Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anya/apa függő, visszahúzódó,...

Anya/apa függő, visszahúzódó, ( nem járt gyerektársaságba), félénk, "utánfutó" gyerkőcötökkel hogy alakult az oviba való beszoktatás?

Figyelt kérdés
Lányom már anyóssal sem akar elmaradni ( jó, ő már idős, nehezen mozog, mégis bent van nála a gyerek). Imádott bemenni. Most viszont üvölt, szökne haza, alig tudom otthagyni. Szüleimmel elég rossz a kapcsolatom, tőlük semmi jót nem tanulna a gyerek, és nem is szívesen vinném oda. 3 hetes kora óta visszük magunkkal mindenhova. Ha egyiknk nincs ott ( pl. felmentem anyámhoz a kórházba, a gyerek teli torokból üvöltött az apja mellett, mert elmentem) Ez fordítva is igaz. Már most félek az ovitól. Főleg, hogy a körztiben nincs is beszoktatás. Nálatok hogy alakult?
2013. jan. 18. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
én a kisfiamat 4évesen adtam oviba, az elő év nagyon nehéz volt nem állt szóba gyerekekkel csak az óvónőkkel mivel csak felnőttekkel volt körülvéve én sem vittem nagyon addig gyerekek közé mindig sírtunk amikor otthagytam de utána megnyugodott és elvolt magában játszott igaz én délben hoztam haza nem aludt ott
2013. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld mancs. Van a rokonságban gyerek, de velük sem tartjuk a kapcsolatot. Egyszerűen így alakult. Normális játszó sincs a közelben. Lehet, ő is fél napos lesz, mert egyenlőre nincs munkám.
2013. jan. 18. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem az óvónőn sok minden múlik majd ebben az esetben. Nekünk nagy szerencsénk volt. Igen félénk volt a kisfiam, bár neki mindegy volt hogy anya, apa vagy mama, csak valaki legyen körülötte. Igaz aludni csak velem. Én elmondtam őszintén az óvónéninek, hogy van bennem emiatt félelem. Különösen azért mert senki más nem altatta még el. Max megértette, és mondta is rögtön, hogy semmit sem erőltetnek, és segítenek majfd neki beilleszkedni. A nyáron többször is voltunk benn délután ismerkedni az ovival, a gyerekekkel. Augusztus végén kezdett szokni, 3 napig 1 1,5 órára mentünk délelőtt és én is ott voltam vele. 4. nap már ott maradtunk ebédelni, én is mellette ültem. pénteken megbeszéltük, hogy amíg ő játszik én telefonálok mamával, és kimentem egy kis időre, de nem volt gond. A második héten több időt voltam kint, majd szerdán reggel már egyedül ment be, és ebéd után jött haza. Mi az alvást nem erőltettük, gyorsra, a 3. héten próbáltuk, és semmi gond se volt. Eleinte ő is óvónéni függő volt, és legfeljebb csak figyelte a gyerekeket nem kapcsolódott be a játékukba, de az óvónénink szépen lassan bevitte a társaságba, és nagyon hamar kialakultak a barátságok. Nem volot sírás nélküli a dolog, de azért nem viselte meg, és beilleszkedett.
2013. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is.
2013. jan. 19. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!