Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadnád gyermekedet kéttannyel...

Beadnád gyermekedet kéttannyelvű óvodába, ha nem beszéli azt a nyelvet?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Pont az a lényege, hogy korán megismerkedik egy idegennyelvvel, sokkal könnyebben elsajátítja. Ha otthon kétnyelvűek a szülők, akkor is jó dolog, csak nincs jelentősége, mert amúgy is minden nap hallja, használja mindkét nyelvet. Üdv.
2013. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem, pedig nyelvtanár volnék. Vagy pont ezért. Még az anyanyelvét is csak most kezdi tanulni. Ha netén diszvalamije van, ami csak később derül ki, helyrehozhatatlan károkat okoz az idegen nyelv. És legfőképp, amit most megtanul 3 év alatt, azt 10 évesen 3 hónap alatt megtanulja.


És ez nem említhető egy napon a kétnyelvű családokkal. Mert ott születésétől fogva két nyelvet hall, méghozzá nem mesterséges, tanulós módon, hanem természetes nyelvhasználat közben. Kimutatták, hogy a kétnyelvű családokban a gyerekeknek más-más agyterületük aktiválódik az egyik és a másik nyelv hallatán. Az ő agyuk ehhez idomul.

2013. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Én is nyelvtanár vagyok, ezek szerint mégis másként látjuk a dolgokat a kedves másik válaszolóval.:-)

Az óvodában nem nyelvtanulás folyik, csupán énekelgetnek, verselgetnek mindenféle kötelezettség és kényszer nélkül. Helyrehozhatatlan károkat pedig semmiféleképpen sem okoz, mert a kisgyerekek hihetetlenül fogékonyak bármi újra, és pont úgy, ahogy te is mondtad, hogy még magyarul is hall új szavakat, kifejezéseket vagy idegennyelven, az ilyen szempontból teljesen mindegy. Minden jót!

2013. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozi akarok, csak annyit pontosítanék, hogy azt írtam, abban az esetben okoz helyrehozhatatlan károkat, ha diszlexiára vagy más tanulási nehézségre derül fény a későbbiekben.
2013. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!