Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem fog ártani a babának ha 7...

Nem fog ártani a babának ha 7 hónaposan korában elkezdek lovagolni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert azt mondják, hogy a tej sav átmegy a tejbe. Ő még szopizik és elkezdtük a hozzátáplálást az almával. Ezt szépen eszi. :D

Szeretnék már valamit mozogni. Ti mikor kezdtetek olyan sportot ami után biztosan izomlázatok volt?


2011. máj. 22. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is akartam tornázni, de a doktornő nem javasolja, mert minden méreganyag bemehet a tejbe. Nem tudom, hogy ez a lovaglásra is vonatkozik e, de valószínű, hogy igen.
2011. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen én is ezen gondolkodtam, hogy nehogy baja legyen a tejnek, mert nagyon régen voltam lovagolni és biztosan izom lázam lesz.
2011. máj. 22. 12:01
 3/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos volt a fiam, amikor elkezdtem.

A doki nem ellenezte, azt mondta, ha ésszel csinálom, akkor semmi baj nem lesz. Nem is lett.

Nem kell azonnal órákig mozogni, csak fokozatosan.


A mozgástól tejsav mehet a tejbe, baja attól sem lesz, de esetleg elutasítja miatta a tejet.


A méreganyagok meg nem a mozgástól keletkeznek, hanem az intenzív fogyókúrától, meg a salaktalanítástól.

2011. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért: akkor nekem már nem érdemes újra megpróbálkozni a szoptatással?Mert amióta nem szoptatok kb. 1 hónapja egy nap egyszer eszem hogy fogyjak+ úgy el mennek a napok hogy észre sem veszem hogy nem ettem.

Nekem ez a fogyási mód jött be.Akkor nekem is méreganyagos lehet már a tejem?

2011. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy miért nem szoptatok egy hónapja azt lejjebb megláthatjátok a nikotinos kérdésben.

Köszi előre is!!

2011. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én lovagoltam 9 hetes korától, és hu... durva izomlázam lett, a tejnek meg semmi baja. Amúgy 7 hetes volt, amikor az első balettra elmentem (azóta is járok), és 10, amikor elkezdtem futni is. De a lovaglás volt a legjobb mind közül. Amúgy a külföldi szakirodalom (amerikai, nyugati) már mind 10 nap után engedélyezi a hasizomgyakorlatokat (sőt, ajánlja), és a tejnek nem lesz baja, NEM megy át méreganyag!!!.

Szóval sokkal jobb lesz a kedved a sportolástól, a tejnek meg semmi baja. Azt mondják, hogy csökkentheti a mennyiséget, de én személy szerint nem tapasztaltam, sőt egy ismerősöm se, aki sportolt és szoptatott, ellenben a dagik gyakran mondják, hogy attól minden bajod lesz...

2011. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :D
2011. máj. 26. 08:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Én meg futok a baba két-három hónapos kora óta. Nem utasította el a tejet.


Különben én is hallottam, amit leírtál. Rá is kérdeztem az orvosnál, hogy akkor sportolhatok-e. Ő azt mondta, hogy persze, és ő ezt a baromságot még nem is hallotta. (Ő gyerek gasztroenterológus főorvos volt.)

2011. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy sokaknak ezzel nyugatja magát miért nem sportol. :D
2011. máj. 27. 14:03
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy sokaknak ezzel nyugtatja magát miért nem sportol. :D
2011. máj. 27. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!