Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik délben, ebéd után hazahor...

Akik délben, ebéd után hazahordják oviból a gyerekeket? Miért?

Figyelt kérdés
Miért hordjátok haza ebéd után, miért nem alszik ott?És így hogy dolgoztok, vagy ki segít?
2013. jan. 5. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Engem anyu hazahozott mindig, de ő főállású anya volt akkor még.
2013. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Még nem dolgozom, ezért elhozom ebéd után, hogy itthon aludjon. Van két kistestvére is itthon. Ha majd dolgozni fogok, természetesen bent marad(nak) majd délutánig.
2013. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Én itthon vagyok a 9 hónapos kistesójával,a nagyobbam pedig 3 éves,szeptemberben kezdte az óvit.Úgy volt,hogy majd ott fog aludni,de életem nagyon tiltakozik ellene úgyhogy nem erőltetem.Ebéd után szépen haza hozzuk az öcsivel és ahogy haza érünk egyből megy aludni mind két fiú.
2013. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is amíg nem dolgoztam és kistesóval itthon voltam elhoztam,mert nem.is akart ott aludni...de aztán ő mondta magától,hogy ott szeretne így azóta nem.hozom. de sokan akiknek van kistesó otthon hazahordják ,főleg ha a gyerek is igényli. sőt sok.helyzetben el is várják
2013. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Én még a szabikat töltöm, aztán sajna munkanélküli leszek, de ha dolgoznák is, a nagymama délben hazahozná.

Egyrészt azért mert kiscsoportos, legfiatalabb az összes gyerkőc közül, kizárólag a takarója csücskével, és a teás cumikával hajlandó (bír) elaludni. A takarótól még csak-csak megvált volnta a cumi kedvéért, de nem engedik meg az óvónénik a cumit alvásnál.

Másrészt úgy kezdtük az óvodát, hogy másnap kivágták a fiam, felhívtak hogy menyjek érte. Hozzátenném Ő most volt 3 éves, nem szeptemberben, mivel egy új tv.szerint az évvesztes gyerekek is megkezdhetik szeptemberben az ovit. Bölcsibe nem veszik fel munkáltatói nélkül. Tehát lemondatták velem az ebédet is, és én már ebéd előtt haza kell hogy hozzam, mivel neveletlen a gyerekem, bölcsis szitnen van, bla bla bla.... (hozzáteszem hogy hiperaktív a fiam, és a második napon borult a bili, és olyan idegroham és hisztigörcs jött rá, hogy jobb volt kirakni az oviból). Kényelmes az ovónéniknek is ha nincs gond ezzel a kis "örökmozgóval", mert sok a gyerek, és egy óvónő van velük 11-ig. Kb 4-5 GYES-en lévő anyukát, és azokat akik valamiért otthon vannak megkértek legyenek kedvesek hazavinni a gyerkeket mert "sokan vannak", volt akinek meg szóltak, hogy mindig sír a kislány alvásnál, zavarja a többit, oldja meg hogy délben elvigye.

Harmadrészt nem öltöztetik fel rendesen őket, 3fokban ősszel nem adták rá a harisnyáját, és egy 1mm vékony neylon melegítőbe vitték ki az udvarra, itthon vettem észre hogy nincs rajta harisnya.

Negyedrészt állandóan kakis a gatyája és a feneke, már rutin, hogy hazaérünk, és popsitörlés. Aztán persze sudocrem mert állandóan kivörösödik.

Ötödrészt pedig az egyik "kedves" ovónéni egy kiégett idegroncs, nem szigorú, hanem egy idegbeteg. Két hónapig szoktattam a fiam, nagyon sok mindent volt szerencsém látni, és a szemem láttára rángatja a gyereket, és teperi le a szőnyegre amikor sír az anyukája után. Nem beszél legtöbbször, hanem ordítással kezdi. Nevetgélni, hangosan beszélni TILOS! Ha pisilni kell valamelyiknek csak rászólnak hogy "menjél akkor, menjél menjél magad"..és simán elnézik hogy a kislány pisisen visszahúzza magára nagy nehezen a butyit félig, harisnyát féloldalasan és a kisszoknyát is. A beszoktatás idején pótdaduskát "játszottam" sorra pisiletettem és átöltöztettem őket. Szememre hányja hogy nem tudja a gyerekem kifújni az órrát (kb negyede ha kidutja, de az orrukat csak akkor törlik meg ha már a szájánál lóg az anyag, két alsógatyát adnak a fiamra "tévedésből", nem tájékoztatnak maguktól, hogy mitől is van belilulva a gyerekem arca, és miért van óriási zúzódásnyom a gerincén. Csak akkor ha rákérdezek, egyébként nagyívben...stb.....

Hát inkább ha lehet addig húzzuk így amíg tudjuk. Egy ovi van nálunk, nincs választási lehetőség. Az a baj hogy jobb lett volna ha nem lett volna beszoktatás, nem láttam volna mit csinálnak az ovónők (inkább csak az egyik), mi a módi.

Röviden ennyi a helyzet nálunk....

2013. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Délelőtt dolgozom, 11ig, utána miért ne hozzam haza? Jobb neki itthon, nem szereti az ovit, ahol így is sokan vannak, nincs elég idő rájuk.
2013. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

"A takarótól még csakcsak megvált volnta a cumi kedvéért, de nem engedik meg az óvónénik a cumit alvásnál. " Ovodaskorban mar nem valo a cumi....

"Tehát lemondatták velem az ebédet is, és én már ebéd előtt haza kell hogy hozzam, mivel neveletlen a gyerekem, bölcsis szitnen van, bla bla bla.... (hozzáteszem hogy hiperaktív a fiam, és a második napon borult a bili, és olyan idegroham és hisztigörcs jött rá, hogy jobb volt kirakni az oviból). " A hiperaktivitas kezelese nem egy atlag ovono feladata, plane nem 20 masik "normalis" gyerek mellett.

"volt akinek meg szóltak, hogy mindig sír a kislány alvásnál, zavarja a többit, oldja meg hogy délben elvigye. " Miert, az normalis, hogy 1 gyerek miatt a masik 20 nem tud aludni?

"Harmadrészt nem öltöztetik fel rendesen őket, 3fokban ősszel nem adták rá a harisnyáját, és egy 1mm vékony neylon melegítőbe vitték ki az udvarra, itthon vettem észre hogy nincs rajta harisnya. " Az onallo, kis segitseget igenylo oltozes is elvaras. Mellesleg a harisnya+rovidnaci oltozeknel nincs ilyen problema.

"Negyedrészt állandóan kakis a gatyája és a feneke, már rutin, hogy hazaérünk, és popsitörlés. " Az elso, ovodakezdes elotti szuloin elmondtak, hogy a popsitorles NEM a gondozono vagy a dadus feladata, tessek ra megtanitani a gyereket.

2013. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyebkent en azert hoztam haza, mert tappenzen voltam, aztan munkanelkuli lettem. A gyerekem mar kiscsoportosan sem aludt, igy neki is jobb volt hazajonni, mint ott fekudni par orat meg csendben.
2013. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 7-es válaszoló. Ha már úgy gondolod, hogy a kérdező arra kíváncsi hogy okosítasz ki másokat és húzol le, ráadásul visszaidézgetsz, provokálsz, más saját véleményét, tapasztalatát fikázod, akkor én is visszaidéznék ha nem haragszol. De először is kérdem tőled: VAN GYEREKED???? Marhára örülök neki, hogyha te anya vagy, akkor a te hiper szuper gyereked már két és fél évesen önállóan törölte a hátsóját, öltözködött, és volt annyi esze hogy tudja mit mi után kell felvenni.

„Ovodaskorban mar nem valo a cumi....” Én meg azt mondom akkor teszi le, majd ha megérik rá. Ezt magyarázd meg a többi anyucikának is akkor a csoportunkból. Kb 9 gyereknek van csalócumi a szájába reggelente. Ezt engedik. De a teásat nem. Hű de gány anya vagyok hogy még nem szoktattam le. Te biztos tuti következetes mintapéldánya vagy az édesanyáknak. Örvendek neki!


„A hiperaktivitas kezelese nem egy atlag ovono feladata, plane nem 20 masik "normalis" gyerek mellett.” Köszönöm hogy idézőjelbe tetted a normális kifejezést. Mégis hova hordanám a gyerekem? Te hova hordanád, ha 40km-es körzetben nincs speciális óvoda?

A beszoktatás elején az ovónők alig tettek lépést felé hogy elfogadja, hogy megszeresse, hogy szót fogadjon nekik, persze hogy dühöngött, vele foglalkozni kell, ez van. Gondolom a te gyermek probléma nélkül vesz minden akadályt, mindig jól viselkedik, sose sír, soha nem kell az ovónőnek rászolni semmiért! Ennek is örvendek.

Másrészt köteles foglalkozni a hiperaktív gyerekkel miután pedagógiai szakvélemény után megkapják szakembertől a papírt hogy a gyerek hiperaktív. És szerinted a down-os gyerekkel ki foglalkozik? Ezek a mezei ovónők, mert van egy ilyen kisfiú a 25fős csoportban. Te szegregálnál integráció helyett?? Te lennél akkor az a diszkriminatív szülő aki hisztit csap ha csoportjában van egy átlagnál rosszabb gyerek, diszkriminációra és mások el nem fogadására tanítva a gyereked, ezzel a mintával?

„Miert, az normalis, hogy 1 gyerek miatt a masik 20 nem tud aludni?” Azért van ott az ovónő hogy megnyugtassa a gyereket, nem azért hogy ugasson velük. Nem hiszem el ha nem a saját fülemmel hallom, igen van ilyen! Nem megoldás hogy kiszedálják a sírós gyerekeket. Te ezt tennéd? Hát gratulálok. És azok a szülők akik egész nap melóznak?


„Az onallo, kis segitseget igenylo oltozes is elvaras. Mellesleg a harisnya+rovidnaci oltozeknel nincs ilyen problema.” Gondolom a te gyermeked már 2,5évesen öltözött. VOLTÁL te már óvodába 5 percnél tovább??? Kiscsoportba? Szerinted? 3 gyerek tud önállóan öltözni a cipőig (a te gyermeked már a cipőt is felvette és bekötötte). A wc után még a harisnya felhúzás sem megy némelyiknek, nemhogy az önálló öltözködés kis segítséggel? Azt sem tudják melyik kinek a ruhája, ki mibe ment oviba reggel (bizonyíték erre a fiam csoporttársának a pulcsija amit a gyerekemről vettem le délután). Természetesen a harisnya rövidnaci azóta működik nálunk hogy ez megtörtént.


„Az elso, ovodakezdes elotti szuloin elmondtak, hogy a popsitorles NEM a gondozono vagy a dadus feladata, tessek ra megtanitani a gyereket.”

Megkérdezhetem te hogy tanítottad meg rá a 3 évesed?????? Erőszakkal? Vagy nézted hogy keni széjjel a hátán meg a ruháján??? Nem tudja normálisan kitörölni akkor sem ha eléri.

Nagyon sokan még szeptemberben szoktak le a pelusról, egy hét múlva meg már önállóan töröljék.? Sokszor van baleset, bepisilés náluk, és képzeld az a hüle gyerek akit nem tanított meg az anyja se feneket törölni, se öltözni egész alvásig vizes-pisis alsóruházatban van.

Azért elég gáz helyre jár a gyereked, ott akkor az egész kiscsoport kakis, mert kötve hiszem hogy normálisan ki tuják törölni a hátsójukat. Másrészt meg sajnálom hogy olyan követelményeket támasztasz a gyereked felé aminek meg kell felelni, és nem a normális tempóban hagyni fejlődni, hiszen számtalan gyerkőc még 5évesen is az anyját kéri hogy törölje ki neki. Na mindegy is. Csak marha rosszul esett hogy leírom a véleményem másnak, erre meg egy vadidegen letámad. Bizonyára amerre mi élünk ilyen önállótlan pisilős kakis fenekű gyerekek élnek. Tudod nálunk ez van amit leírtam, nálatok meg az amit te leírtál. Ennyi, és hagyjuk is annyiban. Minden jót!

2013. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
....és gyógypedagógus édesanyámat idézném: "Kezelhetetlen gyerek nincs, csak alkalmatlan pedagógus" Ennyi....
2013. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!