Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól adtatok...

Mennyi idős kortól adtatok olyan gyógyszert a gyermeketeknek, amit le kellett nyelnie szétrágás nélkül?

Figyelt kérdés
Kislányom epilepsziás, 3,5 éves. Szirupot kap jelenleg, de nem igazán hatásos és jobb lenne, ha más gyógyszert kapna, ami viszont csak tabletta formájában létezik. Kb. 8mm*3mm-es filmtabletta, amit széttörni nem szabad, mert az a lényeg, hogy a gyomrában oldódjon fel. Ti megpróbálnátok elmagyarázni neki, hogy hogyan vegye be?
2013. febr. 3. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Lányom októberben töltötte a 6ot, nem korhoz kötöttem, de csak azután kapott tabletta formájában gyógyszert, most is egy hétig. A Te esetedben viszont mindenképp megpróbálnám elmagyarázni neki, és átváltani tablettára. Egyébként meg gondolj csak arra, hogy mi minden sz*rt lenyelnek egyben gond nélkül a gyerekek (gondolok itt rágóra, cukorkára), biztos menni fog a bogyó is :)
2013. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam allergiás többféle lázcsillapítóra, csak az Algopiryn jó neki. Már 2 évesen kapta, orvosi javaslatra. Úgy próbáltam neki beadni, hogy egy kiskanál mézbe vagy lekvárba belerejtettem, úgy nyelte le egybe. Persze elmondtam neki, hogy gyógyszer van benne, nehogy szétrágja, nyelje le egybe, de így megédesítve jobban bevettük.

Próbáld ki, 3,5 évesen már meg fogja érteni, főleg ha mindennap kell szednie, hamar hozzászokik.

Remélem, így gyógyszer mellett nem súlyos a betegségetek.Minden jót!

2013. febr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3 évesen próbáltam neki, és simán lenyelte. Most 4,5 éves és probléma nélkül lenyeli.
2013. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom még 3 éves sem volt, amikor megpróbáltuk a Polyvitaplex 8-at, mint első tablettát. Ez egy kicsi, kerek, mindkét oldalán domború, filmbevonatú tabletta. Már első alkalommal sikerült lenyelni csak simán vízzel. Talán gyakorláshoz is jó lehet, ha ez kisebb, mint a gyógyszeretek (és engedi az orvos).
2013. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megpróbáljuk.
2013. febr. 9. 07:06
 6/6 anonim válasza:
ha nagyon akarsz neki tablettát adni, akkor a gyógyszertárban lehet kapni kapszulát, abba beteszed és nem kell tőle félnie hogy keserű meg ilyesmi...nekem bevált :)))))
2013. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!