Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság-visszaesés?

Szobatisztaság-visszaesés?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: lányom 2,5 évesen szobatiszta lett nappalra, éjszaka is ritkán lett nedves a pelenka. Ez kb másfél hónapig tartott, utána elkezdett bepisilni, ritkán mondja meg, hogy bilire akar ülni. A széklettel nem volt gond a tegnapig, azt mondta és kérte a bilit, vécét. De tegnap és ma a pelenkába végezte, mert időközben visszatettem a pelenkát. Úgy látjuk, hogy direkt csinálja ezt, tudja mikor jön a pisi, elbújik, és magára engedi. Ez már bosszantó, mert tudom, hogy megértette, hogy azt csak bilibe lehet végezni, mégse teszi. És már többször is megbeszéltük, megigérte, hogy nem pisilik többé magára. Most 2 éves 8 hónapos.

Szerintetetek mi az oka? Járt még valaki igy a gyerekével?


Hozzátenném, hogy nemsokára testvérke születik (kb 1 hét?) és szoktunk beszélni róla, de nem visszük túlzásba. Vajon ez zavarta volna meg? felfázásra is gyanakodtunk, várjuk a vizeletminta eredményét.

Kérem a segitségeteket, mivel lehet jobbá tenni a helyzetet?



2013. jan. 28. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Èn nem raktam volna vissza a pelenkát rá.

bepisil hozzon új nadrágot és vegye át.

èn nem eröltetem a szobatisztaságot, lányom csak elkezdte és késsz. de délutáni alvásnál ö is vissza esett és bepisilt. nem tettem rá pelenkát. van alatta matracvédö azt mosom mindig. most megint abba hagyta a bepisilést.

2013. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
1,5 hónap szerintem elég rövid idő ilyenkor még visszaeshetnek, a visszaesést okozhatja valamilyen változás is a családban pl. kistesó születése, egyébként 4 éves korára kell szobatisztának lenni 5 évesen ágytisztának, addig előfordulnak balesetek
2013. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok...és erőltetni sem szabad a dolgot ez a kulcs :)
2013. jan. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább az lehet, hogy észrevette, hogy mivel jön a kis tesó ezért sok minden körülötte forog... azért ez nagy változás az életében... hiszen most már osztozni kell a szereteten....
2013. jan. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek később????!
2022. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!