Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyes reakció ilyen...

Mi a helyes reakció ilyen esetben? Apja leszidja mert nem csinált rendet, ő meg szalad oda hozzám és könyörög, hogy vegyem fel.

Figyelt kérdés
3és féléves kislányom rendszerint ezt csinálja,mindíg a másik szülőnél keresi a búvóhelyet amikor a körmére koppintanak.Ilyen esetben mi a helyes és nevelő szándékú döntés?
2013. jan. 25. 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondok, ha ketten kétféleképp nevelitek, abból jó dolog nem lesz
2013. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
76%
szid le te is, még akkor is ha szerinted apa hülyeséget csinált. Ne a gyerek előtt vitatkozzatok rajta, de ha az egyikőtök megígér neki valamit, vagy leszidja valamiért, akkor a másik is ehhez tartsa magát, ebben egyezzetek meg a pároddal és tartsátok magatokat hozzá, még ha nehéz is.
2013. jan. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Ritkán veti be a gyerek nálunk ezt, inkább ötletként, mert még akkor is igazat adunk egymásnak a gyerek előtt, ha nem úgy gondoljuk egészen. Aztán négyszemközt megvitatjuk a férjemmel, hogy szerintünk melyikünknek volt igaza, és mit kellett volna tennünk.

Mi azt csináljuk ilyenkor, hogy leguggolunk hozzá, átöleljük, és azt mondjuk neki: Nagyon szeretünk mindketten, ezért megölellek, de igaza van apának/anyának, és ő most szomorú, gyere öleljük meg őt is! Ilyenkor összeölelkezünk hárman és megcsináljuk együtt hármasban, amit akartunk.

2013. jan. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megsimogatod a fejét, kicsim apának igaza van tessék rendet rakni, a végét határozot hangon mond,

arébb mész és látványos mozdulatokkal te is pakolászni kezdesz valamit.

2013. jan. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bele gondoltam mikor rohan a lányom hozzám. Akkor amikor az apja a cumi miatt veszekszik vele. ez az egy amiben én engedek ö nem, és ezért csinálja, tudja hogy én megengedem neki.

Gondolom nálatok is ez van csak sok más dologban sem értetek egyett és ha egyik tílt a másik enged.


èn max segítek neki pl össze rakodni, de apának mindig igaza van.

2013. jan. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mi kicsit szinészkedünk.pl. mondom hogy menjen fogat mosni,bujik apahoz és apat is elküldöm! v ha apa raszol h pakoljon össze szol nekem is h én meg mosogassak el(még ha nincs mosatlan edény akkor is)
2013. jan. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te mindenképpen vagy felveszed, vagy leguggolsz hozzá, hogy szemtől szemben tudjatok beszélni, és megkérdezed tőle, mi a baj, még akkor is, ha ott voltál, amikor apa rászólt. Majd elmondod neki szépen, hogy apának igaza van, pakoljon össze. De egy ilyen kicsi gyerektől azért ne várjátok, hogy egyedül, határtalan jókedvvel pakoljon, ennyi idősen még a szülő együtt pakol a gyerekkel :)
2013. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

én ebben az esetben felveszem. azért mert apa leszidja, még szerintem fel lehet venni, érezze, hogy szeretem. megölelem adok neki egy puszit és elmondom neki, hogy apának igaza van, ő is szeret téged, de rendet kell csinálnod úgyhogy le is teszlek és gyorsan szaladj, csináljad, hogy minél előbb végezz :)

én elég szigorú vagyok, de nincs olyan, bármennyire is haragszom, hogy ha megkér, hogy vegyem fel/ öleljem meg/adjak neki puszit akkor ne tegyem meg. ettől még nem mondasz ellent a párodnak, legalábbis én így érzem

2013. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat.Én úgy tettem,hogy mondtam neki én is,hogy tegyen szépen rendet,és ha kész lesz felveszem és babusgatom.Mondtam neki azt is,hogy ebben a kupiban le sem tudok ülni hozzá,és jobb ha rend van.Hosszú időbe telt de összepakolt,és akkor nagyon megdícsértük,és nagyon büszke volt magára.:)
2013. jan. 28. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!