Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvás nélkül nem fejlődik az...

Alvás nélkül nem fejlődik az idegrendszere. De nem akar aludni! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A lányom most lesz 2 éves. Bölcsis, a bölcsiben alszik ebéd után, de ő az utolsó, szenved, és max egy órát alszik.

Ha itthon van, mondjuk hétvégén, vagy ha beteg, akkor egyáltalán nem alszik ebéd után.

A gyerekorvos ma azt mondta, hogy ez nem jó, mert így nem fejlődik rendesen az idegrendszere.

De mit tehetnék, hogy aludjon, ha nem akar?


2013. jan. 24. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Szeretnélek megnyugtatni :) Fél (!!) éves korom óta SOSEM aludtam délután (kivéve 2 esetet az óvodában, de mind2 után 40 fokos lázzal ébredtem). Ehhez képest 12 éven át voltam kitűnő tanuló, gyakorlatilag 0 tanulással (témazáró előtt átolvastam), az idegrendszerem köszöni szépen, tökéletes. Az én gyermekdokim pont azt mondta, amikor anyukám aggódott, hogy vannak ilyen kis alvásigényű gyerekek, és ez nem probléma, mert ha többet vannak fönn, többet látnak a világból, így jobban fejlődnek :)
2013. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
enyém se alszik 2 éves korától délután, éjjel 10-12 órát alszik (3 múlt). beszéltem pszichológussal és nem gond szerintük :)
2013. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 1 évesen hagyta el a délutáni alvást is. Semmi baja az idegrendszerének, tud koncentrálni, elfoglalni magát, jó a logikája,m semmi baja
2013. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!