Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlős oltást beadattáto...

Bárányhimlős oltást beadattátok gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok, érvek, ellenérvek is érdekelnének.

Köszönöm.



2013. jan. 23. 07:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%

Nem!

Jobb ha elkapja gyermekként, max. 2 hétig beteg, amiből az első pár nap húzós, míg lázas. A viszketésre vannak szerek.

Ha felnőtt korban kapja el, veszélyes 30 év felett, impotenssé válik a férfi!

A védettség nem örökre szól!

Akkor majd az ő gyermekeit is oltani kell, meg ha himlő van nem mehet a gyerekek közelébe, nem viheti őket suliba, oviba....

A nőre nézve terhesen is veszélyes, ha gyermekként nem esett át rajta!

2013. jan. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen. A gyermekorvos es a védőnő véleménye is az volt, hogy bár az oltás nem nyújt 100 %os védelmet a himlo ellen, az azonos vírus okozta övsomort kivedi. Mivel az ismerőseim koze volt olyan, aki ebben szenvedett, en ugy gondoltam, nem akarom a gyerekemet ennek kitenni, igy beoltattam. A bolcsodeben volt baranyhimlo járvány, 2 gyerek nem kapta el, mindkettő oltva volt. Az oltott gyerekek is megkaphatják egyebkent, de sokkal enyhébb lefolyású lesz, mint oltas nelkul. Emellett ott volt az a tény is, hogy egy pici gyerekkel sokmindent nem lehet csinálni, ha viszket neki es a hetek egy életre elcsufithatjak....
2013. jan. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hegek, nem hetek, bocs
2013. jan. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Épp tegnap kapta az első oltást.
2013. jan. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Nekünk a gyerekorvos azt mondja ő a saját unokájának nem adja be.... Így finoman de lebeszélt...
2013. jan. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Igen de csak egyet.

A két oltás alig véd jobban, mint egy, így azt nem adattam be.

Kíváncsi vagyok, hogy elkapja-e, ha az oviban kitör a járvány :)

Egyébként azért oltattam be, mert nem szeretném kipróbálni, hogy hány hege lesz, mert elvakarja. Még akkor is, ha ezen sokan kiakadnak, de nekem ez is számít.

2013. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat is!


Másfél éves a gyerekem, 2 évesen megy bölcsibe. Gondolom, ezt is elkapja majd.

Eddig megkapott majd' minden oltást. Nem volt semmi gond, azonban a kötelező 15 hós MMR oltás után 2-3 hétig "szenvedtünk" a reakcióitól.

2013. jan. 23. 08:09
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Bárányhimló oltásnál nagyon ritkán van gond utána. Én fiam 20 hónapos (én vagyok aki elöbb írta, hogy tegnap kapta meg) nem sokára kezdjük a bölcsit, igaz még csak heti 2-3 délelöttöt megy és mivel kicsi magán bölcsib megyünk kicsi az esély a betegségre, meg ha járvány lenne itthon tudok maradni vele addig.
2013. jan. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Igen beadattam,mert az orvosunk azt mondta hogy olyan mutálódott vírus van manapság,hogy több gyerekről tud aki intenzívre került miatta.A nagylányom 7 pöttyel vészelte át,láz minden nélkül,10 évesen övsömör formájában újra kijött,iszonyú fájdalommal jár hetekig.Így a kisebbiknek emiatt adattam be,meg hát ha most pont az én gyerekemen jön ki olyan súlyosan,hogy kórházba kerül?Ha 20 évig véd majd akkor újra beoltatja magát ennyi.Addigra úgyis több infó lesz erről is,lehet hogy kötelező lesz.A rózsahimlőnél is így volt hogy elkapták az ovisok az én időmben,aztán most meg kötelező.
2013. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem fölöslegesnek tartottam annak idején gyermekkoromban én is elkaptam túl vagyok rajta a 2 gyermekem is túl van rajta betartottuk a szabályokat és minden rendben
2013. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!