Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2és fél éves és még...

Kisfiam 2és fél éves és még nagyon sokszor nem értjük meg amit beszél. Nagyon sokat, szinte egész nap be nem áll a szájacskája, de még mindig nagyon "babás" Mivel segítsem a beszédfejlődését?

Figyelt kérdés

Soha nem beszéltem neki csak úgy a levegőből, mindig leguggoltam hozzá és szemtől szembe, hogy lássa a számat. Ha szotagolva mondatom vele a szavakat akkor szépen kimondja, de azért nem csinálhatom ezt minden egyes szóval.... és attól is félek, hogy így rosszul tanulja meg. Képről mindent felismer, az utasításokat megérti végre is hajtja, ha kérdezem válaszol, mondja köszönöm(kökö), nagyon szívesen(nanon szííí) , elég volt(egé vot).

Sokat mesélünk neki, kedvence a Bogyó és Babóca (bobo babo) Most kezdett el egyedül játszogatni, imád bábuzni, és a szerepjátékokat. 4modókát tud, "énekel" és mutogat.

Szerintetek mit nem csináltam jól? Nálunk a családban minden gyerek hamar beszélt, még a fiúk is! A barátnőm kisfia ennyi idősen már érthetően beszélt, pedig ő is cumizott! Úgy érzem, hogy csődöt mondtam!


2013. febr. 5. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Jaj! Semmi baja nincs a kisfiadnak! Nagyon sok kisgyerek ennyi idősen így beszél, nálunk 3 gyerek van, az első ennyi idősen már szépen beszélt, a másodikat alig értettük ekkor, a harmadikon már nem is aggódtunk... Lányom mikor elsőbe ment az osztályában több gyereknek nem lehetett érteni a beszédét, szerencsére nagyon odafigyeltek rájuk és 7 évesen már kitisztult mindenkinek a beszéde. Mindent jól csinálsz és nem kell mindig leguggolni a gyerekhez, csak ha úgy érzed jónak. Sokat énekeljetek, mondókázzatok és kész úgy ahogy eddig tetted!
2013. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ritka az a gyerek, aki ennyi idősen tisztán beszél. Nem kell semmit csinálni vele, majd ő is fog tisztán beszélni. Csak az a fontos, hogy körülötte mindenki értelmesen beszéljen.
2013. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is így beszél, mi még csak-csak értjük, de idegenek általában nem. Pedig ő nem is cumizott soha, nem hiszem, hogy lenne ilyen összefüggés. Nincs ezzel semmi gond, a csődöt mondás nem ott kezdődik, ha a 2,5 éves még nem beszél irodalmi nyelven.

Annyit tudok javasolni, hogy lazíts, és hagyd békén. Nem kell, hogy mindig lássa a szádat, meg szótagokat mondatni vele, meg ilyenek, anélkül is meg fog tanulni beszélni.

2013. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy az oviban nem fogják megérteni. Az anyósom az óvoda vezető, és ezáltal már kicsi kora óta bejárunk félnapokra. Már ott tartunk, hogy bent is tudom hagyni a csoportba ha kiszaladok vásárolni. nagyon szereti az óvónéniket, abba a csoportba is fog járni.

Az egyik óvónéni megjegyezte nekem tavaly az egyik kiscsoportosra, hogy neki még nem is lett volna szabad jönnie, mert alig értik amit mond!

Én erre behúztam, fülemet-farkamat mert az én gyerekem sem beszél érthetően pedig nincs elhanyagolva

2013. febr. 5. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a másfél évesemmel úgy szoktam, hogy ha azt mondja, hogy "köpökö" (nála ez a köszönöm néha), akkor azt válaszolom, hogy "köszönöm." Megpróbálja így is, ebből lett a "köszöszö". Újra elmondom neki, s harmadjára, negyedjére megy neki is. Nálunk ez bevált. Nem agresszív, lekezelő javítás, de fontosnak tartom, hogy ne hagyjuk rá, ha rosszul mond valamit. És látom rajta is, hogy örül, ha valami sikerül neki. Szerintem beszélj sokat neki és hadd ismételje el a szavakat. Nem szótagolva, de lassan. Fog az menni.:)
2013. febr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 és fél éves a kislányom,és ugyanígy vagyunk mint ti.Épp ma kérdeztem meg a doktornőnket,de azt mondta,hogy 3 éves koráig rengeteget fog fejlődni.Kislányom valamit szépen kimond valaminek a szavak elejét valamit teljesen átkeresztel.Hiába javítgatom,ugyanúgy rosszul mondja.Segíteni nem tudtam,de legalább látod,hogy nem vagy egyedül:)
2013. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!