Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az hogyha nappal...

Miért van az hogyha nappal kevesebbet alszik, az éjszakák katasztrófák? Hogy fogom tudni átszoktatni a napi egyszeri alvásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos, eddig végig hatalmas alvó volt, az elős fél évet is szinte átaludta. December óta már kétszer próbáltam átszoktatni az egyszeri alvásra, de két hét után mindig feladtam. Általában 10-12ig alszik, majd 3-5 ig. Aztán próbálkoztam azzal, hogy 10kor nem teszem le csak egykor. Na ilyenkor általában egy órát alszik, jó esetben másfelet. Viszont ha egy nap csak egyszer alszik, akkor éjjel kb óránként felkel, és reggel hat után nem alszik vissza. Úgyhogy most két hét után megint feladtam, teljesen kész vagyok az állandó éjszakázásoktól. Most lerakom 10.30kor alszik 12.30ig, és 4-1/2 6ig. Így ha lerakom este 8kor, akkor reggel hétig egy hangja sincs.

Nem úgy lenne logikus, hgyha napközben keveset alszik, akkor éjszaka kellene jobban aludnia, mert jobban elfárad. Egyébként próbálkoztam már a levegőn altatással, alvás előtt állandó levegőzéssel. Ha csak egykor rakom le, csak egy órát alszik, mindegy mennyire fárasztom le előtt. Valakinek tapasztalat? Van valami jó tanács?

Előre is köszi.


2013. febr. 4. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Éjszaka mennyit alszik egyébként? Normális esetben? Az én lányom is 21 hónapos, és bár csak egyszer alszik nap közben, de akkor 3-3,5 órát. Éjszaka pedig 10-12-t. (Hát így utána gondolva ő is nagy alvó! Négy-öt hónaposan is kis Csipkerózsika volt, gyakran előfordult, hogy éjjel 15-16 órát is aludt.)


Szóval Rátok visszatérve, szerintem ne is próbáld rászoktatni az egyszeri alvásra! Majd rászokik magától. Bár gondolom programot csinálni, vagy bárhová elmenni nem egy leányálom a kétszeri alvással...

Az pedig tényleg úgy van, hogy ha kevesebbet alszanak nap közben, akkor éjszaka a legnagyobb valószínűséggel rosszabbul alszanak az én gyerekeim is! A nagy fiam márciusban lesz 3 éves, és ha kimarad a délutáni alvás, akkor 90%, hogy felébred éjszaka, és közli, hogy kialudta magát. Nem tudom, talán az idegrendszerük nem képes még arra, hogy egyszerre feldolgozza a nap eseményeit.

2013. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!