Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik voltak gyerekpszichológus...

Akik voltak gyerekpszichológusnál székletvisszatartás miatt, hogyan oldotta fel a szakember a szorongást a gyerekben?

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem ezt a gondot az ANYÁNAk kell megoldania,nem egy idegen orvosnak egy 3-4 éves gyerek esetén.Más, ha már 7-8 évesről beszélünk....

Ha nemrég szobatiszta, akkor gyakran előfordul,hogy nem mer kakilni wc-be, inkább visszatartja. Ha nagyról van szó,akkor pszichológus kell,ez tény.

Azt,hogy kicsinél hogy tudtam megoldani,arra van ötletem,nagynál nincs.

2013. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kösz a semmit.
2013. febr. 11. 08:03
 3/16 anonim ***** válasza:
nem akarod leírni esetleg,hány éves a gyereked? nemrég szobatisztáról van szó, vagy idősebbről?
2013. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Már idősebb, évek óta küzdünk a problémával, és egyre durvább. Nem akarom leírni, már mindent megpróbáltam, és eléggé érzékenyen érnit a téma. :(

Remélem, a szakember segíteni fog.

2013. febr. 11. 10:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha idősebb, mint 3-4, akkor biztosan segit a doki. Unokaöcsém 6 évesen csinákta ezt,persze pszichés okok miatt, nem fizikai oka volt. Most 7 éves múlt és megszűnt a széklet visszatartás, de volt, hogy azt mondta, kakilt az oviban, közben meg nem és majdnem bélcsavarodást kapott. Alhasi panaszokkal vitték az orvoshoz, aki rögtön rájött,hogy hat napja nem kakilt. Sógornőm észre sem vette:( de ők nagyon rágörcsöltek erre a témára,későn is lett szobatiszta, ugyhogy tiszta zavart lett a gyerek.

A doki,miután kizárta a fizikai dolgokat, pszichés tényezők után fog kutatni,ha megtalálja a gátat, kibeszélteti és ezzel megszűnik a gond.

Sajnálom:(

2013. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem így lesz.
2013. febr. 14. 07:53
 7/16 anonim ***** válasza:
Légyszives írd meg,ha változott a helyzet,mert mi is hasonló problémával küzdünk.És a gyógyszerész szerint nagyon sokan:( Ezért ha sikerül megoldani jó lenne belőle tanulni.
2013. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

OK. Eddig két alkalmon voltunk, az első alkalommal csak én beszéltem a pszichológussal, a második alkalommal pedig a gyerek játszott vele mindenfélét. Társasoztak, rajzoltak, beszélgettek. Még 2-3 ilyen alkalom lesz, utána megint én ülök le a pszichológussal, és elmondja mire jutott.

Valóban sokan küzdenek ilyen problémával, a pszichológus is azt mondta, hogy 5-ből 4-en emiatt keresik fel.

2013. febr. 16. 07:22
 9/16 anonim ***** válasza:
Köszi,hogy leírtad,remélem minél hamarabb rendeződik a helyzet.
2013. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hátha hasznos valakinek:

Máfél hónapja jár a fiam, a 3. alkalom után már kétnaponta simán magától kakilt úgy, hogy még én mondtam neki, hogy akkor most megyünk kakilni.

Egy hónap terápia után minden nap kakil magától egyedül a vécébe!!!

Még mindig járunk, azt mondta a pszichológus néni, még 4 alkalom, aztán befejezhetjük.

A végén lesz megint egy szülőkonzultáció, akkor majd részletesen elmondja, milyen szorongást előidéző tényezőket talált, és hogy oldotta fel.

(De nagyrészt rajz, társasjáték, gyurma, ilyeneket játszanak.)

2013. ápr. 3. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!