Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itthon mintagyerek, aki...

Itthon mintagyerek, aki ismeri, csak jót mond róla, oviban pedig ő az "utált-gyerek". Ismeritek ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 és fél éves, szeptemberben kezdte az ovit. Az elején nehezen ment a beilleszkedés, de aztán megszokta, ma már vidáman jár be, szereti.

Viszont ma reggel legnagyobb megdöbbenésemre olyat mondott az óvónéni, hogy még most sem tértem magamhoz.

Agresszív, verekszik, mindig ellenkezik, nem bír megülni, meseolvasáskor rohangál, ebédkor az asztal alatt bujkál, felteszi a lábát az asztalra, undorítóan eszik (ezzel elveszi a többi gyerek étvágyát), turkál az ételben, kiönti az asztalra a levest, kanalat "nem ismeri", az udvaron szófogadatlan, direkt azt csinálja, amit nem lehet, hiába szólnak rá, csak azért is. Játékkor mindenkitől direkt elveszi azt a játékot, amivel a másik játszik, ha építenek, ő direkt szétrombolja. És még sorolhatnám, mert legalább negyed órát hallgattam reggel a panaszáradatot. Udvaron azt csinálja, amit nem szabad, ha azt mondják, ne menj a sárba, neki az az első.


Eddig soha nem mondtak rá semmit, pedig csak januártól dolgozom, addig én vittem hoztam állandóan. Igaz, hogy összevisszaság az életünk, mert én is és a párom is 3 műszakba járunk felváltva.


Itthon ilyeneket nem csinál, szépen és tisztán eszik, folyamatosan szinte minden falat után törli a száját, szépen eszik, mindig mindent megköszön, ha rosszat csinál (véletlenül megüt játék közben, odajön bocsánatot kérni), ha kint van az udvaron, kikerüli a pocsolyákat, sártócsákat, szóval mintha nem is az én fiamról beszélt volna, én hazáig csak bőgtem.


Mondta, hogy alaposan beszélgessek el vele. Oké, ezt meg is teszem, de én mit csináljak az óvodai viselkedésével? Én büntessem meg otthon azért, mert pl. ott csúnyán eszik? De hogy és mivel? Teljesen kivagyok, adjatok tanácsot!


2013. febr. 7. 13:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, meg úgy mondta, hogy nem látja rajta a fejlődést, meg hogy be akarna illeszkedni az oviba.
2013. febr. 7. 13:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 és fél éves, és nálunk pont a fordítottja van. Bölcsibe jár, és mondta a gondozónő, hogy ő a legjobb gyerek a csoportban.Ő az, akire soha, semmiért nem kell rászólni, szépen eljátszik egyedül is. Nagyon jól esett a dicséret. De vele a beszoktatásnál se volt gond, probléma nélkül beszokott. Sőt! Imád oda járni, és ez fontos. Itthon meg dacol, hisztizik, ami csak nekem szól, mert ha az apja van vele, nincs hiszti sem. Eldobálja a játékait, nyitogatja a hűtőt, a kukát, nem győzök utána menni, pakolni utána. Egész délután rohangálok, és néha türelmetlen is vagyok vele, ami már nekem esik rosszul. szerintem lelki oka van a kisfiad viselkedésének. Egész egyszerűen nem szereti az ovit, én erre tudok gondolni, semmi másra.Történhetett valami, ami megviselte, vagy nem szimpatizál az óvónénikkel. Sajnos, az is lehet, mert van erre példa, hogy kivételeznek odabent másokkal, és vele nem. Először is beszélgess el a kisfiaddal, mi az, ami bántja, miért viselkedik így az oviban.Hátha elmondja! Egyébként ezt a helyzetet az óvónőknek kellene megoldani. Ők azért vannak ott, ez a dolgok.Ők nevelők is egyben, és tudniuk kéne kezelni a problémát, ha van. Ugyanezt, amit leírtál, mondd el szépen az óvónőnek, hogy otthon nem ilyen. Ha nem hiszi el, hajtja a saját igazát, és nem vagy megelégedve, nem alakul ki a dolog, szenvedsz te is, és a gyerek is, kérd át másik csoportba. Vagy másik óvodába. Ne hagyd magatokat! Ha lelkileg megviseli valami, az nyomot hagy benne. Nehogy egy életre megutáltassák vele a közösséget!!
2013. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ez tipikus példa arra, hogy otthon minta gyerek.

Egy normális 3,5 éves gyerek nem minta gyerek. Pont ilyeneket csinál mint amit leírt az ovónö. Otthon túl sokat tiltasz meg neki, és a megfelelelés miatt be is tartja azokat. Az oviban viszont lazábban veszik, van még minimum 15 gyerek rajta kívül ott, így nem tudnak mindenre oda figyelni. Túl szorosan fogod otthon.


Az ovónö valószínü azért nem szolt eddig, mert várta a változást, a fejlödést, de ez nem történt meg és most már ideje volt, hogy szoljon.


Szerintem próbáljatok rá az ovónövel közösen megoldást találni. esetleg kérd meg hogy valahonnan rejtve hadd nézd meg ezt, pont azért mert otthon ilyet nem tesz. aztán próbáljatok megoldást találni rá.


szerintem a dac itt jön elö rajta, otton ezt nem meri. adjál neki több szabad teret. vidd le esöruhában pocsojába ugrálni, ne adj neki szalvétát, hagyad hogy maszatos is lehessen.

2013. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Első vagyok. Hogy mondhat ilyet egy óvónő, hogy undorítóan eszik?? Azért megválogathatná a szavait, mielőtt vérig sért téged, nem? Az jutott még eszembe, hogy mennyi idős a többi gyerek, akivel egy csoportba jár? Azért kérdezem, mert pont az óvodai jelentkezésről érdeklődtem az igazgatónőnél.Ő azt mondta, hogy ha tehetem, hagyjam még egy évet a bölcsiben.Mert egy 3 éves gyerek ( annyi lesz ősszel ) annyira pici és törékeny még. Itt 30 fős csoportok vannak, elveszne a 4-5 évesek között.Egész egyszerűen kicsinek tartja hozzá. Ő nagymamaként a saját unokáját bölcsiben hagyta 4 éves koráig, és jól tette, mert önbizalma lett a gyereknek.És hogy volt arra példa, hogy a kora miatt kellett elküldeniük gyereket.Az én lányom még marad a bölcsiben, így döntöttünk.
2013. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ilyen volt, én egy idő után elvittem gyerekpszichológushoz, mert már nagyon csúnya irányba ment el ez a verekedősdi, azóta viszont sokat fejlődött. Mondott nekem akkor egy érdekes dolgot a pszichológus, hogy amikor az oviban ilyen dolgokat csinál, az valójában a szülőnek szól, csak akkor az óvónéni van a szülő helyett, de az ő fejében ez olyan, mintha téged bosszanthatna fel azzal, hogy csupa tiltott dolgot csinál. Valószínűleg azt dolgozza fel nehezen, hogy az oviban nem kap akkora figyelmet, mint otthon, hiszen ott rajta kívül rengeteg másik gyerek van.

Egyébként az oviban elkövetett disznóságokért otthon már nem érdemes megbüntetni, a büntetésnek mindig azonnal be kell következnie. Otthon már inkább csak beszélgetni érdemes róla, de azt se javasolnám, hogy rögtön ezzel kezdje az ember, először hadd örüljön már, hogy jöttek érte, mehet haza, stb., hanem amikor már nyugi van, akkor megbeszélni, hogy mit csinált, miért csinálta, mit kellett volna helyette, miért nem szabad.

2013. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Vegyes csoportba járnak, 25en vannak, ebből 11 nagy (5-6 évesek), 8 középsős (4 éves) és 10 kicsi.

Az a furcsa, hogy az egyik óvónő agyon dicséri a gyereket mindig, meg hogy a többiek is hogy szeretik, a lányok folyton öltöztetnék (főleg az elején, míg nem volt teljesen önálló), viszik játszani magukkal a nagyok, a másik óvónéni meg ezzel fogadott reggel, hogy rossz, kezelhetetlen és agresszív a gyerek. Sokat járok be, amilyen ovis rendezvényen csak lehet, ott vagyok (minden szülői, karácsony előtt az előkészületeknél besegítettem, voltunk a karácsonyi ünnepségen, nemrég sportnap volt, soha nem mondtak semmit. Akár hányszor megkérdeztem, hogy mi volt, nem mondtak ilyesmiket, mint most. Annyit mondtak, hogy nem bírják utolérni az udvaron, olyan gyors.


Itthon nincs vasfegyelem, szokott a pocsolyában ugrálni, de nem direkt megy bele, ahogy az oviban mondták, hogy csak azért is, mert tiltják neki, ő direkt belemegy. Itthon ha kint vagyunk, előbb rám néz, és nekem kell mondani, hogy nyugodtan ugrálhatsz a vízben. Vagy ha jövünk haza a boltból pl., odafele szépen jön, fogja a kezem, visszafele az utcánkban már én zavarom, hogy menjen ugrálni a pocsolyába. De magától nem csinálja.


Itthon is szokott építőzni, vagy az apjával építenek, és megkérdezi, hogy szétrombolhatom? De általában már csak elpakolás előtt szokta, addig garázs, vár... Elpakol maga után, ő mondja, hogy pakoláááááááááás, és csak utána vesz elő újabb játékot.


Ő kéri itthon a mesét, többet is végighallgat szépen ülve, ott egy 5 perces mese alatt is bohóckodik, elszaladgál, ahogy mondták.


Itthon nem én adok neki szalvétát, sőt ritkán szoktam neki adni, mert akkor állandóan csak törölgetné a száját, de engem igazán nem érdekel, hogy maszatos lesz, ő kér törlőt.


Azt mondta az óvónéni, hogy olyan, mintha nem tudná, vagy nem akarná tudni a szabályokat, feszegeti a határokat, hogy meddig bírják cérnával.

Itthon meg olyan, mintha az ovis szabályokat itthon akarná betartani.

Itthon pl. evésnél, ha eszik, akkor szépen mondja, hogy Jó étvágyat kívánok, köszönöm szépen, viszont kívánom (ahogy az oviban szokták). Majd szépen eszik, ha kér még, akkor mondja: Kérek szépen méééééég, ha már nem kéri, akkor azt is mondja, hogy Nem kérem. Ezeket az oviban tanulta. Az oviban viszont azt mondták, amit már írtam, hogy undorítóan eszik. Tehát tudja ő a szabályokat, csak nem az oviban tartja be, hanem itthon.


Kisváros, ovit váltani nem tudunk ez az 1 van, de csoportot sem, mert összesen 4 csoport van, mind teljes létszámmal. Meg ő szeret járni, mikor mondtuk neki, hogy ha ilyen csúnyán fog viselkedni, akkor nem mehet oviba, meg nem fogják szeretni, akkor elkezdett sírni, hogy de ő oviba akar járni, és szeretik. Azért is voltak furcsák az óvónéni szavai, mert volt nem egyszer, hogy panaszkodott itthon a gyerek, hogy XY bántja, mi szóltunk is, mindig, hogy napok óta ezt mondja a gyerek, akkor sem mondták, hogy de anyuka, az ön gyereke az, aki verekszik, hanem azt mondták, hogy figyelnek, de ők ilyet nem tapasztaltak (nem 1 nap után mondtam, mert gondoltam, hogy lehet kis túlzás is, esetleg összevesztek egy játék miatt, stb., de mikor már 3 napja mondta, hogy megverte megint XY, akkor szóltam, hogy figyeljenek oda rájuk).

2013. febr. 7. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Elképzelhető, hogy tényleg nem látták, hogy bántották szegényt, 25 főre kell vigyázni, ami nem kis feladat. Akkor már meg is van az ok!! Szerintem lelkileg viseli meg az ovi ( reméljük ez majd magától helyreáll ), és próbálja utánozni a nagyobbakat, sajnos a rosszban is.Sok mindent eltanulnak egymástól, jót is, rosszat is. Lehet, hogy a nagyobbak viselkednek így, ahogy az óvónő leírja ( elég gáz, hogy így beszél veled ), a kisfiad meg csak utánozza őket, mert azt hiszi, ez a jó.
2013. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a 3-assal értek egyet

egyrészt azért mert általában fordítva szokott lenni, vagyis a gyerek otthon rossz(abb) mint az oviban, és szerintem azért mert otthon érzi magát igazán biztonságban, ahol elengedheti magát

másrészt a kommentedből is kiolvasható, hogy szigorúak vagytok vele (rád néz, hogy belemehet-e e a vízbe, megkérdezi hogy szétrombolhatja e) na az én kisfiam nem kérdezi meg, hanem egyből szétrombolja, az oviban viszont nincs rá panasz

azért kérdezi meg hogy megteheti e, mert amikor megtette gondolom le lett szidva érte

2013. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!