Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet diétáztatni egy...

Hogyan lehet diétáztatni egy 3 éves gyermeket?

Figyelt kérdés
Akinek szüksége volt rá (orvosi javaslatra)tudna róla írni mert a mi háziorvosunk nem adott bővebb információt.

2012. okt. 26. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen típusú diétát kell tartania?
2012. okt. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

attól függ mi miatt

kövér?

ha kövérség miatt,akkor kevesebb szénhidrátot kell adni neki

kenyér,rizs,tészta,krumpli,ebből kevesebbet

édesség semmi,max. két naponta adnék egy túró rudit vagy tejszeletet

sok gyümi,zöldség

és sok mozgás

pl reggelire adnék neki joghurt vagy tej müzlivel

tízórai gyümi

ebéd normális főtt kaja,hús,zöldség,kevés köret

uzsonna tejtermék

vacsi virsli,tojás,tejbegríz

2012. okt. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergiás a gyerekem. 3 éves. Diétázik. Semmilyen tejterméket és tejszármazékot tartalmazó ételt nem kap, és szójafehérjét sem.

Ilyenre gondoltál?

2012. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3 éves Státusz vizsgálatra vitte tegnap anyukám a kisfiamat és miután megmérték ennyit mondott doktornő anyának, hogy diétáznia kell. Egyébként 108cm és 23.5kg a kisfiam. De szerintem nem kövér gyerek, igaz nem is nádszál vékony de a kövértől ő még messze áll.

Hasonlóan étkezik mint amit leírtál, de azért leírom kb. egy napját.

Reggeli: max. egy pici poharas joghurt vagy gabonapehely tejjel

Oviban (ez mondjuk változó nyílván):

Tízórai: fél szelet vajas kenyér almával, vagy 1 kifli joghurttal

Ebéd: leves+ második (a kisfiam nagyon leveses de az oviban is csak azt eszi meg)

Tízórai: hasonló a tízóraihoz ez is változatos az oviban

Itthon:

Vacsi: Általában leves vagy a másodikból 3-4 falat.

Vacsi után nagyon szeret még 1 almát elrágcsálni

Az édesség nálunk kimerül a heti 1x-i max. 2x-i tejszelet evésben. Szerencsére nem édesszájú de lehet azért mert nem erre volt szoktatva.

Szerintetek valamit rosszul csinálok?

Jövőhéten viszem a doktornőhöz egyéb okokból és akkor ráfogok kérdezni hogy magyarázza el mit csinálok rosszul.

2012. okt. 26. 09:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően szerintem egy 3 évesnek, ha amúgy nincs más betegsége, nem kell diétáznia. Ha picit úgy érzed, hogy túl sok a husika rajta, érdemes kerülni a finomított cukrot és fehér lisztet tartalmazó dolgokat, és teljes kiőrlésűre váltani, szerintem folyadékot visz be eleget, főleg, ha leveses is. Esetleg lehet neki valami mozgást találni, babatorna, úszás, ami érdekli, és heti többször is szívesen csinálná. Nem csak az étellel, de az irányított mozgással is hatással lehetsz a súlyára.
2012. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nehéz lenne megmondani, hogy hol a bibi, bár azt nehezen tudom elképzelni, hogy nem túlsúlyos.

A lányom a 107 cm-hez 16 kg. Átlagos testalkatú. Tehát a különbség nagynak tűnik, de látatlanban tényleg nem mondanék erre semmit.


Azt jól csinálod, ha megkérdezed a dokitól, hogy mi a teendő. Nem kell burkoltan, akár emiatt is elmehetsz hozzá, ez fontos dolog.

2012. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
teljesen jól eteted,de mégis sok a súlya.erre érdemes lenne rákérdezni.fiam szintén három éves,99 centi és 14 kiló,és egyáltalán nem vékony.igaz,hogy a te fiad 10 centivel nagyobb,de 10 kilóval könnyebb is.centinként egy kiló az sok.a dokival beszéld meg szerintem
2012. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

doki azért mondta hogy diétázon mert olyan sulyos mint 6éves iskolás gyerek.már pedig az nem jó ,az én fiam aki mos 8,5 éves és másodikos az ilyen sulyu.22-23kg.

2012. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!