Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem engedte kisgyerekének...

Aki nem engedte kisgyerekének az orrmandula kivételt ( mert nem volt muszály) annak később hogy alakult? Betegebb lett?

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

OFF:

Nállunk is aktuális ez a téma úgyhogy várom a válaszokat én is veled együtt kedves Kérdező!

2012. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom tavaly kezdte az ovit. Az első évünk úgy nézett ki, hogy egy hét ovi, 2-3 hét otthon. Állandó fül és mandulagyulladás. Valamikor januárban a sokadik antibiotikumos kezelés után a fül orr gégész kezembe nyomta a beutalókat, hogy szedessük ki az orrmanduláját. Én beszéltem a gyerekorvossal aki azt javasolta, hogy várjunk még legalább 1 telet, hogy mi lesz. Most ott tartunk, hogy idén március óta nem volt semmi féle fülgyulladás, ebben a tanévben most volt először beteg, skarlátos lett.

Remélem most már így is marad a helyzet, a tél sem hozza magával az újabb betegségeket.


Nekem egyébként azt mondta a gyerekorvos (nagyon jó dokink van, nagyon lelkiismeretes és elhivatott orvos), hogy igazán annak nagyon indokolt kiszedni aki nem csak ősztől tavaszig betegeskedik, hanem annak akinél ezek a betegségek tavasztól őszig is újra és újra előjönnek, pl nyár közepén állandóan kiújuló középfülgyulladás van, a 40 fokos melegben sem szűnik az állandó horkolása stb...

2012. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nálunk a horkolás a gond. De én is csak most vettem észre.
2012. dec. 9. 07:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ugyanaz volt a helyzet, mint a 2. hozzászólónál, kisebb korában sokszor volt középfülgyulladása, és az óvoda első két évében is sokat betegeskedett. Most is minden betegség ugyanúgy néz ki kb.: szörcsög, horkol a takonytól, amire a fül-orr-gégészünk mondta, hogy hátrafele csorog a trutyi, mert nagy a mandjulája, de ő nem javasolta a kivételét, ha nagy a gond, ad egy spray-t, amitől összehúzódik.


Ha állandó gond a horkolás nálatok, menjetek kifejezetten fül-orr-gégészhez, ő nyilván meg tudja állapítani, indokolt-e a műtét.

2012. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. Vagyok


Ha beteg, az enyèm is horkol, de ha egèszsèges, akkor megszűnik ez a problèma. Akkor van gond, ha egèszsègesen is megmarad az àllandò horkolàs.

2012. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!