Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 3 éves kor körül...

Akinek 3 éves kor körül diagnosztizálták a lisztérzékenységet, milyen vizsgálatok kellettek?

Figyelt kérdés

Kisfiam vérvételi eredménye vélhetően lisztérzékenységet mutat, elküldtek ismétlő vérvételre. Ennek eredményét várom.

De ma olvastam, hogy biopszia is kell, hogy hivatalosan elismert lisztérzékeny beteggé nyilvánítsák és támogatást kaphasson??


Minden infót nagyon köszönök a témában, próbálok felkészülni, mert gondolom ha az első vérvétel ezt mutatta, akkor nincs visszaút :(.


Aggódom kicsit - kell ez v. felesleges? Nagy ügy v. annyira nem?!


2013. febr. 6. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4 éves lesz májusban.

Kedden vettek tőle vért (tőlünk is, szülőktől), mert a teszt pozitív lett, és a férjemnél egyértelműen lisztérzékenységre utaló tünetek vannak. Még nem tudjuk a vérvétel eredményét, de már előjegyezték a fiamat és a férjemet is biopsziára. Sajnos kell a vizsgálat.

Nálunk is friss a dolog, én is még csak tájékozódom.

2013. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnálom. Nem is tudom mit mondjak. Örülnék, ha tartanánk a kapcsolatot. ÉS annak is, ha megírnád mi volt a biopszián.

Az én kisfiam még a vérvételt is végigordította...


Kitartás!

A férjed eddig is tudta, vagy számára is csak most derült ki?

2013. febr. 7. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 2 dolgot tanácsolnék olvasásra, mert sok félrevezető információ van mindenhol...

1. liszterzekeny.hu! Elsőként a startcsomag!!!

2. facebookon vannak nagyon jó csoportok, receptekkel, ötletekkel :) Pl: gluténmentes konyha és hétköznapok címmel :)

2013. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A biopszia kell, a gyerekeket altatni szokták! Nálam is 30 évesen derült csak ki, de jobb, hogy tudom és végre diétázok :)
2013. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kisfiamnäl tavaly derült ki hogy liszterzekeny. t A vervetelt az enyem is vegigorditotta- rettegtünk a vekonybel biapsziätol. Altatäsban vegeztek a Heim Pälban- 20 perc volt. Nem kellett bent aludnunk- mert megigertük hogy a korhäz közeleben alsszunk es ha baj lenne bevisszük. Nem a tämogatäs miatt kell a biapszia - hanem ott tudjäk felmerni a liszt okozta kärokat . Elötte TILOS a dieta- mert 2-4 het lisztdieta utän regenerälodik a vekonybel es nem kapnak megfelelö mintät!! Remelem hasznos volt
2013. márc. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos volt mindenki válasza. Mostanra bebizonyosodott, hogy lisztérzékeny a kisfiam. Olyan magasak lettek az értékei, hogy biopszia már nem is kellett :(. Azt mondta az orvos, hogy nagyjából úgy képzeljük el hogy most a kisfiunk bélrendszere tükörsima, bélbolyhoknak nyoma sincs :(. Lassan egy hete diétázik.
2013. márc. 11. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozol a csoportunkba a facebook-on? Szívesen látunk :)
2013. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!