Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy bírtok 2 vagy 3...

Ti hogy bírtok 2 vagy 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nekem 1 kislányom van,és még ő is lefáraszt,kimerült vagyok.Szeretnék még majd idővel egyet,de nem tudom hogy be merjem-e vállalni?!Képes lennék-e két gyerekkel megbirkózni?
2013. jan. 29. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem három van, nem tudom, hogy, hogy bírom, bírtam. Valahogy hozzánő a feladathoz az ember.


Még el is váltam pár éve...

2013. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van, és nagyon sokszor alig várom, hogy este ágyba kerüljek :) Mindkettőt terveztük, de igazából nem gondoltam bele, hogy mit is jelent többgyerekes anyukának lenni. Viszont belenő az ember a feladatba, hátraarc már úgysincs :)
2013. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az mit szóljon, akinek 4-5 van? Megszokja az ember. Meg nem árt, ha a párunk is segít.
2013. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk három van, másodjára ikrek érkeztek :) Direkt viszonylag nagy korkülönbséget, 5 évet terveztünk, mert nem tudtam elképzelni milyen több kisgyerekkel, hogyan lehet megoldani. Hát megtudtam :)

Az ember tényleg felnő a "feladathoz" hisz nem tudsz mit csinálni, ott a gyerek nem rakhatod ki a hóra :) és be sem dilizhetsz, hisz egy életünk van azt kell jól megélni. Szerintem mindenki képes lenne több gyereket nevelni, nem árt hozzá nagy-nagy adag türelem, de az egyhez is kell. Nem a gyerekek számától függ, hogy milyen anya vagy. 1 gyerek mellett is lehet az ember türelmetlen, ordítozó, ezt a napot éljük túl.. anyja

2013. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 gyerek van, viszonylag nagy a korkülönbség, a lányom 4,5 éves volt, mikor az öccse született. Van, amikor nehezebb kettővel, de általában nem ez a jellemző. Nagyon jól elvannak együtt, könnyebb most a fiammal, mint a lányommal volt ilyen idős korában, tudom végezni itthon a dolgomat, mert nem mindig nekem kell szórakoztatnom. Kis korkülönbséggel nem mertem volna vállalni, de így nagyon-nagyon jó. :))
2013. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy a korkülönbség. Még hónapok is számítanak, főleg kis korkülönbségnél. És nem mindegy, hogy két gyerek vagy három. Szerintem. Nem mindegy, hogy van -e segítség, bármiféle, akármilyen kevés is, de van -e. Nem mindegy a gyerekek temperamentuma, nem mindegy, hogy mind otthon van -e vagy ovis, bölcsis a többi. És még számtalan tényezőtől függ, hogy könnyű -e vagy nehéz. Még az is számít, hogy van -e autója a családnak.
2013. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5 év van a kettő között, nem tudom hogy bírtam ki az első 2-3 évet a kettővel. Valahogy betörik az ember, csinálja amit kell és próbál túlélni. Két kicsivel nem könnyű, főleg ha valamelyik nehezebb természetű vagy nyűgösebb.


Nekem most már nagyok, és nekem nagyon jó, hogy így alakult. Jó programokat szervezni, mert egy korosztály, nincs úgy mint a barátnőméknél, hogy ide nem mehetnek együtt, mert a kicsi nem bírná, oda nem mehetnek mert a nagy unná...

A tesómmal nálunk nagy a korkülönbség, gyakorlatilag úgy nőttünk fel, mint két egyke. Irigykedve nézem a gyerekeimet, ahogy szerepjátékoznak. Én meg egyedül rakosgattam meg fésülgettem a babáimat.


Szeretnek együtt játszani, társasban is egy szinten vannak. Szóval most, utólag azt mondom, hogy nekem megérte az első évek kellemetlenségei, amikor az számított szerencsés és jó napnak, ha senki nem nyírta ki a másikat és teljes maradt a létszám maradandó sérülések nélkül.

2013. jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 mal már elég nehezen sokkal többször vannak ilyen kimerült mindenből elegem van periódusaim mint 2 gyerekkel.

Nekem messze 2 gyerekkel volt a legkönnyebb, az valahogy ideális volt:)

2 kezem van 2 lábam 2 felé még tudok is figyelni, na de 3 felé...amikor 3 an megindulnak 3 felé vagy egyszerre igénylik a figyelmet, na olyankor csak kapkodom a fejem.

Sokat számít van e segítséged legalább egy normális nagyszülő rokon vagy akár bébiszitter akiben megbízol és meg tudod fizetni ugyebár. Sajnos nekem egyik sincs ezek közül úgyhogy emiatt is nehezebb.

Meg amit előttem is írtak, hogy ha nagyobbak lennének nagyobb korkülivel akkor biztos könnyebb.

2 vel még annyira nem nehéz szerintem:)

2013. jan. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!