Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hós kisfiam a mai napig...

20 hós kisfiam a mai napig nem engedi a fogát mosni? Mit csináljak? Hogy vegyem rá, hogy engedje nekem?

Figyelt kérdés

9 hós korától minden fürdésnél a kezébe adom a fogkefét, és rágcsálja mindig, de nekem nem engedi, hogy megsikáljam neki. Próbáltam, hogy én is fogat mosok közben, és utánozzon, de akkor meg az én fogkefém kell neki, és nem utánozni akarja. Babán is imitáljuk. A játék baba száját szépen megsikálja, néha magától is naponta többször.

De ő maga csak rágcsálja a fogkefét.



2013. jan. 27. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi az, hogy nem engedi? Azért ne a farok csóválja a kutyát.
2013. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én öcsémet annak idején úgy vettem rá hogy a kedvenc mesefiguráját megvettem plüssbe és a kezébe raktam mintha ő mondta volna neki hogy mosson fogat és bevált azóta minden este és reggel saját maga szól hogy kéri a fogkefét :)
2013. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

uh, én ebből nem engedek. mióta vannak fogai a fiamnak, azóta naponta 2x átsikálom neki, majd megkapja és ő is szépen fogat most.

most az a mese megy nálunk, hogy vannak a fognyűvőmanók amiket kimossuk, de jó nagyra kell tátania a száját, hogy lássam is őket és kipiszkáljam a fogkeféjével majd vízzel kiköpi őket :D

nagyon bevette a drága, azóta ha kaja megy a fogába már megy is megmosni mert biztos a fognyűvő manó és a fogacskáját akarja :)


régen mikor kicsi volt és nem akaródzott fogat mosni akkor este fürdés után mikor töröltem, betekertem a törcsijébe és úgy mostam meg a fogát, így nem tudott kapálózni, de csak 2-3 nap volt ilyen, utána már engedte :)

2013. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Összeszorítja a száját, elfordítja a fejét.

Kétszer próbáltam erőltetni, de sírt, és nem akartam, hogy rossz emlékkel párosítsa a fogmosást, így nem erőltetem.

Szerintem a fognyűvős manó sztorit még nem értené.

Anyukám bölcsibe dolgozik, és mesélte, hogy van egy-két gyerek, aki sírva menekül el a fogmosásnál, mert otthon erőltetik nekik. Ezért nem merek határozottabb lenni.

2013. jan. 27. 23:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak mesefigurás végű fogkefék. Bár nekünk az elektromos fogkefe jött be. Azt nagyon szerették.
2013. jan. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja meg a krokodilos gyerekfogkrém. :)
2013. jan. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A krokodilos gyerekfogrém nálunk semmit nem ér, mert a mienket akarja használni, viszont ez az elektromos fogkefe dolog nem hülyeség, köszi a tippet. Imádja az ilyen kütyüket.
2013. jan. 27. 23:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont szerintem ne rajta kezdd, moss vele előbb te fogat, hogy lássa, szerintem kérni fogja, hogy hadd próbálja ki ő is. :)
2013. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a tied még kicsi, nem biztos hogy értené, de leírom.

Nálunk csak néha volt ilyen, hogy nem akart fogat mosni, én ilyenkor kicsit "beijesztettem", mondtam neki, hogy nézzen meg egy két gyereket a játszón, akiknek az első négy foguk korom fekete csonk, és ha nem akarja hogy az övé is ilyenek legyenek, meg kipotyogjanak, akkor fogat kell mosni. Egyből nyitotta a száját :)

2013. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!