Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5évesnek diéta, de hogyan?

2,5évesnek diéta, de hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, 101cm és 21kg. Mit ehet vagy mit csináljak vele, hogy ne legyen kövér? Félek hogy az oviban később ebből gondja lesz majd. Most nem mondanám kövérnek, hanem olyan jó kis masszív, de féltem őt.
2013. jan. 17. 19:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp a gyerekorvos véleményét kérd ki mielőtt diétáztatni kezded. Az én 2 és fél éves fiam 13 kg, de magasságra sincs közel sem ennyi mint a tiéd, 92 cm.
2013. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

igaz csak 3 évessel engedett számolni,de ez jött ki:

Értékelés:

Testtömegindex: 20.6

Percentilis: 97 felett

A gyermek kórosan elhízott.

[link]

de bíztos van másik oldal ahol meg tudod nézni...

diéta kevés nasi,krumli,tészta,rizs,de gyerek orvost kérdezd

2013. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

első körben nincs nasi,de van rendszeres táplálkozás és rengeteg mozgásos játék

Aztán irány a doki, és kideríteni, hogy mi az elhízás oka!

2013. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedbe nagyon aggódnék [link]
2013. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy alkatától függetlenül rengeteg energiája van, nagyon nagyon sokat mozog. Sokat megyünk sétálni és játszóházba. Élvezi a mozgást. Rendszeres sporthoz még szerintem kicsi. Sajnos mi is túlsúlyosak vagyunk. :( Nasi nagyon minimális, túrórudiban nyilvánul meg általában. Igyekszem nem mindennap adni neki. Reggeli általában tükörtojás, kakaóscsiga, bundáskenyér, szendvics. Ebédre főtt étel, vacsi meg hasonló mint a reggeli. Délután eszik még némi gyümölcsöt vagy valami joghurtfélét. Rengeteg teát iszik, napi 2litert simán lehúz. Akkor kérdezzem meg a gyerekorvosunkat azt javasoljátok?
2013. jan. 17. 19:35
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idös gyereket csak úgy magadtól nem szabad diétáztatni, hanem mindenképpen a gyerekorvossal megbeszélni, hogy miböl mennyit kaphat.


Az egyetlen téma, amit azonnak és saját magadtól is megtehetsz, hogy csak étkezési idöben adsz neki enni és normális ételeket: reggeli-ebéd-vacsora, délelött meg délután, ha nagyon éhes, valamennyi gyümölcsöt (NEM befött vagy aszalt valami) kaphat, minden egyéb nassolást: cukor, csoki, sütemény, csipsz és mindenféle cukortartalmú ítalt: édes tea, üditök, limonádé, szörp AZONNAL kiiktatsz a napirendböl.

2013. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat!
2013. jan. 17. 19:38
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

" Reggeli általában tükörtojás, kakaóscsiga, bundáskenyér, szendvics. Ebédre főtt étel, vacsi meg hasonló mint a reggeli. Délután eszik még némi gyümölcsöt vagy valami joghurtfélét. Rengeteg teát iszik, napi 2litert simán lehúz."


Reggelire ne adj neki zsiros dolgokat, mint bundáskenyér, tükörtojás - helyette fött tojást, a kenyeret meg szendvicsként, sajtot, sovány felvágott vagy húsféle, a kakaóscsigát meg a hasonló süteményeket felejsétek el.


A tea meg csak akkor van rendben, ha cukor nélkül adod neki.

2013. jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon sok ez! Érdemes orvosi kezelést, dietetikust felkeresned, mert tartós eredményt, ami nem okoz a fejlődésében, vitaminellátásában zavart, biztosan csak így tudod biztosítani és az sem árt, ha felügyelik az étkezését.

Először is érdemes valami mozgást is beiktatni, úszni, néptáncolni már ennyi idősen is viheted, a lényeg a rendszerességen van.


Én a cukrot és a fehér lisztet azonnal kiiktatnám az étkezéséből, a cukros készételeket, pl gyümölcsjoghurtot is. Készíts neki turmixszal natúr joghurtból és sima gyümölcsből helyette! Kerüld a transzzsírsavakat, étkezzetek egészségesen, sok nyers vagy párolt gyümölcs, de még inkább zöldség, teljes kiőrlésű pékáru, még jobb, ha te sütöd! Tea, tej helyett igyon vizet.

2013. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az a nagy gondom, hogy gyümölcsből csak a banánt meg az almát eszi. Próbáltam már nagyon sokféle képen megetetni vele a többi gyümölcsöt is, de nem eszi. A fehér lisztet hogy tudom kihagyni az étrendből? Csak teljeskiőrlésű dolgokat vegyek?
2013. jan. 17. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!