

Lányom akkor kap büntetést, pl. beküldöm a szobájába, ha direkt rosszat csinál (mondjuk megüt, vagy veszélyes dolgot művel). De ilyenkor sem az a taktika, hogy jól megverem. Hanem beküldöm, amikor rosszat csinál, majd ha eltelt egy kis idő, akkor bemegyek és elmagyarázom neki, mi az ami nem tetszett, mit kellene másképp csinálni.

A hiszti és a rosszalkodás között nagy a különbség.


Amúgy ezt szerintem érdemes elolvasnod:

[link]

2013. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ezt a fenékre csapást,mert én így nevelem a gyerekemet,hanem érdekel hogy nektek milyen módszereitek vannak.nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 17. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Kicsit off: nektek hogy marad bent a szobájában? Én beküldöm, bemegy nagy duzzogva, megmondom, hogy ott várjon, és gondolkozzon amíg nem szólok, de jön is ki egyből. Ha rácsukom az ajtót, akkor meg félek, hogy valami hülyeséget csinál. 2 és fél éves.

Amúgy hiszti alatt hagyom lehiggadni, a végén mindig odajön, odabújik, megnyugszik, aztán mintha mi sem történt volna megy játszani. Ilyenkor az ész érvek nem hatank, kinövi. Ha rosszaságot csinál, akkor felteszem a szekrény tetejére a játékot, vagy ugye beküldöm a szobába.

2013. jan. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beküldöm,bemegy fél-1 perc után kijön,és teljesen elmúlik a hiszti nem küldöm vissza,olyan mintha kicserélték volna
2013. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen ám, csak mi van ha egy bevásárló központban jön a hiszti ? Én elterelem első perctől a figyelmét és ez mindig bevált, meg kell találni, mivel lehet "kirángatni" ebből az " állapotból" Sok mindennel próbálkoztam én is, de mivel imádnak rajzolni, ezért aszfaltkréta mindig van a táskámban, ezzel el tudom terelni bárhol a figyelmüket, hogy na gyorsan befejezni és megyünk ki apának hagyunk egy jelet , "ki mit szeretne rajzolni, milyen színű lesz , mekkora lesz ?" Mindig bevált eddig , nekem iker lányaim vannak és ha az egyik rákezd miért ne kezdene rá a másik is :O :) Én elsüllyednék szégyenemben, ha végig kellene húzni őket bömbölve a pénztárig és mindenki engem nézne .Sőt már sokszor megjegyzik, ha hisztiző gyereket látunk agresszív szülővel, hogy milyen "buta az a baby, nem fogad szót" , viszont ha azért sír egy gyerek mert elesett rohannak oda megsimizni, szóval meg tudják ők már ezt is különböztetni kicsi korban. Az én babáim 24 hósak.


Nekünk van egy bünti szőnyegünk és akkor mennek oda, ha rosszat csinálnak tudatosan, verekednek, vagy direkt kiöntenek valamit.... előtte figyelmeztetem, hogy nem szabad ez nem volt szép, ilyen nem csinálunk. Másodjára is figyelmeztetés, de ekkor már mondom, ha még egyszer megteszi, akkor büntibe megy .

Nem volt egyszerű a bünti sem, viszont én két gyerekkel bárhova el tudok menni egyedül nem fognak szégyenbe hozni .


Ez az ott marad e, ez nálunk úgy működött, hogy szó nélkül mindig visszatettem a szőnyegre és míg le nem telt 5 perc nem állhattak fel.

Az időt mindig főzőtojással mérjük .


Nem tartom drasztikus nevelésnek, nekem rokonságban annyi neveletlen gyerek van akikkel nem tudnak a szülők mit kezdeni ha összejövünk.

2013. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok,boltban el tudom terelni a figyelmét,de nem szokott hisztizni,nagyon aranyosan nézelődik,egyszer volt egy ilyen eset igazából nagyon aranyos volt,elindult kifelé az ajtón,mondtam jöjjön vissza,mert fizetnem kell,megfogtam a kezét,és visszahoztam félúton lefeküdt a bolt közepére,és figyelte mit csinálok,odamentem a pénztárhoz kifizettem amit vettem majd felvettem a földről és kimentünk,több ilyen nem volt,nyilván látta,nincs értelme
2013. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!