Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a következő lépés a szobati...

Haramia kérdése:

Mi a következő lépés a szobatisztaságban?

Figyelt kérdés

19 hónapos kisfiam magától jelzi, hogyha kakilni kell. Az egész úgy jött, hogy mindig mikor már erőlködött, mondtam neki, hogy kaki, erre én lepődtem meg leginkább másfél hete, hogy már magától mondja, mikor kezdődik. Semmi erőltetést nem akarok a dologban, egyébként is nyárra terveztem, hogy foglalkozzunk a szobatisztasággal, de arra gondoltam, hogyha már most ilyen ügyesen jelzi, akkor ezzel lehetne kezdeni vmit. :) Ilyenkor ültessem bilire? nem fog meglepődni? v elmászkálni közben?


Lehet h buta kérdések, de első gyerek és nem vágom h mennek ezek :) Köszi a válaszokat!


2013. febr. 9. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor lesz értelme, ha a kakilás előtt fog szólni, tehát ha az ingert felismeri. Ő még csak egyenlőre a dolgot ismeri fel, ami már egy következő lépés, de még nem most lesz a szobatisztaság.

És igazán majd akkor lesz eredmény, ha a pisit és a kakit a bilire vagy wc-re jutásig vissza is fogja tudni tartani.

Szóval ráértek még bőven nyáron.

És olyat ne csinálj, hogy látod, hogy elkezdni nyomni, te meg szaladsz vele a bilire, mert ezzel megzavarod, meg amúgy sincs értelme. Majd, ha jelzi a dolog előtt, hogy kell és utána ülteted rá és majd belesikerül, de a dolog elkezdése után semmiképpen se csináld. Még nem érett a dologra.

2013. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, akkor várunk még. Én is ettől tartottam, hogy ha már nyomja akkor megzavarom azzal h ruha le, pelus le, bilire csüccs! majd nyáron...
2013. febr. 9. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!