Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szólnátok valakinek az alábbi...

Szólnátok valakinek az alábbi helyzetben az óvodában és a gyerekkel?

Figyelt kérdés

A 4 éves kislányom tegnap elszólta magát a nagymamának, hogy amikor kiment az ovónéni alvásidőben, akkor az Istvánka (egyébként mindig azt mondja, hogy ő a férje) átmászott az ő ágyába és csókolóztak.

Azt hittem elájulok. Nem akarok veszekedni a gyerekkel, szépen elmagyaráztam neki,hogy nem szép dolog, nem szabad ilyet csinálni és ha megint oda akar feküdni a kisfiú, akkor szóljon az ovónéninek.

A férjem szerint szóljak az óvónéninek, hogy figyeljen oda.

Nem lát ilyet otthol, a tvben sem. Manapság már a mesékben is csókolóznak, na de ilyet....

Mit gondoltok?

Attól félek, hogy nemsokára már Mutasd meg mid van dolog jön.



2013. jan. 26. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

EZT minden gyerek csinálja, csak a legtöbb nem mesél erröl.


Mellesleg ilyen idös gyerek már tudja, hogy a másik nem hogy néz ki, ha normálisan van szoktatva.

2013. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki átesik a 'mutasd meg, mid van' dolgon. Ettől nem kell megijedni. Nem fog semmi olyan történni, ami ebben a korban nem kell, hogy megtörténjen. Én még el sem meséltem ilyet otthon. Te legalább tudod.
2013. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

viccesen meg lehet említeni az óvónőnek, de igazából a másik nem iránti fokozott érdeklődés teljesen normális dolog az ilyen korú gyerekeknél, tehát az óvónő sem fog belőle nagy dolgot csinálni, kicsit talán jobban odafigyel Istvánkára hogy ne kenje a nyálát mindenkire, de ennyi.

Nem szabad tiltani, rossznak beállítani, tök természetes a kíváncsiságuk, és a testükben zajló hormonális és fiziológiai változások miatt viselkednek így. Nem kell azt gondolni, hogy úhhbiztosotthonlátottvalamit, mert már az utcán is léptem nyomon smárolókat lát az ember, meg egymást taperoló kamaszokat stb... ők is érzik, hogy ez izgalmas, titokzatos dolog, ami jó mert akik csinálják mindig oylan boldognak tűnnek. Annyit kell tudatosítani bennük, hogy nem nyúlkálunk egymás intim testrészeihez, mert pl a kezünkről piszok kerülhet oda, vagy indokold meg valami kézzelfoghatóval amit megért és igaz is lehetőleg. De ne állítsd be rosszként, mert igazából nem is az.

Egyébként nyilván családonként eltérő, hogy mi a norma, mi számít túl intimnek, de ha pl otthon a gyerek látta apát/anyát meztelenül és esetleg mert kérdezni hogy miért szőrös, meg miért nagy a melle stb és életkornak megfelelő igaz választ kapott, akkor az ilyen irányú kíváncsiságát zömében otthon fogja kérdés formájában feltenni és azt hiszi el amit anya mond, és nem a részigazságokat marhasággal körítve amit a gézuka hallott a bátyjától... de ettől függetlenül ki fogja próbálni a szájrapuszit stb, mert őt is vezérlik a hormonok. Legalábbis a normál fejlődésű/érettségű gyerekek óvodáskorban átesnek ezen. Nem kell ettől totál megijedni :)

2013. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem nem nagy ügyet csinálni belőle, de azért úgy mellesleg megemlitem majd az óvónéninek.

nekem is volt "férjem" az oviban, de már nagycsoportos voltam :) Manapság minden korábban kezdődik...

Nem vagyok prűd vagy ilyesmi, de otthol tényleg nem lát a gyerek semmi "olyat", maximum egy puszit, de nem csókot, másról nem is beszélve. Csak ilyen világot élünk.

2013. jan. 26. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
most kell liépíteni a gátlásokat ja "nem szabad ilyet2 szabad csak majd ha nagy lány lesz !
2013. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kb. 35 évvel ezelőtt én is megmutattam az oviban, és mégis egészséges felnőtt lettem :)

Kérdezd meg a kislányod, hogy mi az a csókolózás? Mert én is jártam már úgy, hogy a kislányom mondta, hogy "szexezőset' játszottak. Először majdnem lefordultam a székről, aztán nagyot nyelve megkérdeztem, hogy az milyen játék? És kiderült, hogy egymás mellé feküdtek az oviban a matracon...

2013. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!