Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata gyerekelhelyezésben 1-1 hetes váltásban? 1 hét apunál,1 hét anyunál. Működhet így a dolog anélkül, hogy a gyerek sérülne?

Figyelt kérdés

Elváltam a férjemtől és a 3 éves kisfiunkat minden hét szerdáján elviheti éjszakára és minden 2. hétvégén péntektől vasárnapig. Én mégis azt szeretném, ha 1 hetet velem lenne a kicsi és 1 hetet apával.

Én állandóan csak gondoskodok a gyerekről, apa viszont mindig játszik vele.

Én megveszem, kimosom, biztosítom, elrakom, megfőzöm, utána olvasok... szóval megteremtem a feltételeket, hogy minden meglegyen, de apa boldoggá teszi a sok játszással. Szülőkként éppen kiegészítjük egymást a volt férjemmel.

Olyan rossz érzés, de már most is sokszor mondja a kisfiunk, hogy anya szigorú, apa vicces.



2013. jan. 1. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen kicsi gyerekkel még nem szabad ilyet csinálni. Neki még biztonságra van szüksége. Elhiszem, hogy rossz érzés, hogy rád marad a gyereknevelés nagyobbik, nehezebb része, de első a gyerek érzelmi biztonsága, és csak utána jönnek a személyes szempontok szerintem.

Kamaszkorában, ha úgy dönt, hogy egy hetet itt, egy hetet ott szeretne tölteni, akkor az más. De egy kisóvodást nem szabad ilyesmivel terhelni.

2013. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én szeretek vele lenni és ő is szeret velem lenni. Mi általában együtt főzünk, együtt teregetünk, együtt vásárolunk... szóval a házimunkát együtt csináljuk és ha neki nincs hozzá kedve, leül játszani.

Viszont ha apa otthon van (még egy ideig egy helyen élünk), inkább vele játszik és már nem is érdekli a közös házimunka, dalolás, mondókázás, pedig igyekszem úgy csinálni, hogy élvezze.

Apa mindig viccesebb és szórakoztatóbb, én sosem érek a nyomába, hiszen én mire befejezem a házimunkát, már jön a fürdetés, alvás.

Nem lepasszolni szeretném, csak hogy boldog legyen és mivel imádják egymást apukával, nem szeretném megfosztani a játéktól.

2013. jan. 1. 14:51
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk 3 és 4 évesek voltak a gyerekek mikor váltunk. Eleinte pár naponta váltogattuk őket, majd hetente. Semmi bajuk nincs, pedig eltelt 20 év, már kiderült volna. Mindkettőnkkel ugyanolyan a kapcsolatuk, nem csinálnám másképpen ha most kellene sem.

20 éve még megszóltak emiatt, hogy milyen anya vagyok, ma már úgy látom egyre elterjedtebb. Kétszülős családban is ugyanannyit vannak a gyerek a két szülővel. Nem értettem soha, hogy az egyiknek miért kellene "lemondani" erről.

2013. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem mint az előttem szólónak! Megértelek teljesen, de egy 3 éves még nagyon kicsi ahoz, hogy rángatva legyen hol ide - hol oda! Neki egy családi otthon kell, ahol tudja, hogy az az ő kis szobája és ott otthon van!
2013. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
3as vagyok. Még az jutott eszembe, hogy míg kicsik voltunk volt matricás beosztásunk, hogy tudják hogy mi lesz, minden este megnéztük. Így tisztában voltak vele, hogy még mennyit vannak az egyikünknél. Megértették hamar, nem volt semmivel gond.
2013. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg fontosabb az, hogy tudja, hogy apja is van, akit nem egy héten egyszer lát.
2013. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg ha mindkettőtöket szereti, biztonságban érzi magát veletek, és ti sem vagytok rosszban, akkor miért ne lehetne hogy 1 hetet itt 1 hetet ott? Ha közben ugyanoda jár oviba mondjuk (ha már majd jár). Nyilván ha más városban élnétek az más. De egyébként apuka már külön lakik vagy még mindig veletek, mert ha veletek akkor ennek nincs sok jelentősége hogy 1 hét veled 1 hét vele hiszen teljesen összemosódik.

Szerintem sokkal jobb ha mindkét szülő fegyelmez IS, nevel IS, ellát IS. Apa is anya is. Ne csak egyik fél legyen a "rossz zsaru".

2013. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Ha elköltözünk, mi közel leszünk a bölcsihez, ovihoz. Apa marad ott, ahol most is élünk és ahonnan most is hordjuk a kicsit bölcsibe.

Szerencsére jó a kapcsolatom a volt férjemmel, szülőkként együtt tudunk dolgozni.

Jövő hétre kaptunk időpontot gyerekpszichológushoz is, ott is megkérdezzük ezt, de engem jobban megnyugtat, ha gyakorló anyukák válaszolnak, ezért is kérdeztem itt meg tőletek, ki hogyan látja ezt a kérdést.

2013. jan. 1. 15:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok újra. Megírnád majd esetleg hogy mit mondott a gyerekpszichológus? Nagyon érdekelne. Nekem amúgy 3 gyerekem van és együtt vagyunk a férjemmel, de múltkor szóba került csak így beszélgetés témában hogy van ez a megosztott szülői felügyelet és ő is azt mondta hogy sokkal jobban szeretné azt ha abban a szituban lenne, mint ezt a vasárnapi apukaságot hogy heti vagy két heti egyszer hétvégére elviheti őket.
2013. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen ismerősöm szegény két gyereket rángatják madzagon,lelkileg teljesen kikészültek mikor az egész kezdődött 2-4 évesek voltak,most már lassan 6-8 évesek pszihológushoz járnak,és lelkileg teljesen taccson vannak.ha már elváltok akkor oldjátok meg másképp,mert ez nem jó megoldás,jöjjön el hozzá délutánonként vagy hétvégente.
2013. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!