Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív fiam szokás szerint...

Hiperaktív fiam szokás szerint felpörögve szaladgált a Tesco-ban annak ellenére, hogy folyamatosan próbáltam kordában tartani, egy nő felháborodottan nézte amit a gyerekem művel, mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

6 éves elmúlott már,amennyiben nem lenne hiperaktív már nem kellene így viselkednie .Miközben felháborodottan nézte a nő az én gyerekem viselkedését ,önelégülten vezette a sajátját aki egy átlagos gyermek viselkedésével bírt .

Annak ellenére ,hogy látta rajtam az igyekezetet ,hogy mindent elkövetek,hogy megfeleltessem a gyerekemet az elvárt viselkedési szabályoknak dülledt szemmel,felháborodott arckifejezéssel jelezte nemtetszését .

Bevallom besokalltam attól,hogy mindent elkövetek és mégsem képes a gyermekem kellő önkontrollra és mások pedig akiknek fogalmuk sem lehet mindennapi küzdelmeinkről elítélnek bennünket ,én bizony meghazudtolva híres nyugalmamat beszóltam a nőnek félhangosan"Nézzél csak meg bennünket ! "


Nagyon frusztrált voltam a tehetetlenségem miatt,majd a gyereket látványosan fegyelmeztem ,hogy próbáljon nyugodtan viselkedni ,a férjem rám is szólt,hogy tudom,hogy mi a helyzet és nehogy már a gyereken bosszuljam meg a nő viselkedését amikor nem direkt produkálja a hiperaktivitást,neki is sok nehézséget okoz az állapota.


2013. jan. 27. 22:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit tudok írni ehhez hogy nagyon sajnállak. Az én fiam is hiper de inkább figyelemzavar erős nála, a hiperaktivitását le lehet győzni azzal amit előttem is írtak hogy minden áldott nap sportol (sportolunk együtt).

Úgyhogy nekünk is volt pár rossz pillanatunk bevásárlást stb. alkalmával.( főleg kisebb korában mert a hiper állapot is enyhül az évek múlásával vagy jobban tudja kontrollálni). El tudom képzelni hogy egy nehezebb vagy súlyosabb eset mint a mienk hogy "pöröghet" egy ilyen szituációban mint bevásárlás.

Mi is kaptunk lesajnáló nézéseket én is nagyon érzékeny vagyok rá rosszul esik és bánt mert tudom hogy más fele annyit se törődik a "normál" gyerekével mint amennyi energiánk nekünk a fiunkban van.

De az embereket megváltoztatni nem tudom. Mióta világ a világ az emberek megbámulják azt ami számukra érdekes vagy megdöbbentő vagy kiakasztó.

Azonkívül szeretik éreztetni hogy ha nem vagy ÁTLAGOS (vagy a gyereked) akkor húzd meg magad, ki se hozd a házból, éljetek bezárva vagy ahogy akarod de NE ZAVARD AZ Ő KÖREIKET. (egy előző válaszoló is épp ezt írta hogy minek kellett elhozni, hát minek, mert az étel nem sétál haza egyedül mondjuk, meg mert igenis tréningezni kell a normális mindennapi helyzetekhez mint orvosi váróban várakozás, busszal vagy akármivel utazás, bevásárlás, óvoda, iskola, az élet természetes részei).

Én nem szóltam be egyszer sem mondjuk bámuló embereknek.

Azért azt ti is érzitek ha valaki totál kiakadva megfeddően bámul mint ha csak úgy néz...azért aközött van különbség, bár tény hogy egy idő után az ember még fokozottabban érzékeny lesz a bámulásra, tehát amit nem is annak szánt mondjuk a másik szülő azt is annak veszi.


Én annyit szűrtem le hogy 1. a világért se bámulok bele a hisztiző gyerek anyukája apukája fejébe pláne nem fejcsóválva vagy ilyesmi (ahogy mások szoktak néha...)

2. sose ítélkezem így előre mert soha nem tudni miért lett vki olyan amilyen és hogy mi zajlik a "zárt ajtók mögött".

2013. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor ültem az orvosnál. Volt ott egy hiperaktív kislány. Nem kifejezetten rossz volt, csak hát pörgött ugye. Szaladgált, majd hisztizett, majd megint szaladgált, annyira nem is volt vészes. Nagyon nem is néztem őt, csak magamban mondtam, hogy na szegény anyja, biztos fárasztó lehet. Elment pisilni az anya a kislánnyal, erre a mellettem ülő anya így elég hangosan, hogy mindenki hallja, elkezdte ecsetelni az !!!1hónapos!!! gyerekének, hogy "jajj de jó, hogy te nem vagy ilyen rossz, hogy lehet így élni, minek hozza el (orvoshoz, könyörgöm...).." Hát ledöbbentem. Persze amint visszaértek befogta. Én nem értem az ilyeneket.
2013. jan. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

"Az én fiam is hiper de inkább figyelemzavar erős nála"


Köszönöm a kedves ,segítőkész hozzászólásodat !

Egyébként egy nagyon szelíd ember vagyok,a végtelenségig visszafojtom az indulataimat ,de amikor így néznek valaki gyerekére akkor nem hiszem,hogy sokan meg tudnák állni ,hogy szó nélkül hagyják.

Előbb a gyerekre nézett szinte undorral,majd rám a gyerekemet kordában tartani igyekvő szülőre komolykodó,felháborodó arckifejezéssel tartott velem hosszas szemkontaktust .


Nem agresszív a fiam,nem is hangoskodott ,hanem a sorok között szaladva húzta magával a kék húzhatós bevásárlókosarat,amit mindig kér magának ,hogy ő abba szeretne pakolni,mi pedig visszük a nagykocsit a parkolóból .Én persze arra kértem ,hogy lassítson,mert még lelök valamit a polcokról és kárt csinál .

Érzelmileg fel volt hangolva ,mert az apukája hirtelen szabadságra tért haza Németországból egy hétre .


Alig várom,hogy eljöjjön a tavasz és jobban kimozoghassa magát a szabadban ,mert olyankor sokkal jobban képes kontrollálni magát ,ha eleget mozgott.

Most TSMT-zünk,úszni jár ,játszóházba is járunk imád ugrálni az ugrálóvárban ,a házban van neki matrac,trambullin és órákig ugrál,szaltózik de ez kevés neki .


Régebben sokan elítélték a nevelési stílusomat és megkérdőjelezték ,hogy valóban hiperaktív e a gyerekem ,most több éves fejlesztés után az én gyerekem 6 évesen ír,olvas,számol,indulatait kordában tartja ,nem agresszív,megfelelnivágyó,simulékony,jóindulatú .

Érzékenyebb lelkü és mozgékonyabb ennyi megmaradt .


Akik elítéltek pár éve a nyugodt gyermekükkel hivalkodva és megbélyegeztek az ő gyermekük mára ugyan nem mozgékony ,de csúnyán beszél,verekedik .


Az enyém mindenkivel kedves,rendkívűl simulékony...bár igen mozgékony .


Ennyit a nevelésről...

2013. jan. 28. 10:10
 24/27 anonim ***** válasza:
75%
A hisztis 2 éves anyukája vagyok. Sokan adnak "jóindulatú tanácsot", hogyan is kellene kezelni a gyereket, amikor probléma van vele, olyanok, akiknek a gyerekei nem hiperaktívak, nem hisztisek, viszont követelőzőek, agresszívak, csúnyán beszélnek...stb. Egyik fülemen be, a másikon ki. A legidősebb gyermekem kiváló tanuló, példás a magatartása, ettől függetlenül elég eleven gyerek, de nem rossz. A középső egy nyugodt, okos, értelmes, ragaszkodó, kedves kisgyerek, viszont ő is szintén eleven, de hát könyörgöm, kisgyerekekről beszélünk. A harmadik meg hisztis. Nem fogom elásni magam, hogy rossz anya vagyok, és a "jóindulatú" ismerősöket lereagálom annyival, hogy legközelebb majd kipróbálom, amit javasolt... Az, ahogy az idegenek rám néznek, esetleg megjegyzéseket is tesznek, ha egy rossz pillanatunkat kifogják, hát nem mondom, hogy nem bánt, de nem ez alapján fogom megítélni, milyen anya is vagyok, és Te se tedd ezt, kedves Kérdező! Ahogy írtam már előzőleg is: Ma te, holnap én... Nem tudhatják, mit hoz a holnap, mivel kell még szembesülniük, amíg az ő gyerekük is felnő, sőt felnőttként is követnek el hibákat... Lehet, hogy akinek ma gyönyörűen, hang nélkül végigül a gyereke egy 4 órás nagy bevásárlást, 20-on évesen kukákat gyújtogat és kirakatokat tör be részegen... Akkor már inkább hisztizzen és rohangáljon most, és legyen olyan jó, türelmes, elfogadó szülő, mint amilyenek mi most vagyunk velük :)
2013. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

off

14-es vagyok, 20-asnak: valóban azt írtad, de az Asperger szindróma az autizmus enyhe változata, illetve pontosabban tavaly év vége felé nyilvánította az Amerikai Pszichiátriai Társaság önálló kórképpé, a lényegen azonban ez nem változtat, a véleményed az volt, hogy csak nem nevelték meg :(

2013. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Bár nem ítélek meg senkit, azon viszont ne sértődjön meg senki, ha egy szülő kihasználja az ilyen helyzeteket és példát statuál. Én is szoktam mondani a gyerekemnek, hogy na látod, így nem szabad viselkedni (persze csak úgy, hogy az érintett szülők ne hallják).
2013. jan. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
74%
26. Ilyenen még soha nem haragudtam meg :) A jó és rossz viselkedés elsajátításához szükség van a gyereknek példára, és teljesen rendben van, ha a másik szülő az én vergődő, hisztiző gyerekemen szemlélteti, hogy ezt nem illik/szabad csinálni. De közben ne nézzen le, hogy nem tudom nevelni a gyerekemet, mert nem tudhatja, hogy mi áll a háttérben. Lehet, hogy 5 perccel azelőtt én is pont ezt csináltam egy másik gyerekkel példálózva... :D
2013. jan. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!