Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt akinek kisgyermeke még 3...

Volt akinek kisgyermeke még 3 éves kora után is cumizott? Mikor és hogyan szokott le?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves 4 hónapos, sajnos nagyon cumis, eddig azért sem próbáltam meg elvenni tőle,mert úgy láttam, hogy szüksége van rá. Jó a rosszban, hogy kizárólag itthon cumizik, tehát soha sehová nem visszük magunkkal, se utcára, se rokonokhoz, és persze az oviban sem cumizik, még alváshoz sem. De itthon elég sokat, kivéve ha játszik. De ha mesét néz, vagy bármi baja van, rögtön kell neki, egy plüss kutyával együtt (a cumi és a kutya együtt jár, egyik nincs a másik nélkül). Most már illene leszoknia a cumiról, talán húsvétkor a nyuszival "megegyezünk" majd, csak érdekelnének a tapasztalatok, hogy ennyi idősen hogy ment a leszoktatás. És hogy jobb: fokozatosan leszoktatni, tehát először csak a nappali cumizásról, de alváshoz még lehet, vagy rögtön teljesen elvenni és nincs többé?
2013. febr. 8. 13:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
nálunk a rokonságban láttam ilyet 2-szer is,idővel leteszik :)
2013. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia.Húgom kisfia most lesz 4 éves.Karácsonykor a jézuska vitte el a cumiját,de hozott helyette neki Thomasos játékot amit annyira szeretett volna.Elötte már kb 1-2 hónapja beszéltek róla folyamatosan,hogy karácsonykor már nem lesz cumi.Első este sírt érte,de nem kapta meg.Mondták neki,hogy hát hiszen tudod,elvitte a jézuska,oda adtad neki.Másnap este már nem is kérte.Azóta se emlegeti.Talán ti is beszélhettek róla,hogy a nyuszika elviszi,de hoz cserébe valamit aminek nagyon örülne.
2013. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én voltam nagy cumis és a nagyobb lányom.

Előbb utóbb elhagyja, az jó, hogy máshová (pl. játszótérre a homokozóba) nem viszitek.


Amikor 4 lett a lányom, mi megbeszéltük, hogy szeretne egy nagyobb játékot, én meg azt mondtam, hogy nincs se szülinap, se karácsony, de akkor megegyezhetünk...

Két este egy picit pityergett, de mivel az ő döntése volt a csere, így egész jól viselte.

2013. febr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyreszt persze, h idövel leteszik: de csak olyan hatasra, ha pl. mas gyerekek elött szegyenlik, "dedos"-nak erzik (mert azok "kinevetik" esetleg). Amig ez nekik kenyelmes es elfogadott, addig nem.

Masreszt sztem valaszthatunk az ilyen külsö hatasok es a szülöi hatas között, sztem amig mi szoktatjuk le, ott mi iranyithatjuk, hogy ne erje esetleg olyan hatas, amit nem akarunk. Nalunk csak elalvashoz kellett, ahhoz viszont mindig (igy is örültem, h ez megoldodott), igy a felebredes utani alvas vegig gondot okozott sajnos. (Direkt nem akartam egy ujabb szokast kialakitani, de igy meg gond volt vegig.) Ovi elött fel evvel biztos, ami biztos, leszoktattuk, mert hatha ott majd alusznak. Cumitünder vitte el, igy "hirtelen", de elötte hetekig beszeltünk rola, hogy majd elajandekozzuk neki, tehat idöt adtunk, hogy ne megvonaskent elje meg, hanem örömmel, hiszen a cumitünder a kisbabaknak viszi, akik meg nem tudnak beszelni es elmondani, amit ö mar tud...stb.

2013. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tesóimmal mindhárman cumiztunk, hiába vitte el a nyuszi meg a jézuska, utána szoptuk az ujjunkat. Próbálták a szüleink a gyógyszertárban kapható ujjra kenhető kenőcsöket is, nem sikerült. Aztán ahogy suliba kerültünk azonnal leszoktunk. Nem tudom miért, biztos már ciki volt ott cumizni. :)
2013. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk valamikor 3 éves kora után, amikor már látszott, hogy birna élni nélküle, egyszercsak elvitte a cica, a bolt meg már zárva volt :), másnap meg már minek, ha tegnap sem kellett. Én is úgy látom, hogy amikor már ők is cikinek érzik, akkor el lehet venni tőlük gond nélkül, persze biztos van akinél ez nehezebben megy.
2013. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 1 hónap múlva lesz 3 éves. Neki kb 1 hónapja nincs cumija. Önszántából "cserélte" le egy általa választott játékra. Én nem erőltettem, de úgy voltam vele, ha ő azt mondja, hogy elcseréli, hát legyen! Egyébként már hónapok óta mondogattuk neki, hogy az ügyes nagyfiúknak már nincs cumija, meg hogy választhat helyette valamilyen játékot. Első nap még sírt érte, aztán pár napig emlegette, de simán elaludt nélküle. Az érdekes az, hogy most bő egy hónap után megint minden nap nyafog a cumiért. Szóval talán még nem volt "elég nagyfiú" hozzá, nem is tudom... De így utólag lehet, hogy még korai volt, bár azért remélem, hogy nem kell visszaadnunk a hisztik ellenére sem. Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de annyi hasonlóság van veletek, hogy nálunk is van egy alvós plüss, amivel a cumi mindig együtt járt, egyik sem működött a másik nélkül. Viszont jellemzően akkor jut eszébe a cumi, mikor a kezébe akad az alvókája, akkor nagyon hiányzik neki.

Talán annyit tudok javasolni, ha leteszitek a cumit, és nem igényli a kis alvós kutyáját, akkor ne erőltesd, inkább jobb, ha kikerül a látóköréből, és nem emlékezteti a cumira. Persze ha inkább megnyugtatja, akkor hagyd.

Én először csak a napközbeni cumizásról szoktatnám le, aztán ha elég "nagynak" érzi magát, éjszakára ráértek még leszokni. Sok sikert hozzá!

2013. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Pont ezen gondolkodtam, hogy ha a cumit elveszem, el kéne venni a plüsst is, hiszen annyira összekapcsolja a kettőt, hogy szerintem rossz lenne neki a kutyával, cumi nélkül. De még azt is elvenni tőle, mikor annyira szereti.... ehhez nincs szívem.

2013. febr. 8. 14:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Bármi, csak ne a nyuszi vigye el, ne utálja már meg emiatt a húsvétot.

Enyém ujjszopós+morzsikendős volt. 3,5 évesen úgy döntött, hogy nem szopja tovább az ujját, de a morzsikendőhöz még mindig ragaszkodik (elmúlt 4).

Persze ehhez kellettünk mi is: duruzsoltunk neki rendesen, hogy a nagylányok nem szopják az ujjukat, ronda lesz a keze, a foga, stb. És persze választhatott magának cserébe ajándékot, ha tényleg abbahagyja.

Kb 2-3 hétig ment nehezen az elalvás, hiányzott neki az ujja, azt kérte, hogy feküdjek mellé, és fogjam a kezét, amíg elalszik, hogy ne tudja bekapni.

Igazából az lenne a legjobb, ha a gyermeked magától hagyná el a cumit. Próbálj neki te is dumálni a nagylányságról, de ne legyél erőszakos. Ha a cumi ugrik is, a kutya még maradhat.

2013. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nem olvastam végig a válaszokat de hozzászólnék ha nem baj.:) Nos az én fiam 3,5éves elmúlt és nagyobb cumis mint a te kicsid ahogy olvasom..visszük mindenhová, rokonokhoz, orvoshoz stb..az oviban is van cumija amit ha véletlen itthon felejtettünk felhívtak hogy vigyem be délre..van a táskámban és a lakás szinte minden pontján egy. Sokáig idegesített de látom neki szüksége van rá, egy biztos megnyugvás neki ha beteg, vagy nyűgös, vagy fáj valahol, vagy csak rossz volt az az álom....még nem láttam iskolás cumis gyereket, felnőttet meg pláne, úgyhogy nem félek hogy így marad..majd csak leteszi egyszer..én nem erőltetném..nemtudhatjuk hogy viseli meg a kis lelkét..és medig fog emlékezni rá....nekem anno a kakas vitte el és tisztán él bennem..lehet hogy még igényeltem volna azt a cumit.:)
2013. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!