Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adnátok a másfél éves...

Ti adnátok a másfél éves gyermeketeknek főtt kaját (rendszeresen) reggelire?

Figyelt kérdés
Amikor a lányom a dédijével van, rendszeresen főtt kajával kínálja reggelire. Már néhányszor finoman próbáltam jelezni, hogy nálunk ez nem szokás és, hogy inkább vajas kenyeret vagy virslit, esetleg bundás kenyeret ... stb. ilyesmit adjon inkább neki reggeli gyanánt. Éreztem, hogy kicsit sértette a dolog, de ez azóta sem változott. A minap is így volt, mire mesélte a Páromnak, hogy a gyerek nem eszi a főtt kaját. Mondta Neki a Párom szépen, illedelmesen, hogy mi nem igazán adunk Neki főtt kaját reggelire, de ismét csak a sértettség látszott rajta. Nem szenilis vagy ilyesmi, teljesen rendben van agyilag és testileg is, tehát nem emiatt van a dolog. :) Én kicsit furcsálom, vagy csak én vagyok így ezzel a reggelire nem adunk főtt kaját dologgal?
2013. jan. 26. 10:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
34%

Nem akarok bunkó lenni, de virsli, bundáskenyér nem igazán gyomor kímélö étel. Nem hinném hogy egy fözelék és egy jó olajos, tojásos bundáskenyér között kalóriában is lenne külömbség, vagy ha van akkor a bundáskenyér a nehezebb zsírosabb étel.


Mi pl bundás kenyeret ebédre eszünk. Ha néha napján vagytok dédinél akkor gondolom kibírjátok ezt reggelire. Ha meg minden nap akkor azért elgondolkodtató miért is lebzseltek minden nap a dédinél.

2013. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
De bunkó voltál, de egyébként nem lebzselünk, hanem együtt élünk. Ahány ház, annyi szokás, mi mindig reggelire esszük a bundás kenyeret, de nem túl gyakran, de ha van a gyereknek is adunk reggelire. De a jövőben nem kérek több ilyen bunkó választ, nem azt kértem, hogy ítéljenek meg, hogy miért lebzselünk a dédinél, hanem, hogy szokott -e valaki főtt kaját adni a gyermekének. Mostanában azt veszem észre, itt mindenki csak rosszindulatú válaszokat képes adni...
2013. jan. 26. 10:46
 3/31 anonim ***** válasza:
40%
Miért is gond, ha főtt kaját eszik reggelire?? Engem totál hidegen hagyna, hogy mit eszik reggel, ha eszik. Örülj neki, hogy jól elvan vele a gyerek.
2013. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Na jó, szerintem innentől tárgytalan a kérdés. :D CSAK KÉRDEZTEM, mint itt mindenki más az oldalon, hogy más anyák szoktak -e főtt kaját adni a gyerekeiknek reggelire ... Úgy látom itt sokan bal lábbal keltek!!
2013. jan. 26. 10:50
 5/31 anonim ***** válasza:
32%
Igen, szoktak, semmi extra nincs ebben. Irígylem a gondjaidat, de tényleg.
2013. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
38%

Elsö vagyok,


én azt nem értem, hogy a dédi fötkajáját leszólod de a te bundás kenyered az sokkal jobb. nincs külömbség közte a bundás kenyeret is sütni kell, az is nehéz zsíros föétel.

2013. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy ennyi gondom van? Nem gondként tüntettem fel csak szimplán érdekelt. Ne próbáld már meg megítélni az életem egy feltett kérdés alapján. De úgy látom neked biztosan több problémád van ha ilyen magadnak való és zsémbes nő vagy ... Nem irigylem a férjedet! (ha már az ítélkezésnél tartunk!)
2013. jan. 26. 10:53
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Én nem adok a gyerekeimnek (33 és 20 hónapos) reggelire főtt kaját. Nincs semmi gond a bundás kenyérrel, a zsírt le lehet papírral itatni róla és teával nagyon jó kis reggeli. Ma pl. cheerios mézes karikát ettek reggelire a gyerekeim, tejjel. Nagyon szerették, benne van minden, ami a reggelire szükséges. Ugye mindenki tudja, hogy reggelire szénhidrátban gazdag ételt kell enni, mert az adja meg az energiát a naphoz!

Én azt tanultam otthon is, hogy reggelire, péksütemények, vajjal, teával, kakóval vagy virsli, hot-dog, tükörtojás, omlett és társai...

2013. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Én hetente többször főzök kását, lényegében az is főtt kaja. Teszek bele nyers gyümölcsöt vagy kakaót - így rostban gazdag, emésztést serkentő, esetleg ajánld fel ez, mint alternatívát.


Főzeléket és társait én sem adnék, mert csak megterheli, reggel olyan étel kell, ami serkent és nem lassít.

2013. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

Hú szegény tényleg jól kifogtad az ideges válaszadókat, javaslom nekik a hangulatuk kiélését az ilyesmi értelmes kérdéseknél: terhes vagyok leültem a kőre felfázott e a BABA, meg kitakaróztam éjjel hideg volt a hasam, megfázott e a baba...(fúúúúúú)

A kérdésre visszatérve NEM nem hiszem hogy BÁRKI is főtt kaját enne reggelire nem is életszerű, a bölcsiben oviban sem lesz főtt kaja meg a rohanó hétköznapokban is KIZÁRTNAK tartom hogy az átlag anyuka még főzögetni nekiáll reggel.

Magam részéről örülök ha eszik VALAMIT a gyerek reggelire mert reggel én se indulok úgy be pár óráig, és a gyerekeim se ugranak rá egy nagy halom ételre. Nem tudom ki mit ért FŐTT KAJA alatt, mert ha úgy nézzük a bundáskenyér vagy a virsli sem NYERS de azokat azért szoktam adni én is néha reggelire vagy vacsira.

A bundáskenyeret sütőpapíron sütöm sütőben így olajról szó nincs ( reagálva az egyik előző hsz re amiben a bundáskenyér nehéz ételként szerepelt, szóval konyhatechnikán is múlik).

Mikor csecsemők voltak még akkor sem adtam főzeléket főtt tésztát vagy rizst krumplit bármi ilyesmi ételt REGGEL VAGY DÉLELŐTT.

Nem is életszerű nekem, mondom.

A dédi mit ért főtt kaján? Mit akar adni a kisgyereknek?

2013. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!