Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A köhögéstől hányhatott? 3...

A köhögéstől hányhatott? 3 éves lányom éjjel hányt, de nem evett semmi olyat, azóta sincs semmi baja. Meg van fázva, kapott gyógyszert.

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, hányhatott attól, de akár más is lehet a dologban. Ha nagyon erőlteti a köhögés, akkor elkezdhet öklendezni és ha éppen úgy van, akkor ki is jöhet.

De ha mondjuk antibiotikumot kapott, akkor adj neki probiotikumot is, mert az antibiotikum károsítja a normál bélflórát és okozhat akár hányingert, hasmenést is.

A fiam is volt, hogy annyira köhögött, hogy elkezdett öklendezni és már készítettem a lavórt, de szerencsére nem hányt, de volt olyan, hogy igen.

Esetleg éjszakára adhatnál neki valami köhögéscsillapítót, ha annyira vészes a dolog.

2013. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
antibiotikumot nem kapott erigon nevű köhögés csillapítót kap, de ez ahogy olvastam a papírját köptető is egyben, és fenistil junior cseppet. Nappal is köhög, de akkor nem öklendezik tőle.
2013. jan. 19. 10:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy alszik? Mert ha hanyatt fekve, akkor a váladék lefolyhat neki a torkán és az is köhögtet. Mi olyankor próbáljuk oldalt fekvő pozícióba helyezni a fiúnkat és olyankor nem kell köhögnie, csak ha hanyatt fordul.
2013. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Az én fiam kisenn korában rendszeresen hányt a köhögéstől. Annyira összerántotta a gyomrát a köhögés, hogy elhányta magát. Ami a lényeg, hogy du.4 után olyat amiben köptető van ne adj neki. Sőt éjjelre inkább köhögéscsillapítót, hogy ki tudja magát pihenni.
2013. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a fiamnak is naponta 2-szer kellett köptetőt adnom, amit egyszer délelőtt, egyszer délután kapott és mikor annyira vészes volt éjjel a köhögés, akkor kértem a doktor nőnket, hogy írjon fel valami köhögéscsillapítót éjszakára, akkor kaptunk Sinecod cseppet, amitől nyugodt éjszakája volt.
2013. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azért írta a dokink az erigon szirupot, mert nem tudtam megitélni, a köhögés jellegét, és ez sokféle köhögésre jó, és köhögés csillapító is. Akkor elvileg ezt adhatom neki este, nem? Az oldaltfekvést kipróbáljuk, bár nemtudom mennire marad egy helyben, elég örökmozgó álmában.
2013. jan. 19. 11:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne add neki estére, mert egyben ugye köptet is. Köptetőt meg nem szabad pont a köhögés miatti nem alvás miatt adni lefekvés előtt.

Inkább akkor kérj külön köhögéscsillapítót az orvostól.

2013. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
sinecod csepp van itthon. Ilyenkor nem nagyon szereti felvenni a telefont a dokink :(
2013. jan. 19. 11:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is többször hányt már köhögés miatt.Sőt láztól és a torokfájástól is.

Köptetőt tényleg nem szabad adni estére,mert még jobban ingerli.

2013. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel szerintem az ügyeletet! Elmondod, hogy beteg a kislányod, voltál vele orvosnál, hogy mit kapott és hogy éjjel nagyon köhög, hányt is és hogy van otthon Sinecod csepped, de a gyerekorvosotokat nem éred el és hogy adhatsz-e neki estére, meg hogy mennyit.
2013. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!