Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelezhet az állami óvoda...

Kötelezhet az állami óvoda hogy ott egyen a gyerekem?

Figyelt kérdés
Délben egyébként is hazahozom.
2009. szept. 2. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor nehéz is lenne ott ennie. Vidd megreggeliztetve!
2009. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elnézést félreérthető volt a megfogalmazásom.Ebéd után hozom el 12 után,de nem akarom ott étkeztetni mert nem eszi meg és ahogy hazaérünk már keresi hogy mit ehetne,tegnap is és ma is egész délután csak evett,pedig máskor összesen nem eszik ennyit.én itthon vagyok és főzök minden nap,felesleges pénzkidobásnak tartom az ottani kajáltatást így.Csakhogy odabent az óvónők engednék hogy félnapos legyen viszont a gazdaságis közölte hogy lehet hogy kirakják a gyereket ha nem eszik bent.Megtehetik?Van erre valami "törvény"?Tudok valamivel védekezni?
2009. szept. 2. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes ,amit írsz,mert ugye reggel viszed.

Tehát kap tízórait,ha reggelizik otthon,ha nem.Akkor meg már tök mindegy,hogy az ebédet megeszi-e,akkor is fizetned kell.Elhiszem,hogy bosszantó,hogy fizetned kell,ha nem is eszi meg,de örülj,hogy el tudják helyezni,és foglalkoznak vele.Én nem akadnék ki ilyesmin,pedig tényleg sok az ebéd pénz.6000 ft-on felül van már egy hónapban.

2009. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Óvónő vagyok (voltam). Nálunk egyáltalán nem kötelező az óvodai kaját ennie a gyereknek még tízóraira sem. Gondolom otthon reggelizik, tízóraira meg csomagolhatsz neki néhány falatot. Az ebéd azért nehezebb, mert ahogy írod, csak ebéd után viszed haza. Mondjuk, akkor sem kötelező ott ennie. Emiatt nem tehetik ki a gyereket az oviból, ez hülyeség, csak rád akarnak ijeszteni. Az óvoda legfontosabb feladata a nevelés és nem az, hogy melyik gyerek eszik ott és melyik nem.
2009. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.a tízóraira megmondom őszintén eddig nem gondoltam...:( nem is mondta a gyerkőc hogy kapnak de most megkérdeztem és gyümölcsöt szoktak kapni.Hát igen igy már tényleg macerás szegényemnem hogy a másikak kapnak ő meg nem.Nekem azért ettől függetlenül bosszantó ha ki van dobva az étel két falat után.de majd valahogy túlteszem magam rajta.:S mégegyszer köszi a válaszokat!Az óvónéninek külön hogy felvilágosított arról hogy ki nem tehetik a gyereket!
2009. szept. 2. 18:58
 6/9 anonim ***** válasza:

A gazdaságisnak az lehet a baja, hogy ha tízórait kap, akkor azt hogy fizeted? Ők egy napi ellátást vagy kifizettetnek veled, vagy nem.

Tehát: nem köteles ott enni, ha viszel neki tízórait és azt eszi.

A lányomnak a bölcsiből viszik az oviba a tejmentes kaját, de az csak ebéd. Hogy a többi étkezéssel ne legyen ilyen jellegű gond, nekem kell vinni neki a tízórait és az uzsonnát minden nap.

Tehát nem kötelezhet az étkeztetésre, de akkor nem jár neki tízórai sem és ennyi. Ha azt vállalod, hogy megoldod, akkor a gazdaságis nem tehet semmit.

2009. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az óvodában lehet kérni egyszeri, kétszeri és háromszori étkezést. Tehát nem kell az egész napi étkezési díjat kofizetni ha nem ebédel benn. De akkor miért nem ebéd előtt hozod haza? Szegény csak ott ül és nézi, hogy a többiek esznek? Lehet, hogy ez nem tetszik a gazdaságisnak.
2009. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ebéd után hordom haza egyenlőre csak mivel nem nagyon eszik ezért gondolkodom azon hogy kiveszem a benti étkezésből!Annyi eszem van hogy nem hagyom hogy a többi gyereket csak nézze evés közben!!!
2009. szept. 3. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, félreértettem! Azt hittem, hogy már most sem benn eszik, csak még nem hozod az előtt haza mielőtt a többiek elkezdenének enni.
2009. szept. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!