Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikresek, akiknek elmúltak a...

Ikresek, akiknek elmúltak a gyerekek már három évesek! A 3. év után ugyanúgy jár tovább a gyes, vagy kérni kell a máktól?

Figyelt kérdés
Lányaim most lesznek 3 évesek,az egyikükre emelt családit kaptunk eddig,mert 1500gr alatt született,ma jött a máktól egy papír,hogy ha nem tartósan beteg,akkor megszűnik az emelt családi,ezt értem is,de a végére meg oda írták,hogy megszűnik a gyermekgondozási segély is.
2013. jan. 28. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes! Én eddig úgy tudtam, hogy a gyes ikrek után automatikusan jár azon év dec. 31-ig, amikor iskolába indulnak. Remélem nem változtatták meg!!!
2013. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jaj,ne idegesíts!csatlakozom az első válaszolóhoz,én is így tudom,hogy addig jár a gyes,míg mindkét gyerek iskolát nem kezd.Mi is most fogjuk tölteni a 3 évet,én nem kaptam semmit a MÁk-tól.csaknem?!
2013. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na,időközbe felhívtam a mákot,és elírták,azt mondták,hogy 2016 év végéig van feladva nekem a gyes,hát rám is a szívbajt hozták,mert ugye annak gondolom nem néztek utána,hogy van ikertestvére...
2013. jan. 28. 15:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja,és bocsi,hogy rátok ijesztettem,de először hiába telefonáltam nem vették fel,és már idegesített.
2013. jan. 28. 15:35
 5/5 Golan Trevize ***** válasza:

Nálunk lassan másfél hónapja nem bírják kiszámolni, hogy mennyi gyes jár ikrek után, mert feleségem volt 8 órás munkaidőben, meg 4 órásban is.

Személyes bevitt és leadott papírokat elkeverik, stb.

2013. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!