Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok az alábbi...

Mit csinálnátok az alábbi esetben? Etetnétek a gyereketeket, vagy hagynátok, hogy: hadd "éhezzen", majd csak fog enni?

Figyelt kérdés

A kisfiam lassan 1,5 éves. Az evése körüli cirkusztól már végképp kezd elfogyni a türelmem.

Olyan 14 hónapos korától kezdve elvileg tud önállóan kanállal enni. Azért elvileg, mert összesen egy pár alkalommal volt hajlandó eddig az önálló evésre. Akkor, amikor ezek az önállóságra törekvések voltak, soha nem látott tökéletes technikával (!) bekanalazta az egész tálka ételt. Szóval tudna enni. Viszont egyszerűen nem eszik magától és azt sem hagyja, hogy etessem, csak hosszas kicselezéssel, játékkal, figyelemeltereléssel tudom elérni, hogy egy minimális adagot megegyen naponta. Körülbelül annyit, mint annak idején 8 hónapos korában... Szóval alig eszik.

Tanácstalan vagyok. Üljek még mellette félóráig, és próbáljak belecsempészni pár plusz falatot, vagy csak tegyem elé az ételt és ne etessem én meg?

Aki azt mondja, hogy csak tegyem elé az ételt, ne etessem, attól kérdezem:

- Meddig hagyjam, hogy ne egyen? (Volt már, hogy egy egész napig nem evett, nem ivott szinte semmit. Nem fog kiszáradni? Ugyanis az ivással is ugyanez a helyzet.)

- Hány percig hagyjam körülbelül előtte az ételt, hogy eldöntse, eszik, vagy nem? Ti meddig hagyjátok?

Nagyon várom a tapasztalt és hasonló helyzetet átélt anyukák válaszait.


2009. szept. 3. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én kisfiam 17 hós,14 hósan egy falatot sem akart megenni,bármivel kínáltam(főzelék,bébikaja,husi,pogi,gyümi...)Ekkor ráhagytam,vagyis az etetőszékbe tettem,eléraktam mindenből,amit mi ebédeltünk,vacsiztunk stb. egy kicsit és mi leültünk kajálni.Őt nem kínálgattuk,hagytuk hagy mancsolja össze az ételt.2 napig mancsolt,utána elkezdett kis adagokat lenyelni egyedül(kézzel,kanállal,villával),ma már rendes emberes adagokat eszik.Nem erőltetjük soha,ha nem eszik kb 10 perc után szó nélkül kiveszem az etetőszékből és mehet játszani.Inni ivott mindig,arra nem tudok ötletet adni.Tízórait vagy uzsit úgy oldottam meg,hogy főztem virslit,alufóliába tettem felkarikázva,elindultunk sétálni és elétetem a babakocsiban,elnyammogta,mostmár mást is.Kifli...Kitartást
2009. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy tenném:

Együtt egyetek, lássa, amint jóízűen falatoztok. Amíg ti esztek, addig ő is ott ül az etetőszékben. Ha eszik, jó, ha nem eszik, úgy is jó. Mikor végeztetek, kiveszed, mehet, amerre lát. Akár ne is szólj hozzá, csak annyit, hogy jó étvágyat.

Ha rájön, hogy vége a murinak, cirkusznak, ami eddig volt, akkor enni fog, ne aggódj.

Ahogy a dokinénink mondaná, önként még egy gyereket se látott éhen-, vagy szomjan halni, ne aggódjunk.

Lássa, hogy eltökélt vagy, itt többet szórakozás nem lesz.

2009. szept. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csináltam. Nálunk is ez volt az ivással is.

Az etetés igy zajlott nálunk is. eléraktam az ebédet, kanalat vagy villát, aztán én is leültem enni. mondogattam hogy milyen finom és jóizűen ettem én is. egyszercsak elkezdett enni ő is. Én nem etetem mert nem engedi. sokszor ha nem ehet egyedül, akkor inkább nem eszik.

Az ivással nagy bajban voltunk ennyi idősen mi is. Én is aggódtam amikor nagy melegben sem ivott meg két deci vizet sem. gyakran kinálgasd, ne cumisüvegből, hanem sportkupakosból, vagy itatós pohárból, vagy csak pohárból. Egy jópárszor leburitja majd magát, de lehet hogy érdekli a pohár. Nálunk ez is bejött. Pohár vagy sportkupak van.

21 hós baba anyukája

2009. szept. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

A mi fiunk alapjában jó evő, az ital meg mindig a szájában lóg, de 1.5 éves kora körül neki is volt ilyen sztrájkja.

Mi akkor és azóta is elvesszük előle, ha nem eszik. A mi tányérunkból nem kap, és ha egyszer nem kellett, de fél órán belül újra kéri megkapja, ha nem, akkor kap a következő evésnél (azzal nem kínzom, hogy addig nem kap mást, míg azt meg nem eszi). Szerintem kb 1 hétig hagynám, hogy egyáltalán semmit ne egyen, vagy alig, aztán megpróbálkoznék gyerekeknek készült étvágyfokozóval, multivitaminnal..

Kicsi még, nincs annyi vasakarata, hogy ne elégítse ki az igényeit egy bizonyos idő után, hidd el, nem fog sem éhen, sem szomjan halni.

2009. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval.Mi is leültünk vagy csak én enni mellé és vártam még ő is elkezdte és elkezdett enni!!Ivást esetleg úgy lehetne megoldani,hogy adsz neki pár szál ropit,pukit,hogy szomjas legyen rá.Nekm ezt ajánlotta a doki,igaz akkor mikor beteg volt,de bejött,ivott sokat.Sok sikert,remélem tudtam/tudtunk segíteni.
2009. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot!


Akkor én is elkezdem a próbálkozást, hogy elérakok mindent és egyen önállóan. És várok. Nehéz lesz legyőznöm önmagamat :-), hogy ne próbáljam meg etetni, de bízom benne, hogy csak feléled benne a természetes ösztön, hogy enni akar.


Az ivást én is pontosan így gondolom, ő is pohárból, csészéből, bébiitalos üvegből, ásványvizes palackból iszik már régóta. Cumisüveget nem is fogadott el 10 hónapos kora óta. Csak a mennyiséggel van a gond, nálunk is öröm, ha megvan 2 deci naponta. Tegnap vettem neki egy kis kulacsot (gyerekeknek valót), az most nagyon tetszik neki, abból kortyolgatta ma be az eddigi 1 decit :-).

2009. szept. 4. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!