Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ilyen esetben, hogyan...

Ti ilyen esetben, hogyan oldanátok meg az óvodába járást?

Figyelt kérdés
Van egy három éves kislányom ő már ovis tőlünk 6 km-re járunk oviba+ 6 km vissza, pont olyan helyen vagyunk falu, hogy az itteni ovi és a másik faluban lévő óvi is egyforma távolságra esik! Így mindenképpen buszra kell szállnom! Van egy két éves kislányom is ő szeptembertől lesz óvis, de július végén születik a kisfiam segítségem nincs. Nem tudok fizetni azért valakinek, hogy elvigye őket óvodába. Tehát a kérdésem az, hogy hogyan oldanátok ti meg a három gyerekkel a buszozást, úgy hogy mind a három pici. Elég rossz busz is van reggelente biztosan nem lehet rá feltenni semmilyen babakocsit sem mert nem fér fel! Férjem meg reggel hattól dolgozik! Teljesen kétségbe vagyok esve! Nagymamákra nem lehet számítani nagyon idősek! Mit csináljak?

2013. jan. 27. 20:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:

Hátha a kicsi megszületik elég nagy az esélye, hogy a középsőt sem veszik fel az oviba, bár ez sem megoldás.

Nincs a faluba valami anyuka aki ugyan oda viszi a gyerekét?

Ő elvihetné reggelente te meg cserébe vigyázhatnál az ő gyerekére ha dolga van

2013. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
19%
Vennék egy kocsit, hogy azzal tudjam a gyerekeket hozni vinni. Gondolom felkészültettek anyagilag is meg mindenhogy arra, hogy három gyereket nem könnyű és nem egyszerű nevelni.
2013. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
70%

Nem vinném őket oviba!

Ezek szerint napi 4 jegyet kell venned, vagy bérletet!

Majd ha a nagy ovi köteles lesz, akkor a kicsi is mehet, te meg dolgozni, akkor vinném mindet!

2013. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vinném oviba őket még legalább egy évig.
2013. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Autónk van kettő, de nekem nincs jogosítványom!

Itt a szomszédba van egy anyuka barátnőm neki öt gyermeke van abból négyet visz óvi, suliba, de ő ebbe a faluba, és oda az én kettő kislányom már nem férne be a kocsiba, még akkor sem ha átíratnám ide! Most 3 évesen kötelező óvodába járni, és a nagyobbik kislányomnak fejlesztéseket kell kapnia.

2013. jan. 27. 21:02
 6/49 anonim ***** válasza:
59%
3. évesen nem kötelező az ovi ez hülyeség, ilyen nincs. 5. éves gyereknek kötelező az ovi nem 3. évesnek.
2013. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Meg az autókkal is az a gond mind a kettő picike, nem gyerekekre tervezve két ajtósok, ráadásul az egyik csak négy személyen Renaulte Megane Coupe, sport autó, a csomagtartójába is kb csak ,,Szeletelt kenyér fér el", a másik meg egy Suzuki Swift. De az is kicsi beteszek hátra két gyerekülést és nem marad hely.
2013. jan. 27. 21:05
 8/49 anonim ***** válasza:

Én is egy olcsó kis kocsit vennék, 3 gyerek mellé amúgy is kell, hiszen bármikor bármi történhet, jó, ha tudod ôket vinni-hozni.

Nekem egy 4 évesem meg egy 9 hónaposom van. Most nincs kocsi, de küzdünk érte, hogy újra legyen. Egészen más a világ, ha nem vagy a tömegközlekedésre utalva. Több idôd marad, jobban tudsz szervezni, vásárolni, gyerekorvoshoz menni, stb. Kevesebbet is betegek, mert nem ragad rájuk minden baci a buszon...

2013. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Most változott a törvény január 1-től köteles vagyok vinni 3 évesen!
2013. jan. 27. 21:05
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb autó, jogosítvány. Mondjuk a suzukiba befér a három gyerek.
2013. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!