Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem, a férjem teljesen...

Úgy érzem, a férjem teljesen félreneveli a kislányunkat, én pedig tehetetlennek érzem magam. Hogy változtathatok ezen?

Figyelt kérdés

3 gyerekem van, az előző házasságomból 2, a kicsi pedig lassan 3 éves, ő a közös gyermekünk. Férjemnek csak a kislányunk van.

Mindig is hangoztatta, hogy nem ért a gyerekekhez, és sajnos ezt már én is látom.

Ő már elég régóta munkanélküli, keres, de nem talál állást. Emiatt én visszamentem dolgozni, hogy legalább valaki keressen. Kislányunk bölcsis, a férjem hordja, és bölcsi után is ő van vele, mert én csak este érek haza.

A férjem sokat foglalkozik a lányunkkal, játszik vele, de szerintem nem úgy, ahogy kellene. Nagyon monoton és unalmas amit csinál, semmi kreativitás nincs benne, a gyerek is gyakran unja.

Állandóan bekapcsolja a tévét, ha hisztizik, akkor inkább enged neki.

Ha nem mondom el előre percről percre, hogy mikor mit hogyan csináljon, akkor azt nem tudja magától. Pl, keveset ad neki enni, mert nem kér, nem viszi ki levegőre, mert nem volt miért kimenni, ha beteg, elfelejti beadni a gyógyszert, és még sorolhatnám.

Úgy érzem, mióta dolgozom, egyre rosszabb, egyre hisztisebb és akaratosabb a kislányunk. Pl. vacsorát csak akkor hajlandó enni, ha megy közben a tv:( Ha kikapcsolom, üvölt és rohan az apjához, hogy segítsen. Ebből örökké konfliktusunk van, és nem változik semmi.

Annyira rossz látnom, hogy a legkisebb lány ennyire rossz úton halad, félek, hogy egy elkényeztetett hisztis gyerek lesz belőle.



2013. jan. 27. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Hát ne haragudj, de ezt nem tűrném. Menjen el dolgozni!!! Olyan nincs, hogy semmi munkát nem talál. Mi az, hogy elfelejti a gyógyszert beadni? Férjeddel gondok vannak. Ülj le vele és beszéld meg, hogy ez így nem megy tovább!!!
2013. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már ezerszer leültem vele, egyik fülén be, a másikon ki.

Én sem értem, hogy nem talál munkát, már több mint egy éve itthon eszi a fene. Állítólag keres, de nincs az elvárásainak megfelelő. Hiába mondom, hogy menjen akkor el éjjeli őrnek, árufeltöltőnek, újságkihordónak,bárminek, csak dolgozzon valamit...semmi.

Én napi 12 órát vagyok távol, lóg a belem is, de ez sem hatja meg.

Diplomás, magas beosztásban dolgozott jó pénzért, most pedig nem akarja lejjebb adni, hiába jártatom már rongyosra a szám.

A gyerek pedig csak nő mint a dudva, nem énekel neki, nem olvas mesét, csak elindítja a gépén a furcsábbnál furcsább meséket, na meg az Alma együttest orrvérzésig.

Egyik délután én voltam a kislányunkkal, rögtön megtanulta, hogy hol lakik, mi a teljes neve, a testvérei neve és kora, ilyesmit. Marhára csodálkozott a férjem, hogy ezt meg honnan tudja a gyerek. Mondtam, hogy csak beszélgetni kell vele, nem néma csendben ülni és rakosgatni a kockákat ide oda.:(

2013. jan. 27. 14:56
 3/3 frászkarikaborsó ***** válasza:

próbáljanak meg olyan elfoglaltságot találni amit apuka is élvez és a gyerek is. Nincs valami olyan hobbija ami gyerekszemmel is lehet érdekes, és tudnák együtt csinálni? 3 évesen azért már elég nagy ahhoz hogy sokmindennel le lehessen kötni, nem feltétlenül a TV-vel. Vagy ha már mindenképp TV akkor ne a sztenderd műsorokat nézze, hanem valami ismeretterjesztőt, abból szerintem nem lesz baja.

Apukát biztosan szereted valamiért ha ennyi ideje együtt vagytok és biztos hogy vannak olyan tulajdonságai ami miatt jól is nevelhetné a kislányt. Valahogy muszáj ezen változtatni... Lehet hogy azért van maga alatt mert nem érzi férfinak magát amiért te tartod el a családot. Meg kell próbáni motiválni őt hogy vegyen erőt magán, legyenek olyan feladatok amiket csak ő tud elvégezni, és amik miatt úgy érezheti hogy ő is szükséges ebbe a háztartásba. Éreztesd vele hogy fontos számodra a munkája (nem a gyereknevelés meg a takarítás, hanem bármi ami férfimunka, barkácsolás, vagy amihez erő kell). Azt azért tudnod kell hogy ha segíteni akarsz neki ebben, akkor egy hosszú folyamatra számíts...


Ha semmmiképp nem téríthető más viselkedésre, vagy már te nem is akarod mert csalódtál benne (én megérteném, nekem valsz nem lenne hozzá türelmem hogy még apukát is neveljem), akkor meg tedd ki a szűrét, és még ha átmenetileg nehezebb is lesz, keress egy olyan pasit aki megfelel az igényeidnek.

2013. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!