Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisgyereked fülét hogy...

2 éves kisgyereked fülét hogy tisztítod? Használnál neki Audisprayt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az az Audyspray

Én fültisztító pálcikát használok, azt sem túl gyakran.

Enyhén benedvesítem, és a fülkagylóban elérhető zsírt eltávolítom.

Befelé nem kell és nem is szabad nyúlkálni, mert a fülzsírnak védő szerepe is van.

2013. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ezt a fülsprét egyébként is egy nagyon veszélyes dolognak tartom.Jól írja az 1. válaszoló, a fülzsírnak védő szerepe van, méghozzá a dobhártyát védi, ami azt jelenti ha folyamatosan el van távolítva a fülzsír, az még halláskárosodást is okozhat.

Úgy hogy NEM, még magamnak sem használnék, nem hogy a gyerekeimnek!!!

2013. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak a kisujjamal tisztítom, pálcikával nem merek bejjebb nyúlni, nehogy eltömítse a fülzsír a járatot. Ha a betegtájékoztató szerint lehet ennyi idősnek Audispray-t használni, akkor kipróbálnám, miután magamon is kipróbáltam és jónak ítéltem.
2013. jan. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb 2 hetente teszek fültiszitóra egy kis babaolajat,és azzal áttörlöm,csak ami látszik.
2013. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én fültisztító pálcikát használok, benedvesítem, és kitörlöm neki, de nem nyúlok mélye bele csak kívülről!
2013. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak a fül és a fejbőr találkozását törlöm babaolajos fültisztítóval. Egyébként pedig igen én spray-t használok. Többféle van forgalomban bármely patikus is ajánl életkornak megfelelőt. Jelzem, hogy kicsivel fiatalabb volt két évesnél a fiam, mikor voltam fül orr gégésznél vele egy gégészeti problémával, és a doki akkor áttisztította a hallójáratokat, ez nem fájt, hiszen nem félt és nem sírt a kicsi. Megmutatta utána, hogy mennyi trutyi jött ki a füléből, és közölte hogy felejtsem el a pálcát és váltsunk spryre. Igen a fülzsír véd, de az, ami folyton termelődik, és nem az ami pang a fülbe, mert az bizony fülbetegséget és halláscsökkenést okoz. A spray egyébként szépen kifolyik a felesleges váladékkal, nem kell félni tőle. Nekünk a gégeporc rendellenesség miatt azóta is járnunk kell éves kontrollra, és semmi gond a fülével, mindig minden rendbe, mióta a sprayt használjuk.
2013. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért tettem fel a kérdést, mert a a Gyerekemnél úgy tapasztalom, hogy nem hall jól, és igen, el fogom vinni hallásvizsgálatra, de mivel már elég jól beszél és régebben nem volt ilyen feltűnő, hogy esetleg gond van, így én a fülzsírra gondoltam első körben. Egy évesen neki is tisztították már egyszer az egyik fülét egy vizsgálat során a fül- orr- gégészeten. Eddig fültisztítót használtunk, óvatosan, nem mélyre nyúlva valamint időnként paraffin olajat. A doktor néha mondja amikor belekukkant, hogy van ott egy kis fülzsír, nem látja rendesen, pedig takarítom. Úgy gondolom, ha egyáltalán nem lehetne tisztogatni, a doktor sem említené. Kedves 6-os válaszoló, megírnád kérlek, hogy milyen sprayt használtok?
2013. jan. 23. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Audispray junior, a narancssárga kupakos.
2013. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!