Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek nagyon érzékeny a kisgyermeke? Hogyan próbáltok segíteni neki, hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora gyerek?

Hogy érted, hogy érzékeny?

2012. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mire érzékeny? fényre ? stresszre ? új szituációkra? milyen élethelyzetbe? és miként viselkedik?
2012. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 éves 5 hónapos. Tart a gyerekektől, főleg, a vele egykorúaktól, és a még kisebbektől. Ha valamelyik meg akarja simogatni, elszalad, ha mégis megérintik, tépi a ruháját. Ha sokan vannak a játszótéren, be sem tudunk menni. Bármilyen új helyzettől tart. Pl. ha egy áruházban be kell mennünk WC-re, stb. Sokat sír (talán hiszti is) mindenhová jön velem otthon is. Viszont nagyon vidám is tud lenni. :) Zavarja a ruha, otthon nincs is rajta. Stb. Nehéz vele bárhová menni.
2012. nov. 13. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:

hűha....nem könnyü este de mi lesz az oviba és iskolába ?

érdemes több ingernek kitenni külöben "anyám asszoyn katonája lesz"

szokasd idegenekehez és ujabb és ujabb ingerekhez és járkáljon ruhába a ygerek otthon is

2012. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy zavarja a ruha? Pucéran van otthon...ezt nem értem. Az én gyerekeim is nagyon érzékenyek voltak pici korukban. Ill. a kisebbik még az, 2 éves. Ha bekerül az oviba ez meg fog ám változni! Lehet az elejét megszenveditek, mert nehezebben fog beilleszkedni, megszokni mint az átlag. A fiam is hasonló volt amíg nem került közösségbe...aztán ezek a dolgok elmúltak (már 6 éves)! A lányom pl. a cipőkkel van "haragban", utál mindent a lábán. Tényleg annyiban tudsz neki segíteni, hogy többet jártok emberek, gyerekek közé. Kitartást és sok türelmet kívánok!
2012. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, jelenleg nincs ruha rajta itthon, annyit tudtam elérni, hogy zokni van rajta. Az érzékeny gyerekek tipikus tünete, hogy zavarja a ruha (varrása), harisnya, címke. Gondoltam, hátha van itt olyan anyuka, akinek hasonló természetű a gyereke. Igyekszem közösségbe vinni, amennyire lehetséges, de ha rossz élménye van (pl. sokan vannak), akkor egy ideig oda nem tudom vinni. Bízom benne én is, hogy majd lassan változni fog a helyzet. Ahogy nő, és okosodik, talán majd jobban megérti a dolgokat. Köszönöm a hozzászólásokat.
2012. nov. 20. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!