Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Teljesen el vagyok keseredve,...

Teljesen el vagyok keseredve, tehetetlennek érzem magam! SOS?

Figyelt kérdés
Két és fél éves kislányom egyre kezelhetetlenebb a bölcsödében. Otthon is vannak kis hisztik, de normális és kezelhető mértékben. Bölcsiben viszont mindenre NEM és mellé földhöz vágja magát, ordít, hisztizik, csapkod. Sajnos ott tartunk hogy a tegnapi beszélgetésem során a gondozónővel arra jutottunk hogy már minden lehetséges megoldást kipróbáltunk de semmi nem válik be. Ha megkérik szépen valamire arra is így reagál, ha "utasítják" arra is. Adjatok ötletet légyszíves mert nagyon szégyenlem magam már ez miatt a viselkedés miatt!
2010. okt. 6. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Próbáldd meg begbeszélni vele, hogy viselkedjen jól, mert akkor hazafele elviszed a játszótèrre, vagy ha jó lesz a bölcsiben kap egy matricát, vagy csokit rudit.

De a gondozó nő van vele egész nap, neki is tudnia kéne kezelni a gyereket! Nálunk ha jó a gyerek jutalmazzák újsàgból kivágott kis képpel matricával!

2010. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Minden nap megbeszélem vele én is, apja is lefekvés előtt, meg reggel indulás előtt, hogy hogy kell(ene) viselkedni.

Egyszerűen a bölcsiben meg bármilyen kedvesen, szigorúan, engedékenyen állnak hozzá, nincs eredménye!

Ha ügyes mindig megdícsérem, megdícsérik!

Megpróbálom ezt a jutalmazást hátha bejön, köszönöm!

Azért várok további tippeket!

2010. okt. 6. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
És ha nem vesztek tudomást Róla ilyenkor?Bölcsiben kihagyják a játékból,otthon is elkezdesz egyedül játszani és csak akkor mehet oda ha normálisan viselkedik?Nálunk oviban van "gondolkodó szék" és aki nem megfelelően viselkedik azt oda ültetik!Ha lejön szó nélkül vissza rakják.Ez egy büntetés mert nem mozdulhat!Meg kell tanulni viselkedni!
2010. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Büntetés, ha ok nélkül hisztizik és nem csinálja azt, amire megkérték. Büntiszékbe ültetni 2 percre. Majd bocsánatot kér a csúnya viselkedésért és mehet játszani. Minden egyes hisztis alkalommal ezt kellene tenni, ha nem marad meg a széken , külön helyiség. Most a dadusnál feszegeti a határokat. Felméri, meddig mehet el. De ezt a dadus pontosan tudja, hidd el, nem most lát először földön fetrengő gyereket, ezért furcsállom, hogy neked azt mondja, nem tud mit kezdeni vele.
2010. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bölcsiben egyáltalán hogy reagáltak erre? Lehet, hogy csak te veszed túl a lelkedre, hidd el, szinte minden gyereknél egyszer eljön ez az idő. Az én lányomnál is. Jelezték, kérdeztem, hogy mit lehet tenni, mondták, hogy semmit, megoldják. Mondjuk a lányomnak a gondozónője egy tündér. Aztán szépen lassan ez abbamaradt, lehet, hogy csak a türelem és a kitartás és a végtelen szeretetteljes hozzáállás a megoldás.


Szóval ne szégyelld magad, ez egy korszak, sőt, azt kell, hogy mondjam, a természetes fejlődésük részét képezi.

2010. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kelemenkelo ***** válasza:
mintha az én kislányomrol irtál volna.ugyan ez a helyzet.Melyik bőlcsibe jártok,,?
2010. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!