Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olvastátok ezt a cikket? Ti...

Olvastátok ezt a cikket? Ti meg tudnátok ezt tenni?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 21. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Néhány dologgal egyetértek. Ruhát nem tudom honnan tudnék kellő mennyiséget szerezni, szóval az kilőve. Játékot is vennék. Mozi, cirkusz, egyebek- ezt eleve kevesen engedhetik meg maguknak.
2013. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Meg, vagyis kivéve a programokat. Számomra sem fontos a mesefiguárs müzli a játékok, a ruhát. most is van 3 elmenős nadrágja, megbecsüljük. Ennyi. Boldog gyerek. Oké, veszünk ezt+azt, tehát nem úgy mint a cikkben, de meg tudnám tenni. Kivéve a programot, ahogy írtam. azt nagyon fontosnak tartom.
2013. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
nem,idióta..az ilyen ne vállaljon gyereket,ez a véleményem erről...
2013. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

3-as? Attól leszel alaklamas a a gyerekvállalásra, hogy beleneveled a gyerekbe mennyire fontos a pókemberes müzli, a hello kittys póló és a drága fp játékok?

Az én gyerekem pl egész nap elvolt a homokozóba, lesz@rta a drága játékokat. Viszont ismereke olyan 5 évest aki lenézte a másikat mert csak olcsó karácsonyi ajándékot kapott. Hát ettől lesz valaki jó szülő? Hogy ilyenné neveli a gyereket?

Nekem se volt semmim gyerekkoromba, nagyon kreatív felnőtt lett belőlem. Sőt senkinek nem a pénztárcáját néztem. Szóval inkább osztom a cikkben lévő nézetet, mint az hogy a szülők már inkább kifele, látszatnak nevelik a gyereket. Nem azzal szeretsz hogy megveszel mindent. Viszont jó gazdaggá teszel ötletgazdákat!:) akik épp az ilyen szülőket célozzák meg, mint te, vagyis akiknek ez a véleményük!

2013. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Néhány dologgal egyetértek, de én nem tudnám kivitelezni. Pl a ruhákat mi is kapjuk, de ha nagyobb lesz, kelleni fognak új ruhák. Játékokat is biztosan kapni fogunk, de biztos mi is fogunk neki venni. A mesefigurás dolgok hanyagolhatók, nem tartom fontosnak. Azt veszem meg, amit magamnak is. A kaja terén mindig van terv, de változhat is, nem ragaszkodom hozzá mindig. A mosható pelenka szerintem nagyon jó ötlet, de én nem tudom kivitelezni (lehet lustaságból, nem tudom). A programok szerintem fontosak, havi egy programból nem fogok engedni, fontos, hogy a gyerek a saját szemével tapasztalja meg a világot.
2013. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetszett a cikk, nem szeretem, amikor az újságíró ennyire a szánkba rágja, mit kéne gondolnunk.

Egyébként az a poén, hogy mi kb. hasonlóan vagyunk a 9 hónapos kislányommal. Mosható pelenka, örökölt cuccok (így sem férnek el a szekrényben), nem veszek neki játékot (sajnos így sem férünk el a sok műanyag lomtól, amivel elárasztanak a rokonok), hajat vágni nem kell neki, ha játszóházba megyünk a naggyal, neki még nem kell fizetni. Bébikaját sem veszek, igaz, miatta több zöldséget és gyümölcsöt kell vennem, tehát így nem jön ki nullára. Majd ha járni kezd, akkor új cipőt fog kapni, ezen nem spórolok. Tudtam szoptatni, így tápszerre sem kell költeni, de ez inkább szerencse dolga.

A kisfiam 2,5, neki venni kell néha ruhákat, de rendszerint használtat kap. Neki sem veszek külön gyerekeknek való nasit, de nyilván több és egészségesebb kaja fogy, amióta azt eszi, amit mi. Vele járunk programokra, az pénzbe kerül.

2013. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én így nőttem fel. 35 éves vagyok és

kaja: anyu tuti nem vett nekem dinós joghurtot vagy műzliszeletet

ruha: a legtöbb ruhát ajádnékba kaptuk vagy örököltük, amit ugyanúgy tovább is örökítettünk

játék: a legtöbb játékunk magunk gyártotta volt. Sokat voltunk az udvaron, az utcán... igazából iylen játékőrület mint manapság akkor még nem volt

programok: néha kirándultunk, de csak néha. Az egy éves szülinapom alatt szerintem az egy kezemen meg lehet számolni, hogy hány helyen voltunk.

pelenka: anyu még textilpelust használt (ps, nem irigylem érte)

hajvágás: elég nagy voltam már, amikor előszőr jártam fodrásznál. Már bőven tudtam járni az tuti.


Én úgy érzem ember lett belőlem.


Amúgy még egy dolgot hozzátennék. Én Angliában élek és bizony tényleg nagyon durva, ami ott megy. Minden, ismétlen minden a gyerekről szól. A lényeg, hogy költs rá. Nem tudsz úgy végig menni a kajarészlegen egy Tescoban, hogy ne lenne minden második termék kifejezetten gyerekekre kihegyezve. A játékosztályok tömve vannak irdatlan mennyiségű játékkal... a röhej, ohgy a gyerekek továbbra is a WC gurigát találják a legjobb játéknak. Szerintem azért ez a vlág már átesett a ló másik oldalára, mert amit egy gyerekre ma költenek az tényleg nem normális.


Gondolom, hogy nehéz lehet ellen állni a sok csábításnak. Én is épp gyereket várok, ráadásul első gyerek lesz. Persze szeretnék neki mindent megadni, de megmondom őszintén én a minden alatt inkább értem azt, hogy tanulja meg használni a fantáziáját és tanuljon meg vágyakozni dolgok után. Mert a mai gyerek ezt nem ismerik. És szerintem ez hiba.

2013. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek, de azért egy év alatt van a gyereknek egy szülinapja, Magyarországon ugyebár névnapja is, van egy karácsony (vagy akármi, más vallásokban is van ajándékozós ünnep általában), amikor alap, hogy veszek neki ajándékot. Amúgy nem vagyok híve az apropó nélküli játékvásárlásnak, de az ünnep az ünnep.

A többi része szerintem megvalósítható lenne nálunk, amúgy is általában ingyenes programokat szoktam szervezni, játszótér, kirándulás, piknik, nyáron szabadstrandra járunk, bár nem érzem, hogy halálra költekeznénk magunka az évi 1-2 állatkerttel.

2013. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Néhány dologgal egyetértek,pl nem lesz semmi baja a gyereknek attól,ha nem kap pókemberes müzlit,meg győri édes kis mackót,csak otthon készített süteményt.A ruha más dolog,nagyon szeretem öltöztetni a fiam nem adok ki több 10ezret márkás ruhákra,mert sokszor használt márkás ruhát veszek vagy olcsóbb ruhákat pl H&M vagy Scamp,illetve sokat örököltünk,nekem fontos hogy a fiam mindig tiszta jó állapotú,nem kopott,rongyos,szakadt ruhába járjon,de ez igaz a párom és a saját öltözködésemre is.Több 10ezres játékokkal sem árasztottam el és nem is tervezem na de karácsony,szülinap biztos kap játékot ha köztes időben esetleg nem,de valami apróság simán belefér április és december közötti időben,de nem vagyok híve annak,hogy elárasszam játékokkal.A haját én vágom még,de ritkán nyírja fodrász egy 2 hónapos haját.Mosható pelenkát azért sem használok,mert nem látom előnyét az eldobhatóval és szemben és abból is azért veszek Pamperst mert az vált be és mert a fiam bőre érzékeny,nekem az egészsége és az épsége fontosabb. Cirkusz és egyéb nélkül is szerintem boldog lehet egy 2,5 éves úgy gondolom.Normális keretek közé kell tenni a költekezést és a spórolást is,nem szórjuk a pénzt de azért nem fogom mindentől megvonni magunkat,miért ne vehetnék a fiamnak egy csomag vajas kekszet,hogy legyen valami kis nasi otthon?? A blog írója azért nincs tisztában sok dologgal,attól,hogy a gyerekre nincs költve hetente több 10ezer Ft még nagyon boldog kisgyerek lesz és nem lesz elhanyagolva.
2013. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*21 hónapos
2013. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!