Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adnátok a másfél éves...

Ti adnátok a másfél éves gyermeketeknek főtt kaját (rendszeresen) reggelire?

Figyelt kérdés
Amikor a lányom a dédijével van, rendszeresen főtt kajával kínálja reggelire. Már néhányszor finoman próbáltam jelezni, hogy nálunk ez nem szokás és, hogy inkább vajas kenyeret vagy virslit, esetleg bundás kenyeret ... stb. ilyesmit adjon inkább neki reggeli gyanánt. Éreztem, hogy kicsit sértette a dolog, de ez azóta sem változott. A minap is így volt, mire mesélte a Páromnak, hogy a gyerek nem eszi a főtt kaját. Mondta Neki a Párom szépen, illedelmesen, hogy mi nem igazán adunk Neki főtt kaját reggelire, de ismét csak a sértettség látszott rajta. Nem szenilis vagy ilyesmi, teljesen rendben van agyilag és testileg is, tehát nem emiatt van a dolog. :) Én kicsit furcsálom, vagy csak én vagyok így ezzel a reggelire nem adunk főtt kaját dologgal?
2013. jan. 26. 10:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Nem szoktam reggelire főtt kaját adni. Aki szerint a bundás kenyér főtt kajának számít, annak érdekes elképzelései vannak arról, hogy mi a főtt étel.


Milyen típusú ételt ad a dédi? Ha ízlik a gyereknek, elfogadnám, ha nem, akkor pedig nem hagynám reggeli időbe kettesben vele a gyereket, ha nem érti meg.

2013. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

mi péksütiket és kakaót reggelizünk ha nincs ovi. oviban kenyér, zsemle, kifli van felvágottakkal és nyes zöldségekkel reggelire.


kaptál itt már hideget, meleget, komolyan én nem piszkálni akarlak, de muszáj megkérdeznem, hogy ha együtt is laktok a dédivel, miért van vele a gyereked korán reggel és miért nem vagy ott? nálunk a reggeli az olyan jó, kis együtt öltött idő az egész napos rohangászás előtt, mindhárman pizsiben vagyunk, készülődünk, jövünk megyünk, közben reggelizünk :)

én tuti nem engedném még ilyenkor át a gyerekemet a dédijéhez, mi is anyóssal egy házban lakunk (de külön lakások) és szerencsére eddig eszébe se jutott reggel feljönni, mondjuk nem is engedném be, hogy levigye magához a fiamat mikor épp felkel.

reggeliztesd meg te és akkor nincs ebből gond :)

2013. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
de ott vagyok csak nem mindig közvetlenül mellettem, mi egy lakásban lakunk csak külön szobában élünk. a lányom ha felkel egy picit bent marad velünk, utána rögtön átmegy hozzá. Ő nagyon korán reggelizik már és mindig főtt ételt eszik és mindig megkínálja a gyermeket is belőle. (akkor is ha már mondjuk az én lányom reggelizett) Ezzel nincs is gond, csak furcsáltam, hogy reggelire vagy reggeli után főtt kaját egyen. Nem lehetek mindig ott, hiszen akkor nem haladok a háztartással. Van, hogy teregetek, esetleg mosogatok, takarítok, mikor mit, vagy épp munkába készülök , nem látok mindig mindent. :) De természetesen én vagy a férjem szokta reggeliztetni csak a napirendünk kicsit más mint a dédié. Ő már 7 körül reggelizik, 11 óra körül ebédel és olyan 4-5 felé vacsorázik, utána már nem nagyon ebédel. Tehát ha úgy van, hogy a lányom felkel már hétkor, eszik utána ugyanúgy kínálja Ő is étellel, vagy épp ebédidőben, most nem ráncigálhatom el mindig mellőle, csak annyi, hogy ha már evett jelzem, vagy ha még nem evett és én nem szeretném ha főtt ételt enne kora reggel.
2013. jan. 26. 16:06
 24/31 anonim ***** válasza:

Amit itt leírtál szerintem elég gáz lenne ha nagymama nem kínálná meg.

Gondolj bele hogy ott eszik nagymami és oda áll a kisgyereked és nézi hogy eszik. te nem kínálnád meg? hagynád hogy csorgassa a nyálát?


egyébként a bundáskenyér is fött kaja. sütni kell, olajból tojásból áll. mind elkészítésileg, mind tartalmilag fött étel.

2013. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Számomra meg nem főtt étel a bundás kenyér, ahogy a rántotta sem. De erről tök felesleges vitatkoznunk, mert én pl. el sem tudom képzelni, hogy hazajön a párom a munkából, megkérdezi, hogy mit főztél ebédre és közlöm, hogy bundás kenyeret.
2013. jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Persze, ez így helyes, hogy megkínálja. De ezt Ő is kérdezte már tőlem, hogy hogy nézne ki ha nem kínálná meg, de már mondtam Neki, hogyha enni szeretne szóljon nyugodtan és elhozom a gyereket. Mert hát szerintem teljesen összezavarja egy gyereket ha reggel kap reggelit, utána főtt ételt utána megint főtt ételt, később megint főtt ételt meg még vacsorát. Szerintem ez kicsit sok. :) Na meg ha majdnem egyszerre adjuk a reggelire valót meg az ebédre valót akkor nem szokja meg mikor van a reggeli és mikor az ebéd ideje... :)

Egyébként a bundás kenyér szerintem sem számít főtt ételnek. a franciáknál az egyik legnépszerűbb reggeli ... Meg egyébként sem ebédre való én úgy gondolom. :) Tény, hogy zsíros, meg olajos, de én mindig alaposan felitatom róla papírszalvétával a fölös zsiradékot ... Így is tartalmaz nyilván, de mégsem főtt kaja. (szerintem)

2013. jan. 26. 16:36
 27/31 anonim ***** válasza:
Engem ki is vágna a fèrjem,ha ebèdre bundáskenyèrrel várnám! :-D De szerintem azt nem baj ha a dèdi megkínálja.A lányom is olyan hiába evett már látja valaki eszik megkívánja.A gyereknek ilyenek.
2013. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Szerintem sem baj azért, hogyha eszik főtt kaját a déditől. Kislányom is olyan, hogy ha arról lenne szó, simán enne reggelire is főtt ételt, de mivel már írtam, hogy nem eszünk olyat reggelire, így nem is kér. Előbb-utóbb úgyis el fogja hagyni.
2013. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Ha szivesen megeszik pár kanálal nem hiszem hogy akkkora baj lenne mert változó hol mit szokás enni.

Az angoloknál reggelire paradicsomos babot esznek, kolbászal, sült gombával... nálunk az ebéd is kimélöbb

a svájcba a szalonás röszti is hagyományos reggeli.

2013. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Főtt ételt mint virsli,tojás és ilyesmiket kap reggelire, de gondolom te itt konkrétan főételre gondoltál, azt ebédre kapja, nálunk a vacsora is könnyed.
2013. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!