Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyformán gondolkoztatok a...

Egyformán gondolkoztatok a férjetekkel gyerekszám tekintetében ha nem, ki akart többet-kevesebbet okozott ez feszültséget, hogyan sikerült dűlőre jutnotok?

Figyelt kérdés
Arra is gondolok, hogy oké hogy még gyerekvállalás előtt, a kapcsolat komolyra fordulásakor (esküvő stb.) szóba kerül a gyerektéma (ki hányat gondol ideálisnak) de az is lehet hogy valamelyik fél időközben gondolja meg magát vagy már 1 gyerek "birtokában" mégsem szeretne még egyet a másik fél viszont igen, vagy egyik csak 2-t szeretne , másik fél minél többet. Vagy mindenkinél stimmelt a szám amennyit szeretnének mindketten és kész?
2013. jan. 31. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Kapcsolat idején, esküvő előtt után, egy gyermek útban a férjem nagy családot szeretett volna, szeretne 4 gyermeket kb. :)


Én hát, tudom hogy 1-nél nem állunk meg de nem tudom :)

4et?Á!Nem tudnánk anyagilag finanszírozni!

2013. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkoromban 4-5 gyermekről álmodoztam. Férjem az elmondása szerint 3-ról.

Végül 2 gyerkőcben állapodtunk meg, akik sikeresen meg is születtek. A pici 21 hónapos, mostanában kezdem azt érezni, hogy nekem kell még 1 gyerek. Megbeszéltük a férjemmel, és úgy néz ki, hogy belevágunk a babaprojektbe. Az viszont biztos, hogy több baba nem lesz. Eddig volt 2 császárom és 1 nagy méhműtétem, több felvágást tuti nem vállalok be, ezért tervben a császárral egyidejű elköttetés.

2013. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én négy gyereket szerettem volna, a férjemnek már kettővel is teljes lett volna a család. Négy gyerekünk lett! :)
2013. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kettőt terveztünk, aztán az első után a férjem rájött, hogy neki ez az egy is elég. Közben gyógyszer mellett besikerült a második, ő el akarta vetetni az anyagiakra hivatkozva mert a krach miatt borzasztóan megugrott a hitelünk és fillérezve éltünk, én meg foggal-körömmel harcolva kitartottam a baba mellett és megtartottam. Nagyon nehéz időszak volt lelkileg nem csak a várandósság, hanem az első pár hónap is... igazából ráment a házasságunk a döntésemre.

Februárban lesz 3 éves a kis cseles-besikerült baba, imádom, most sem döntenék másképp.... és szerencsére sikerült úgy alakítani a dolgokat, hogy az apjával is összecsiszolódtak, már szeretik egymást nagyon. Mondjuk ez a házasságunkat nem regenerálja vissza az eredeti felállásba, de legalább gyereknevelő ZRT-ként jól működünk és a kicsik szerető-támogató családban nőhetnek fel (én csonka családból menekültem az önállóságba és megfogadtam, hogy nekem igazi, szerető családom lesz...)


Én nagyon vágyom még egy babára, de a mostani felállásban biztosan nem lesz, mégpedig elsősorban az anyagiak miatt, másfelől a férjem nem akar harmadikat és nekem nem biztos, hogy lenne erőm újra végigcsinálni amit az öcskösnél megéltem. Pedig úgy érzem, én még tartozom a világnak egy kis élettel, nekem még nem kerek a létszám.

2013. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem úgy gondolta, hogy 3-at mindenképp. Én az akár többet is ellensége sem vagyok, ha a Jó Isten is támogatja az elképzelést. Most kettő van, hogy mennyi lesz az még a jövő zenéje. 3 biztos! :)
2013. febr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A párom 3-at tervezett,én 1et.2 gyerekünk van
2013. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindketten egy gyermeket akartunk és össze is jött.:)

Imádjuk a fiúnkat és ő marad az egyetlen gyermekünk.3 éves.

A kapcsolatunk kezdetén és mint házasok is ugyanígy gondolkodunk és ez nem is fog változni, szóval köztünk teljes az összhang, minden stimmel.:)

2013. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!