Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereked mikortól hagyta...

Kisgyereked mikortól hagyta el a napközbeni iváshoz a cumisüveget?

Figyelt kérdés

#cumisüveg #ivás #pohárból
2012. nov. 23. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4 éves, de még időnként kéri...iszik pohárból is, de a kakaót másból nem issza meg.
2012. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nap közben már olyan másfél éves korától nem ivott csak pohárból, viszont a reggeli tejet/kakaót még egy darabig csőrösből itta, olyan 2,5 éves koráig.
2012. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1 éves korától.
2012. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1éves koráig kapott tápszert, amit cumisüvegből kapott, és inni is cumisüvegből kapott. Utána áttértünk a tejre, és a cumisüveg is ment a tápszerrel együtt. Tehát 1éves korától csak pohárból iszik.
2012. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Napközben egyéves korától pohárból iszik, reggeli és esti tejet vagy kakaót még cumisüvegből. 2 éves
2012. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8honapos koratol csorosbol ivott. Szoptattam 13 honapos koraig(reggel-este),igy tapszer hianyaban nem volt szukseg cumisuvegre. Most 2 eves es mar rendes poharbol iszik felugyelet melett.
2012. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lányom21 hónapos volt, mikor elvettem tőle a cumisüveget, akkor már szinte mindent pohárból ivott, kivéve a reggeli, esti tejet. A fiam hál' istennek soesm ivott cumisüvegből, így nem is volt gondunk a leszokással sem.
2012. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképp azért kérdeztem, mert a lányom 21 hónapos - tápszeres volt- , tehát adott volt a cumisüveg. DE még mindig csak abból hajlandó inni. Már próbáltam mindent: mindenféle pohár, puha csőrös, kemény csőrös, "szopókás" üveg. Iszik 1 kortyot, és vége. És ami még ennél is rosszabb, a legkisebb lyukú cumiból iszik csak napközben. A tejet reggel-este issza a "normá" nagy lyukúból. Ma mem voltam hajlandó még neki visszarakni a kislyukú cumit,így kb csak 2dl folyadékot ivott meg a tejen kívül (Estig simán megiszik 1 liter is) Kérdés, hogy meddig "vonhatom" meg tőle, meddig hagyhatom, hogy ne igyon - próbáltam pohárból is közben adni neki) Vagy esetleg jó módszer, hogy rászokjon?
2012. nov. 23. 14:47
 9/11 anonim ***** válasza:

A 20 hónaposom mindig apa vagy anya poharából inna, még ha ugyanazt is isszuk, amit ő. Az utánozás nála működik. Ha olyan iszunk, amit ő nem ihat (gyógytea), akkor jön az, hogy ő ihat a szép nyuszis poharából. Megnézzük a figurákat rajta, és iszik is. Tehát figyelemelterelés. De ez pohár-pohár variáció.

Cumisüvegről áttérésnél kínáld minél többször pohárból, ha ráérez, előbb-utóbb csak abból iszik majd napközben. Ha van kedvenc gyümölcsleve, kínáld abból.

2012. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos korától a lányom pohárból ivott. Majdnem két éves koráig tudtam szoptatni, de a hozzátáplálásnál nem adtam neki cumis üveget, hanem pohárból keztem el kínálni neki a folyadékot.
2012. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!