Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek volt már a kisgyerekéne...

Akinek volt már a kisgyerekének jégárpája a szemén, hogy kezelték?

Figyelt kérdés
Elkerülhetetlen a műtét? :/
2013. jan. 28. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokat szenvedtem ezzel kis koromban,olyan 5éves koromtól 11-12éves koromig évente többször is kijött.szerencsére egyszer sem kellett müteni,kaptam rá valami krémet majd kifakad magátol akkor doki kipucolta rendesen,az utolsó években már nem is mentünk vele orvoshoz,és 12éves korom óta szerencsére nem jött ki.
2013. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Az én kislányom most 3 éves, és először jött ilyen a szemére, mi is kaptunk krémet a körzeti dokitól, de mondta h ezt igazándiból szemésznek kell megmutatni, úgyhogy szerda délelőtt megyünk oda. :/ Nagyon parázok attól, hogy el kell altatni, úgy hallottam, a kicsiknek csak így lehet megoldani az eltávolítását, ha esetleg nem fakad ki magától. :/ Remélem, nem lesz rá szükség. :/
2013. jan. 28. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kislányom kb másfél éves korától szenved ezzel. Rendszeresen járunk szemészetre, mert amikor egy elmúlik, akkor előjön egy másik. Egy kezelés elég sokáig tart, mert többféle kenőccsel kell kenni, és többféle cseppel. Mindegyiknek más a hatóanyaga, de megéri végigcsinálni, mert talán így nem kell felvágni. A mi dokink is mindig ezzel fenyegetett, így szorgalmasan kentem és csepegtettem neki. Párakötés is kellett volna, de azt a lányom nem hagyta feltenni, szerencsére így is visszahúzódott az árpa, pedig a doki szerint a párakötés elengedhetetlen. Volt hogy fél évig is rajta volt a szemén egy árpa, olyan sok idő kellett neki hogy visszahúzódjon.


Ha a szemészeten egyből a felvágást javasolják, ne hagyd magad, menjetek el egy másik szemorvoshoz, mert ez elég kényes dolog, hajlamosak lerendezni ilyen könnyen a dolgot, holott van gyógyszeres lehetőség is. Mi szerencsére nagyon lelkiismeretes szemorvost találtunk, nem olcsó egyáltalán, de nekem akkor is megéri, csak ne műtsék a kislányom szemét.

2013. jan. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!