Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyerekek anyukái! Mi...

Ovis gyerekek anyukái! Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az oviban, ahová gyermeketek jár volt beszoktatási idő?Ősszel a lányom kezdi az óvodát, és most hallottam, hogy ebben az oviban az ovónők nem igazán szorgalmazzák a "beszoktatást". Nem tudom, hogy ezt pontosan hogy értsem, azt mondják, hogy az első naptól kezdve rögtön ott kell hagyni, nem lehet maradni. Állítólag így könnyebb a gyerekeknek...Nyilván nem azt várom, hogy hetekig, vagy napokig egész nap ott lehessek a gyerekemmel, de úgy gondolom, hogy az első egy-két napon az elég drasztikus, hogy vad idegen környezetben hagyjam ott úgy, hogy az óvónőket sem ismeri még. Kérdem én, hogy így mikor, hogyan tud megfelelően kialakulni a bizalom a gyerekben az ovi és az ovónők felé?

Nektek van hasonló tapasztalatotok? Vagy egyáltalán nem gáz, ha nincsen beszoktatás?

Ez az ovi pedig a városunkban a legjobb, sokan dícsérik, szeretik, szóval nem tudom...


2012. jún. 1. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1-2 napos beszoktatás volt elméletileg, de mi egy héttel később kezdtük az ovit, mint a többség. Akkor más szülőt már nem láttam, a lányom meg besétált a csoportba, se puszi. se pá. Óvónő meg mondta, hogy akkor inkább menjek el, nézzek vissza pár óra múlva.


Nekünk nem volt probléma, de hidd el, tudják az óvónók, mit csinálnak. Ha ott ez a szokás, akkor nem ez az első év, amikor ezt kérik.


Bent lesz mind a két óvónő, 1-2 dadus, és talán nem is az egész csoport kezd szeptember 1-én. Ha kell, majd pátyolgatják őket.


Ja, nálunk előtte volt egy szülőkkel közös játszónap, ott a gyerekek más ismerkedtek az óvónőkkel és a mosdóval, csoprtszobával is.

2012. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk volt beszoktatás, de itt a környéken van olyan ovi, ahol nincs. Nem is nagyon dicsérik ezt az ovit... Így ahogy írod, nincs bizalom, de nem csak a gyerek és az óvónéni között, hanem a szülő és az óvónéni között sem.

Szerintem nem lehet elvárni egy pici gyerektől, hogy szó nélkül ott hagyják őt valahol, és ezt ő megállja sírás vagy gond nélkül.

2012. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is azt szorgalmazzák, hogy ne nagyon maradjon ott a szülő. Mi úgy beszéltük meg, hogy reggel viszem és ebéd után megyek érte. Ez lett volna 2 napig, a 3. naptól meg egész napra marad. Ezzel szemben az én fiam kijelentette, hogy Ő ugyan haza nem jön velem, és ott alszik. Így már az első naptól teljes napos volt.
2012. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is szeptemberben lesz ovis a fiam. Nem tudom elképzelni, hogy csak úgy egyből otthagyjam. Nálunk van beszoktatás, és ez így a jó szerintem. Nekem megszakadna a szívem, ha csak úgy egyből ott kellene hagynom. 3 évig velem volt, most meg bele a sűrűjébe rögtön?! Szerintem ez gáz.
2012. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt. A menetrend az volt, hogy első héten 10-fél 12-ig vannak ott a gyerekek, tehát nem ettek ott. Második héten már 9-re vittük, akkor ettek, de ebéd előtt elhoztam. Második hét 3. napjától ott ebédelt. Így 3/4 9-től negyed 1-ig volt ott. Majd ezután az ottalvás. Én itthon voltam a kicsivel, emiatt lassabban haladtunk, október közepén aludt ott. Egyszer sem sírt.

Én is féltem ettől, hogy idegenekre otthagyni, de szerencsére nem bánta.

2012. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó, hiába nem voltál ott, ez beszoktatásnak számít, mivel egyre több időt tölt az oviban.

Az a drasztikus, ha egyből reggeltől ebéd utánig ott kell maradjon a gyerek.

2012. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég kezdte lányom az ovit. 3 napig voltam vele, minden nappal többet, majd a 4. napon már egyedül maradt délig. Mikor beszéltünk az óvodavezetővel, ő is azt mondta, hogy jó dolog az anyás beszoktatás mert sokkal könnyebben beszoknak azok a gyerekek. Aztán beszéltünk az óvónénivel, ő is ezen az állásponton volt. Nekünk volt egy papír, amit ki kellett töltenem, hogy kérem-e az anyás beszoktatást. Hamar megszokta a lányom az ovit, én a helyedben kérném az anyás beszoktatást.
2012. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a mi ovinkba nyáron van szülői beszoktatás,de szeptembertől kezdik az ovit,tehát szerintem nem sokat ér.mi év közben kezdtük az ovit és nem volt már beszoktatás odavittem és ebéd után mentem érte.őszinte leszek én trükköztem közben mert be be mentem vele az ovodába ezt azt megkérdezni,pl szabikat milyen időközönként lesz a szünet,mert a szülőiről nem értesítettek igy azon nem voltam viszont ezeket tudni kellett igy felmentünk az oviba,addig játszott,mindig sírva vittem haza mert maradt volna,igy hiányérzet volt már az ovi iránt de elég nagy,igy amikor kezdtük az ovit egy nyekk nem volt,abba akart tényleg biztos lenni,hogy megyek érte,amikor erről is megbizonyosodott megnyugodott.nem vagyok az ott lévős beszoktatás híve,hisz úgyis nélkülem kell boldoguljon.viszont tök idegenre sem vinném,ha van rá mód egyszer menjetek be esetleg az odvaron amikor kint vannak,mivel odajár majd oviba biztos megengedik kérdezz rá.
2012. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nálunk szeptemberben együtt volt az ovikezdés a 28 gyereknek, ezért nem engedték a szülős beszoktatást, mert az így is zsúfolt terembe még egyszer annyi anyuka esélytelen lett volna.
2012. jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk elvileg van beszoktatás, de mi októbertől mentünk (mert csak akkor lett 3 éves) és azt mondta az o.néni,hogy jobb ha én is csak otthagyom, mert egy ekkora gyerek nem érti anya miért van ott 2 napig, aztán a 3. napon miért nem. Elhittem az o.néninek, első nap vigyorogva bement, ebéd után sírva jött ki. Másnap már sírva ment be, harmadik nap zokogva... Úgy kellett az ovónéninek berángatni. DE!! Délben már nem sírva jött ki. Pénteken a sírás átment hisztibe reggel, és ez volt az a pillanat, amikor én már nem bőgtem hazafelé. Mert a keserves sírástól majd' megszakadt a szívem, de a hiszti az nem igazi... Az csak arról szól, hogy az akaratát rám erőszakolja.

A reggeli "nem akarok oviba menni" - hisztik eltartottak 1 hónapig sajna (de ő elég akaratos gyerek), én teljesen ki voltam, hogy milyen hülye vagyok hogy hallgattam erre az ostobaságra, hogy nem kell beszoktatás. Aztán másfél hónappal később ő maga közölte, hogy akkor már ott akar aludni!! Pedig már felkészítettem magam, hogy első évben megyek délben (megtehettem, mert a kicsivel itthon vagyok), de végülis megszerette. Az o.néniket is szereti, szóval már nincs semmi gáz. Nemtom mi lett volna rendes beszoktatás esetén... Lehet, hogy az első hónap akkor is pont ilyen lett volna...

2012. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!